Топ 10 Playlogic Entertainment Онлајн Казино

Playlogic Entertainment е софтверска компанија која е активна во објавување игри за онлајн казина и други производи за игри за компании како Apple и Microsoft. Нивните производи за игри и онлајн казино, Fun Play и Real Play, се управувани од Microgaming Ltd. под лиценца за играње игри на Малта.

Првично основана во 2002 година, компанијата помина низ реструктуирање во 2010 година и оттогаш усвои нова деловна стратегија кон нејзините различни производи. Playlogic нуди некои од најдобрите онлајн казино игри кои се забавни за играње и разновидни по обем. Повеќе информации за оваа софтверска компанија може да најдете подолу.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Playlogic Entertainment, Inc. е приватна компанија и развивач на софтвер за коцкање, како што се Real Play и Fun Play, заедно со други забавни програми. Оваа компанија е позната по развојот на апликации за игри за дигитални медиуми, паметни телефони, рачни гаџети, компјутери и конзоли. Како познат развивач на софтвер, Playlogic беше основан и создаден пред околу две децении. Овој развивач на софтвер е познат по развивањето и објавувањето на различни жанрови на концепти на игри, вклучувајќи софтвер погоден за играње игри во казино.

По кои казино игри се најпознати Playlogic Entertainment?

Playlogic ужива на светскиот пазар каде што ја врши својата дистрибуција на производи. Компанијата користи различни достапни канали за дистрибуција и офлајн и онлајн. Со седиште во Њујорк, компанијата беше котирана, во блиското минато, на OTC BB. Оваа листа на Playlogic го вклучи симболот „PLGC“.

И покрај огромниот раст и развој на Playlogic Entertainment Inc., тие беа загрозени со ликвидација поради банкрот. Иако не сите станици поднесоа барање за банкрот, некои како што е сопственото студио за развој Playlogic Game Factory BV, издавачката куќа Playlogic International NV и холандските подружници беа тешко погодени. Различни параметри доведоа до неизбежно затворање, а водечка причина беше неповолната пазарна динамика.

Сепак, Playlogic, и покрај затворањето, соработуваше со различни компании за игри и филијали за да развие и објави многу креации. Имено, примарните финансии на Playlogic често доаѓаат од издаваштвото, покрај другите инвеститори.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)