PlayToro Преглед 2024 - About

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
БонусБонус $100 + 25 бесплатни вртења
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
PlayToro is not available in your country. Please try:
About

About

PlayToro е онлајн казино што е управувано од SkillOnNet Ltd., чие работење е регулирано од страна на Органот за игри на среќа на Малта со лиценца издадена во 2018 година.

Шарено и лесно за навигација, казиното прикажува сеопфатни информации за своите понуди на главната страница. Ова го прави удобен и лесен за корисниците за играчите, без разлика дали се на нивните десктоп компјутери или мобилни уреди.

PlayToro

Процесот на потпишување во PlayToro е многу едноставен и играчите од сите возрасти и вештини ќе го завршат со леснотија. Покрај тоа, нема да им требаат повеќе од неколку минути за да регистрираат сметка.

Сопственик и извршен директор

Казиното PlayToro е во сопственост и управувано од SkillOnNet, бренд регистриран во деловниот регистар на Малта во јуни 2010 година.

Број на лиценца

Ова онлајн казино е управувано и управувано од SkillOnNet и е лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта со број на лиценца MGA/CRP/171/2009/01.

Лиценцата од МГА е издадена на 1 август 2019 година.

Каде се базира казиното PlayToro?

Седиштето на PlayToro се наоѓа во Office 1/5297 Level G, Quantum House, 75, Abate Rigord Street, Ta' Xbiex, XBX 1120, Малта.