PlayToro Преглед 2024 - Payments

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
БонусБонус $100 + 25 бесплатни вртења
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
PlayToro is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Добрата вест за плаќањето во PlayToro, без разлика дали тоа е депозит или повлекување, е дека играчите ќе имаат плејада достапни опции, вклучувајќи популарни методи како кредитни и дебитни картички, Skrill и PayPal.

Сепак, вреди да се напомене дека списокот на методи што тие можат да ги користат може да варира, во зависност од нивната локација. Со други зборови, може да се применат одредени ограничувања.

Регистрираните играчи во казиното PlayToro можат да подигнат пари кога сакаат. Ако ги повлечат добивките направени со бонус, тие мора да се уверат дека ги исполниле сите услови на бонусот бидејќи нема да можат да ги повлечат додека не го завршат овој дел од процесот.

Максималниот износ што може да се повлече по трансакција во казиното PlayToro е 5.000 УСД, додека максималниот месечен износ што може да се повлече е 20.000 УСД. Членовите на ВИП програмата на PlayToro може да имаат право на повисоки лимити за повлекување и нема ограничување за максималната добивка на џекпот кај овој оператор.

Пред играчите да можат да го направат своето прво повлекување на PlayToro, ќе мора да ја потврдат својата сметка. Ова е една од најважните работи што треба да ја заврши секој нов играч. PlayToro ќе им обезбеди на играчите водич за тоа како да го завршат процесот на верификација и добрата работа е што откако ќе биде завршен, тие нема да мораат да се грижат дали ќе го направат тоа повторно.

Повлекувањата мора да се направат со истиот метод што играчите го избрале да направат депозит. Зборувајќи за депозитот, вреди да се напомене дека нема ограничување на максималниот депозит во ова онлајн казино.

Ако поради некоја причина, сметката на играчот е блокирана или затворена, тие треба да стапат во контакт со тимот за поддршка на клиентите и да разговараат за опциите за враќање на преостанатите средства. PlayToro е лиценциран и регулиран од страна на органот за игри на Малта и ако има спор околу средствата, играчите секогаш можат директно да контактираат со MGA за да најдат решение за проблемот.

Надоместоците за повлекувања во PlayToro не се наплаќаат, но времето на обработка зависи од избраниот метод.