Regent Play Преглед 2024

Regent PlayResponsible Gambling
CASINORANK
7.73/10
БонусБонус $800 + 100 бесплатни вртења
Бонуси со високи ролери
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП бонус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонуси со високи ролери
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП бонус
Regent Play is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Regent Play несомнено има широк опсег на онлајн казино промоции и за новите и за играчите кои се враќаат. На новите играчи им се дава дарежлив пакет за добредојде кој вклучува совпаѓање со депозит плус бесплатни вртења. Исто така, постојат бонуси за повторно вчитување за играчи кои се враќаат, бонуси со високи ролери и шема за награди за лојалност.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Кога станува збор за изборот на играта, Regent Play е доста импресивен. Може да се пофали со широк спектар на онлајн казино игри, вклучувајќи покер, блек џек, онлајн слотови, рулет, игри со гребење и така натаму. Покрај типичните казино игри, има дел за дилер во живо со некои од најдобрите бакара во живо, рулет во живо и блек џек игри во живо.

+1
+-1
Затвори

Software

Regent Play соработува со реномирани продавачи на софтвер за казино за да се осигура дека играчите ги добиваат најдобрите и најновите игри. Списокот на добавувачи на софтвер вклучува популарни имиња како што се Microgaming, NYX, Ејнсворт, NetEnt, Quickfire, Play' n Go, Aristocrat, SG Interactive, Баркрест, Кадилак Џек, Бали, Magnet Gaming и Big Time Gaming, само да споменеме неколку.

Payments

Payments

Опции за плаќање во Regent Play: депозити и повлекувања

Популарни методи за депозити и повлекувања Regent Play нуди широк спектар на опции за плаќање за да ги задоволи вашите потреби. Можете да изберете од популарните методи како Visa, MasterCard, Maestro, Sofort, банкарски трансфер, GiroPay, Euteller, Zimpler, EPS, Wire Transfer, Entropay, Skrill, Neteller, Paysafe картичка, Брз банкарски трансфер, Trustly, instaDebit, iDEAL PayPal Interac AstroPay кредитни картички Дебитна картичка Многу подобар брз трансфер на Klarna Payz.

Депозитите за брзина на трансакција во Regent Play се обработуваат веднаш за да можете веднаш да започнете да играте. Повлекувањето може да потрае некое време во зависност од избраниот метод и сите дополнителни барања за верификација.

Надоместоци Regent Play не наплаќа никакви такси за депозити или повлекувања. Сепак, имајте предвид дека некои даватели на плаќања може да имаат свои провизии за трансакции кои треба директно да се проверат кај нив.

Ограничувања Минималниот износ на депозит во Regent Play е 10 $ (или валутен еквивалент), додека максималната граница варира во зависност од избраниот начин на плаќање. За повлекувања, минималниот износ е исто така 10 УСД (или валутен еквивалент) и не е наведен максимален лимит.

Безбедносни мерки Во Regent Play ни дава приоритет на безбедноста на вашите трансакции. Ние користиме напредна технологија за шифрирање за да се осигураме дека сите ваши финансиски информации остануваат безбедни и доверливи.

Специјални бонуси Со избирање одредени начини на плаќање во Regent Play, може да ги исполнувате условите за специјални бонуси или промоции. Внимавајте на овие возбудливи понуди!

Флексибилност на валутата Regent Play прифаќа различни валути, вклучувајќи USD, EUR, CAD, NOK и GBP, меѓу другите. Ова им овозможува на играчите од различни земји удобно да играат во нивната претпочитана валута.

Ефикасност на услугите на клиентите Нашиот посветен тим за услуги на клиентите е достапен 24/7 за да ви помогне со какви било проблеми или прашања поврзани со плаќање. Ние се стремиме да обезбедиме ефикасна и брза поддршка за да обезбедиме непречено искуство со игри.

Без разлика дали претпочитате традиционални методи како Visa и MasterCard или е-паричници како Skrill и Neteller, Regent Play нуди разновиден опсег на опции за плаќање што одговараат на вашите преференции. Уживајте во депозитите без проблеми, сигурни трансакции и удобност да играте во вашата претпочитана валута.

Deposits

Многу методи за депозит се поддржани во казиното Regent Play за да им овозможат на играчите брзо да влезат во коцкање со вистински пари. Списокот ги вклучува Visa, MasterCard, Klarna, Skrill, Neteller, ecoPayz, PayPal, Euteller и Interac. За евиденција, всушност постои минимален лимит за депозит, а пресвртот се движи од инстант до 24 часа.

Withdrawals

Една од предностите на Regent Play е тоа што гарантира брзо повлекување сè додека играчите ги потврдиле своите сметки. Методите за наплата вклучуваат Виза, Paysafecard, MasterCard, Klarna, Neteller, Skrill, ecoPayz, Euteller, PayPal, MuchBetter, AstroPay, и Интерак. Има минимален износ на депозит и ограничување на максималниот износ што играчите можат да го подигнат по трансакција.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+126
+124
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+5
+3
Затвори

Languages

Казиното Regent Play има за цел да им служи на коцкарите од сите страни на светот, поради што има удобна повеќејазична платформа. Јазичните опции вклучуваат европски англиски, англиски, германски, фински и норвешки. Играчите можат слободно да се префрлат на нивните преференци користејќи го паѓачкото мени за јазици на главното мени.

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Regent Play . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Regent Play спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Regent Play на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Безбедност и безбедност во Regent Play: Вашиот водич за безбедно искуство со игри

Лиценцирано од доверливи власти Regent Play поседува лиценци од реномирани регулаторни тела како што се Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. Овие лиценци гарантираат дека казиното работи во согласност со строгите прописи, обезбедувајќи им на играчите безбедно опкружување за игри.

Најсовремена технологија за шифрирање Вашите лични информации се чуваат безбедни во Regent Play преку најсовремената технологија за шифрирање. Казиното користи индустриски стандардно SSL шифрирање за да ги заштити вашите податоци, осигурувајќи дека тие остануваат доверливи и заштитени од неовластен пристап.

Сертификации од трета страна за фер игра За да влее доверба кај играчите, Regent Play има добиено сертификати од трета страна кои гарантираат за фер игра. Овие сертификати се доделуваат по ригорозно тестирање на игрите и системите на казиното, со што играчите се уверуваат во непристрасно искуство со игри.

Транспарентни одредби и услови Regent Play верува во јасни правила за да ги одржува играчите задоволни. Условите и правилата на казиното се транспарентно изложени, не оставајќи простор за забуна или скриени изненадувања. Можете лесно да ги најдете сите потребни информации во врска со бонуси, повлекувања и други важни аспекти на играта.

Одговорни алатки за игри Regent Play сериозно го сфаќа одговорното играње. Казиното нуди различни алатки за поддршка на одговорните практики на коцкање. Играчите можат да постават лимити за депозит за да управуваат со нивните трошења или да се одлучат за самоисклучување ако им треба пауза од коцкањето.

Ѕвездена репутација меѓу играчите Не го прифаќајте само нашиот збор за тоа - слушнете што имаат да кажат играчите за Regent Play! Со силна репутација меѓу ентузијастите на онлајн казино, оваа платформа собра позитивни повратни информации од задоволни клиенти кои ја ценат нејзината посветеност на безбедноста и безбедноста.

Во Regent Play, вашата безбедност не е само приоритет; тоа е приоритет. Придружете ни се денес за пријатно искуство со игри, поткрепено со врвни безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Regent Play: Посветеност на одговорно играње

Regent Play е посветен на промовирање одговорно коцкање и обезбедување на благосостојба на своите играчи. Еве подетален поглед на нивната посветеност на одговорното играње:

 1. Алатки и карактеристики:
 • Ограничувања на депозити: играчите можат да поставуваат дневни, неделни или месечни лимити за депозити за да ги контролираат нивните трошоци.
 • Граници за загуба: Слично на лимитите за депозит, играчите можат да постават максимални прагови за загуба за да спречат прекумерни загуби.
 • Потсетници за сесии: редовните скокачки известувања ги потсетуваат играчите за времетраењето на нивните сесии за игри.
 • Опции за самоисклучување: Regent Play нуди периоди на самоисклучување каде играчите можат да се одморат од коцкањето.
 1. Партнерства: Regent Play соработува со реномирани организации како GamCare и Gambling Therapy, обезбедувајќи пристап до линиите за помош и поддршка за проблематичните коцкари.

 2. Кампањи и ресурси за подигање на свеста: Казиното активно промовира кампањи за подигање на свеста за одговорно коцкање преку својата веб-страница и платформите за социјални медиуми. Тие исто така обезбедуваат едукативни ресурси кои им помагаат на играчите да препознаат знаци на проблематично однесување на коцкање.

 3. Потврда за возраста: за да се осигура дека малолетните лица не пристапуваат на платформата, Regent Play користи строги процеси за проверка на возраста за време на регистрацијата. Ова вклучува барање документи за идентификација за потврда на возраста.

 4. Функција за проверка на реалноста: Regent Play нуди функција за проверка на реалноста која ги потсетува играчите за времето на играње со прикажување на редовни скокачки известувања. Дополнително, тие обезбедуваат периоди на разладување што им овозможуваат на играчите да направат кратки паузи од активностите на коцкање.

 5. Проактивна идентификација на проблематичните коцкари: казиното користи напредни алгоритми и техники за анализа на податоци за да ги идентификува потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње. Кога се креваат црвени знамиња, Regent Play презема непосредни чекори како што се контакти со одговорни пораки за коцкање или нудење програми за помош.

 6. Приказни за позитивно влијание: Бројни сведоштва нагласуваат како одговорните иницијативи за играње на Regent Play позитивно влијаеле врз животите на играчите помагајќи им да ја вратат контролата врз нивните навики за коцкање и да ја бараат потребната поддршка кога е потребно.

8. Загриженост за поддршка на клиентите: играчите можат лесно да контактираат со тимот за поддршка на клиентите на Regent Play преку различни канали, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта или телефон. Казиното гарантира дека сите грижи во врска со однесувањето на коцкањето се решаваат со најголема грижа и доверливост.

Како заклучок, Regent Play е посветен на обезбедување безбедна и одговорна средина за игри за своите играчи. Преку низа алатки, партнерства, кампањи за подигање на свеста и проактивни мерки, тие даваат приоритет на благосостојбата на играчите и имаат за цел ефективно да го спречат и да го решат проблемот со коцкањето.

About

About

Regent Play е онлајн мобилно казино во сопственост и управувано од Aspire Global International LTD, истиот оператор зад Wixstars Casino, Atlantic Spins Casino, Trada Casino, PlayFrank Casino и ExtraSpel Casino, само да споменеме неколку. Основано во 2018 година, казиното работи според Правилата за далечинско игри на Малта под лиценца број MGA/CRP/148/2007.

Regent Play

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Сејшели, Туркменистан, Еквадор, Тајван, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Мударит, Ериба, Монголија ,Латвија, Мали, Гвинеја, Кувајт, Палау, Исланд, Тувалу, Виетнам, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Белорусија, Португалија, Либан, Никарагва, Макара, Макау, Бахамите, Нова Каледонија, Островите Питкерн, Британската територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Тонга, Македонија, Обединетото Кралство, Островот Мен, Самоа, Зеленортските Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќниот остров, Буркина Фасо, Ниуе, Литванија, Монако, Брегот на Соло Слоновата Коска, ,Чиле, Хаити, Казахстан, Барбадос, Фиџи, Науру, Непал, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Норвешка, Шри Ланка, Маршалските Острови, Белизе, Островот Норфолк, Либија, Грузија, Коморос, Гвинеја-Бисао, Острови, Острови, Холандски Антили, Либерија, Обединети Арапски Емирати, Бутан, Токелау, Кајмански Острови, Хонг Конг, Ирска, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Монсерат, Унгарија, Сан Марино, Узбекистан, Кореја, Австрија, Азербејџан, Кореја, Кина, ,Кукови Острови, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Судан, Јужна Африка, Мексико, Гибралтар, Хрватска, Бразил, Малдиви, Вануату, Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија

Support

Преглед за поддршка на корисници на казино Regent Play

Ако барате врвно онлајн казино со одлична поддршка за клиентите, не гледајте подалеку од Regent Play. Како страствен ентузијаст на онлајн казино, можам со сигурност да кажам дека нивната поддршка за корисници е навистина импресивна.

Разговор во живо: Брз и практичен

Една од истакнатите карактеристики на поддршката за корисници на Regent Play е нивната функција за разговор во живо. Без разлика дали имате прашање за игра или ви треба помош со вашата сметка, нивните агенти за разговор во живо се секогаш подготвени да помогнат. Она што ги издвојува е нивното брзо време на одговор. Според моето искуство, тие обично реагираат за неколку минути, што е неверојатно погодно кога сте на средина на игра и ви треба итна помош.

Поддршка за е-пошта: длабинска, но одзема време

Додека функцијата за разговор во живо го краде шоуто, Regent Play нуди и поддршка за е-пошта за посложени прашања. Нивниот тим за поддршка на е-пошта е познат по обезбедувањето детални и темелни одговори. Сепак, важно е да се забележи дека може да потрае до еден ден за да добиете одговор. Значи, ако вашето барање не е итно, оваа опција може да биде доста корисна.

Генерално, каналите за поддршка на клиентите на Regent Play се сигурни и ефективни. Комбинацијата на брза помош за разговор во живо и сеопфатна поддршка за е-пошта гарантира дека сите ваши грижи ќе бидат решени навремено и професионално. Без разлика дали сте англиски, германски, норвешки, фински, француски или арапски корисник - ќе се чувствувате добро згрижени во казиното Regent Play!

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Regent Play специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Regent Play . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Кога ќе се регистрирате со Regent Play , ќе имате пристап до широк опсег на ексклузивни бонуси, промоции и зделки. Кога играте во ова водечко казино, можете директно да отидете на еден куп многу возбудливи промоции. Ако сакате да се уверите дека можете да ја исплатите вашата заработка и да ги исполните барањата за обложување на промоцијата, темелно научете ги условите и условите пред да прифатите каква било зделка. За повеќе можности да победите и навистина да уживате во вашите омилени игри, ве советуваме да ги погледнете промоциите што ги нуди Regent Play .

Mobile

Mobile

Казиното Regent Play е достапно како инстант игра на сите уреди, десктоп и мобилни. На играчите не им треба никакви екстензии или приклучоци за да играат. Иако нема мобилна апликација, казиното има мобилни оптимизирани игри достапни на популарните прелистувачи. И со онлајн казино игрите и со делот за дилер во живо, Regent Play е вистинската зделка.

Валути

Валути

Покрај повеќејазичните опции, Regent Play Casino има веб-страница за повеќе валути за да им овозможи на играчите да се коцкаат користејќи ја претпочитаната валута. Валутните опции овде го вклучуваат еврото, австралиски долар, британска фунта, новозеландски долар, шведски круни, Чилеански пезос, јужноафрикански ранд, индиска рупија итн. За евиденција, достапната валута е предмет на методот на депозит.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)