Топ 10 Shuffle Master Онлајн Казино

Shuffle Master направи име за себе кога станува збор за развој на софтвер за казино игри на маса. Оригиналната компанија го следи своето потекло во 1980-тите кога основачот Џон Бридинг го измислил првиот автоматизиран уред за мешање картички. Подоцна, Бали го купи Shuffle Master во 2013 година, пред да се спои со гигантот за казино и лотариски игри, Scientific Games во 2014 година.

И покрај тоа што започна како копнеен провајдер на софтвер за казино, Shuffle Master нуди интересни онлајн игри на маса, електронски системи на маса, прогресивни игри на маса, комунални решенија за казино и опции за бонуси. Со ова, и сопствениците на казино и играчите имаат поголеми шанси да го отклучат својот победнички потенцијал.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)