SlotoCash Преглед 2024 - Games

SlotoCashResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $7.777 + 300 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
SlotoCash is not available in your country. Please try:
Games

Games

Слот игри во SlotoCash

Кога станува збор за слот игрите, SlotoCash има импресивен опсег да понуди. Со повеќе од 150 наслови за избор, никогаш нема да останете без опции. Од класични слотови со три ролни до модерни видео слотови со неверојатна графика и извонредни теми, има по нешто за секого.

Извонредните наслови вклучуваат „RecNDa70uusMiG1ZM“, популарна слот игра позната по своите возбудливи бонус карактеристики и високиот потенцијал за исплата. Друг фаворит на фановите е „Cl0i0jq92130412md3q5qo0kj“, слот за видео покер кој ја комбинира возбудата на покерот со едноставноста на вртењето на макари.

Огромни игри на маса

Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, SlotoCash ве покрива. Блек Џек и рулет се меѓу најпопуларните избори, кои нудат различни варијации за да одговараат на преференциите на секој играч. Без разлика дали претпочитате брза акција на блек џек или напнатото вртење на тркалото на рулетот, тука ќе најдете многу опции.

Уникатни и ексклузивни игри

SlotoCash нуди и неколку уникатни и ексклузивни игри што нема да ги најдете на друго место. Овие игри обезбедуваат освежувачки пресврт на традиционалните омилени казино и додаваат дополнителен слој на возбуда во вашето искуство со игри. Внимавајте на овие специјални скапоцени камења кога ја истражувате нивната библиотека со игри.

Платформа за игри погодна за корисниците

SlotoCash се гордее со тоа што обезбедува корисничка платформа за игри што е лесна за навигација и пријатна за користење. Интерфејсот е елегантен и интуитивен, што ви овозможува брзо да ги пронајдете вашите омилени игри или да откриете нови без никаква мака. Без разлика дали играте на вашиот десктоп или мобилен уред, платформата обезбедува беспрекорно искуство.

Прогресивни џекпот и турнири

За оние кои бараат големи победи и натпреварувачки возбудувања, SlotoCash нуди прогресивни џекпот и турнири кои вреди да се проверат. Учествувајте во возбудливи турнири против други играчи за шанса за значителни парични награди или пробајте ја вашата среќа во прогресивните џекпот што продолжуваат да растат додека некој не го постигне џекпотот.

Добрите и лошите страни на разновидноста на игри на SlotoCash

Добрите страни:

 • Широк спектар на слот игри со истакнати наслови
 • Достапни се популарни игри на маса како блек џек и рулет
 • Уникатни и ексклузивни игри за дополнителна возбуда
 • Корисничка платформа за игри со беспрекорен интерфејс
 • Прогресивни џекпот и турнири за големи победи

Конс:

 • Ограничени информации за одредени карактеристики на играта или стапки на RTP

Генерално, SlotoCash нуди разновиден избор на игри кои се грижат за различни преференции. Без разлика дали сте љубител на слотови, игри на маса или барате нешто уникатно, ова казино има се. Платформата погодна за корисниците обезбедува пријатно искуство, додека вклучувањето на прогресивни џекпот и турнири додава дополнителна возбуда во вашата игра.

Бакара

Бакара е интересна игра што можете да го најдете во казиното SlotoCash. Правилата на играта се прилично едноставни, каде што треба да постигнете вкупен резултат од 9, со двете карти што ги добивате првично. Во зависност од вашиот резултат, може да добиете и трета картичка.

Играта започнува со тоа што вие ставате облог, а потоа дилерот ќе ви подели две карти и две карти за себе. Ако вие или дилерот примите рака со вкупна вредност од 8 или 9, ова се нарекува „природна рака“ и кој ја има е победник во играта.

Како што рековме претходно, baccarat има многу едноставни правила на игра, но ако сакате да играте за вистински пари, ви предлагаме да ги научите тие правила и да се запознаете со интерфејсот на играта.

Ова е игра на среќа каде што вашите карти го одредуваат вашиот следен потег. Ќе играте против дилерот. Картите имаат малку различни вредности во оваа игра. Кецовите се вреднуваат со 1, картите од 2 до 9 имаат свои номинални вредности, а 10-ките и картите со лице имаат вредност од нула.

На пример, ако примите две карти што се собираат до двоцифрен број, тогаш втората цифра ја покажува вредноста на раката. Ако добиете 6 и 9, што е вкупно 15, тогаш 5 ќе биде вредноста на вашата рака.

Ако ниту една рака не добие природна 8 или 9, тогаш играта продолжува според однапред одреден сет на правила.

Играчот е секогаш првиот што ќе заврши со рака, така што ако вашата рака изнесува помеѓу нула и 5, ќе добиете трета карта, а ако вашата рака е вкупно 6 или 7, тогаш не се дели трета карта. Како што можете да видите, правилата за играчот се многу едноставни.

Но, кога станува збор за дилерот`Правилата, тие се малку покомплицирани и се одредуваат врз основа на вредноста на третата картичка на играчот. Добрата вест овде е дека не мора да ги знаете правилата за банкарот да има успешна рака.

Кога играчот не добие трета картичка, тогаш истите правила важат и за него. Ќе добијат трета карта на рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, а ќе застанат на рака со вкупна вредност помеѓу 6 и 7.

Во случај играчот да добие трета картичка, тогаш банкарот треба да игра според следниве правила:

 • Ако играчот извлече 2 или 3 како трета картичка, банкарот ќе нацрта на рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 4, а тие ќе застанат на рака со вкупна вредност помеѓу 5 и 7.
 • Ако играчот извлече 4 или 5 како трета карта, банкарот ќе нацрта на рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, а тие ќе застанат на рака со вкупна вредност помеѓу 6 и 7.
 • Ако играчот извлече 6 или 7 како трета карта, банкарот ќе нацрта на рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 6, а тие ќе застанат на рака со вкупна вредност од 7.
 • Ако играчот извлече 8 како трета картичка, банкарот ќе нацрта на рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 2, а тие ќе застанат на рака со вкупна вредност помеѓу 3 и 7.
 • Ако играчот извлече кец на десетка, 9, 10 или лице-карти како трета карта, банкарот ќе нацрта на рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 3, а тие ќе застанат на рака со вкупно вредност помеѓу 4 и 7.

Процеп

Има повеќе од 150 видео слот игри достапни на SlotoCash, па ние сме сигурни дека ќе најдете нешто што одговара на вашиот вкус. Оваа бројка можеби изгледа не толку голема во споредба со другите казина, но причината зад ова е што казиното се напојува само од еден провајдер на софтвер.

Некои од најпопуларните слотови во казиното, според играчот`мислењето е следново:

 • Pirate Isle – Ова е 3D видео слот игра каде што треба да го извлечете мечот и да се борите со пиратите за да го пронајдете скриеното богатство. Играта има одлична графика и нуди непречена игра. Уште повеќе, играта може да се пофали со посебни карактеристики кои ќе ве остават без зборови на крајот од играта.

 • 7`s и Stripes – Ова е традиционална игра во американски стил каде што можете да ставате облози кои се ниски до 0,05 долари. Оваа игра се покажа како идеална за буџетски обложувачи.

 • Gemtopia - Оваа игра е сместена во пештера каде што блескавите накит го осветлуваат екранот. Играта има лепливи диви повторно вртења кои драстично ќе ги подобрат вашите победи.

 • Snowmania – Snowmania е игра со мала варијанса која е совршена кога сте со мал буџет. Ова значи дека играта ќе нуди исплати на поредовна основа, но помали. Овие победи ќе ја одржат вашата рамнотежа подолг период што ќе ви овозможи да ја продолжите играта. Играта има празничен дизајн и е совршена за играње за божиќната сезона.

Играње онлајн видео слотови е многу едноставно. Сè што треба да направите е да изберете игра што мислите дека би сакала и да започнете да се обложувате. Достапни се различни варијанти на слотови и секогаш ќе се забавувате барајќи нова игра за играње.

Макари и линии во автомат

За подобро да разберете како функционираат слотови, треба да бидете свесни за играта и да научите како функционира. Целото дејство во оваа игра доаѓа од колони слики, а секоја колона се нарекува ролна. За да победите, треба да направите линија со истиот симбол од вашите макари.

Една од првите одлуки, откако ќе изберете игра, што треба да ја донесете е колку пари сакате да се обложите. Ви предлагаме да ја изберете големината на облогот што одговара на вашиот буџет и да се придржувате до неа. На крајот на краиштата, треба да играте одговорно. Ако сте со мал буџет, можете да најдете игри кои дозволуваат мали облози како 0,01 $.

Ако сакате да знаете колку може да плати еден слот, треба да се упатите до табелата за плаќање и таму ќе ги најдете сите корисни информации.

Кога избирате слот за играње, треба да ги земете предвид различните карактеристики што може да ги понудите. Има многу функции кои ќе ја подобрат вашата игра, а уште повеќе, ќе ја подобрат вашата рамнотежа. Кога активирате функција, во повеќето случаи, ова е местото каде што играта нуди највисоки исплати. Еве некои од најпопуларните карактеристики што играчите ги ценат:

 • Бонус кругови и бесплатни вртења - За да активирате бонус круг или бесплатни вртења, треба да ја постигнете вистинската комбинација на симболи.

 • Каскадни макари – Кога играте игри што нудат каскадни макари, се чини дека играта е еден голем бонус круг. Причината за ова е каскадата на макари или паѓањето еден на друг, и секогаш кога има добитна комбинација симболите исчезнуваат и се заменуваат со нови. Некои игри нудат дури и мултипликатор со секое ново вртење, што е уште еден плус.

 • Диви слики - Дивите симболи се нешто како шегаџии, бидејќи тие можат да застанат за кој било друг симбол за да се заврши победничката линија. Во некои игри, дивите симболи нудат и мултипликатори.

покер

Видео покер е игра која ужива огромна популарност во онлајн казината во последно време. Причината зад ова може да биде фактот што оваа игра комбинира две многу популарни игри, покер и игри со видео слот. Играта е брза и сепак можете да уживате во игрите што ви се допаѓаат.

Има различни варијации на играта и откако ќе ја изберете онаа што ви се допаѓа, треба да го ставите вашиот облог и ќе добиете 5 карти за да започнете. Можете да отфрлите некои од картичките и да ги замените со нови за да ја создадете најдобрата покер рака.

Уште повеќе, можете да започнете со играње една рака во исто време и како што напредувате, можете да играте повеќе раце во исто време. Еве некои од најпопуларните варијации на покер што можете да ги играте во казиното SlotoCash:

 • Аса и Осми
 • Целиот американски покер
 • Бонус Deuces Wild
 • Бонус покер
 • Бонус покер Делукс
 • Deuces Wild
 • Двоен бонус покер
 • Двоен двоен бонус покер
 • Двоен двоен џекпот покер
 • Двоен џекпот покер
 • Европски слот покер
 • Џек или подобро
 • Џокер покер
 • Лабави Deuces
 • Мистериозен бонус покер
 • Изберете Ем покер
 • Sevens Wild

Ако ова е прв пат да ја играте оваа игра, ви предлагаме прво да ги поминете правилата. Постојат одредени работи што треба да ги знаете пред да одлучите да играте за вистински пари.

Постојат два главни типа, Stud Poker и Draw Poker, и откако ќе ги научите правилата за овие игри, подоцна можете да играте која било достапна варијанта.

Во Stud Poker, ќе добиете 5 карти, а во некои варијанти, можете да добиете дури 7 карти, за почеток. И, во Draw Poker, ќе добиете 5 карти и започнува круг на обложување. Можете да ја подобрите вашата рака со тргување со три карти за новите три карти од палубата. Имате четири опции за обложување штом ќе започне кругот:

 • Можете да кренете - Ако верувате дека имате добра рака, или можеби сакате другите играчи да мислат дека имате, можете да го зголемите облогот.
 • Можете да преклопите - Ако мислите дека не постои начин да ја подобрите вашата рака дури и со нови карти, можете да преклопите. Ова значи дека се откажувате, не можете да продолжите да играте и ќе ги изгубите парите што веќе сте ги обложиле.
 • Може да се јавите – Ако некој друг играч го подигнал влогот, имате опција да преклопите или да повикате, што значи дека треба да го изедначите износот што се обложил.
 • Може да проверите – Ако никој не го зголемил облогот, можете да одлучите да проверите што значи дека нема да направите ништо за рундата, но сепак сте во игра.

Една многу важна работа што треба да ја научите е рангирањето на рацете и тие се како што следува, од најниска до највисока вредност:

 • Висока карта - Ако не успеете да направите комбинација, тогаш вашата рака се вреднува на највисоката поединечна карта. Во случај двајца играчи да имаат иста висока карта, тогаш втората највисока карта ќе го прекине нерешениот резултат.
 • Еден пар - Пар се формира кога имате две исти карти.
 • Два пара - Два пара се формираат кога имате два различни пара и една друга картичка.
 • Три од еден вид - Ова е кога имате три карти со иста вредност.
 • Стрејт - Ова е рака каде што имате 5 карти во секвенца на трчање без разлика на костумот.
 • Флеш - Флеш е кога сите карти во вашата рака се со ист костум.
 • Фул Хаус - Кога имате три од еден вид и еден пар, тоа се нарекува Фул Хаус.
 • Четири од еден вид - Четири од еден вид е кога имате 4 карти со иста вредност.
 • Стрејт флеш - Ова е кога имате пет последователни карти со ист костум.
 • Royal Flush - Ова е една од најпопуларните раце во покер и највредната. Ројал флеш е Стрејт Флеш што тече до Ас.

Бинго

Во овој момент, постои само еден Игра со бинго во SlotoCash Casino – Treasure Tree. Ова е интересна игра која ќе уживате да ја играте доколку сте љубител на Бинго. Има 20 кеси со пари и ќе треба да поклопите три кеси со иста боја за да освоите награда или бесплатни игри.

Блек Џек

SlotoCash нуди Блек Џек игри од игри во реално време. Во овој момент нема многу достапни варијации, но сигурни сме дека ќе уживате во оние што ги нуди казиното.

Значи, ако сте љубител на класичната игра Блек Џек, желни сте да ги научите правилата и да започнете да играте за вистински пари.

Идејата во оваа игра е да добиете рака со вкупна вредност од 21. Играта започнува откако ќе го ставите вашиот облог и ќе добиете две карти. Ако вие или дилерот добиете кец и карта со вредност од 10, ова се нарекува „Природен блек џек“ и кој има рака ќе победи во рундата. Ако никој нема природен блек џек, тогаш играта продолжува.

Во зависност од варијацијата, вашите карти ќе ги добивате свртени или свртени нагоре, но тоа не е важно затоа што не се натпреварувате со другите играчи, туку се обложувате само против дилерот. Дилерот ќе добие една картичка свртена нагоре и една картичка свртена надолу. Во зависност од раката што ја имате и дилерот`Нагоре, треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег.

Картичките овде имаат малку поинакви вредности. Асовите се нешто како џокер-картичка затоа што може да имаат вредност од 11 или 1, што и да е подобро за вашата рака. Картите од 2 до 10 имаат своја номинална вредност, а картичките се вреднуваат со 10.

Првите две акции и оние кои најмногу се користат во оваа игра е да се удира и да стои. Кога ќе погодите, ќе добиете друга картичка со надеж дека истата ќе ја подобри вредноста на вашата рака. Можете да погодите онолку пати колку што мислите дека е потребно. Кога стоите, тоа значи дека нема да земате дополнителни карти и ќе играте со раката што веќе ја имате.

Ако двете карти што ги добивате се со иста вредност, тогаш можете да ја поделите раката и да ги играте како посебни раце. Исто така, ќе мора да поставите облог еднаков на вашиот првичен облог.

Кога ќе одлучите да играте нова игра, добра идеја е да ја научите играта`s терминологија. Некои зборови се користат специјално за оваа игра и добро е да се знае нивното значење. Па, ајде да разгледаме некои од најкористените:

 • Биста - Кога имате рака која е над 21 година, тогаш паѓате.
 • Хит – Кога ќе додадете уште една картичка на вашата рака.
 • Останете - кога останувате или стоите, тоа значи дека не ви требаат дополнителни картички за вашата рака.
 • Преклопете – Кога сте сигурни дека вашата рака е лоша и не можете да ја подобрите на кој било начин, можете да преклопите, што значи дека избирате да се отстраните од играта.

Блек Џек Совети

Блек Џек е игра која е комбинација на вештина и шанса, така што има неколку работи што треба да ги научите кога станува збор за играње токму на оваа игра. Ќе споделиме неколку совети со вас кои можете да ги искористите следниот пат кога ќе одлучите да играте.

 • Секогаш треба силно да удирате по рака од 11 или помалку.
 • Ако двајца играчи достигнат 21, играчот кој го направил тоа со најмногу карти обично ќе биде прогласен за победник.
 • Кога имате тешко 12 против дилер кој има 4-6, застанете. Во спротивно, треба да погодите.
 • Кога имате тешки 13-16 против дилер кој има 2-6, застанете. Во спротивно, треба да погодите.
 • Секогаш треба да стоите ако имате тешки 17 или повеќе.
 • Секогаш треба да удирате ако имате меки 17 или помалку.
 • Ако имате мека 18, треба да стоите, освен ако сте против дилер кој има 9, 10 или Аце. Тогаш треба да удриш.
 • Секогаш треба да стоите ако имате меки 19 или повеќе.

Видови Блек Џек Игри

Постојат различни видови блек џек игри и многу е важно да ја знаете разликата пред да започнете да играте за вистински пари.

 • Класичен Блек Џек – Ова е првиот тип на игра и ги објаснивме правилата на истата погоре. Оваа игра е почетната точка и откако ќе ја совладате играта, можете да ги играте сите други варијации на играта.

 • Блек џек со повеќе раце – Ова е исто како класичниот блек џек и единствената разлика овде е што можете да играте повеќе раце одеднаш. Оваа игра нуди брзо темпо и можете да играте повеќе раце одеднаш.

 • Блек џек за единечна палуба – Повеќето блек џек игри се играат со 6 или 8 палуби со карти. Но, некои игри се играат и со една палуба.

 • Блек Џек Прекинувач – Оваа верзија се игра со шест палуби карти и мора да играте со две раце. Мора да ставите две еднакви облози за двете раце. Во оваа верзија на играта, само втората карта поделена со секоја рака може да се замени за други карти.

 • Прогресивен Блек Џек – Оваа верзија ги следи истите правила како класичната игра, единствената разлика е во тоа што има страничен облог со прогресивен џекпот.

Рулет

Рулетот е интересна игра на среќа достапна и во копнените и во онлајн казина. Играта првпат се играла во 1700-тите и оттогаш како бура се проширила низ светот.

Постојат три различни варијации на играта, американска, француска и европска. Секоја од овие класични игри има мали разлики во распоредот на табелата и облозите што можете да ги поставите.

Основната идеја на играта е да се предвиди на кој број ќе слета топката. Треба да се обложите на таблата за рулет која има 37 или 38 броеви, а ако вашиот облог е успешен, ќе добиете плата.

Како што можете да видите, играта се заснова на случајност, па дури и комплетните почетници можат да победат при првиот обид. Но, ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа на долг рок, предлагаме да прочитате нешто или две за играта пред да одлучите да играте.

Како да се игра рулет

На прв поглед, рулетот може да изгледа застрашувачки, но всушност, тоа е многу едноставна игра за играње. Кога играте рулет онлајн, можете да одвоите време за да поставите облог, но ако играте дилер во живо, тогаш ќе мора да го ставите вашиот облог во одреден временски рок. Откако ќе завршите со ставање на облогот, кликнете на копчето и тркалото ќе почне да се врти. Ако топката слета на бројот на кој сте се обложиле, тогаш ќе победите.

Видови на рулет

Бидејќи рулет е многу популарна игра, постојат многу различни варијации на истото. Но, постојат три класични верзии на играта и штом ќе ги научите разликите помеѓу овие игри, подоцна можете да играте која било игра што ја сакате.

На прв поглед, тие се многу слични еден на друг. Имаат броеви од 1 до 36, а европската и француската верзија имаат единечна нула, додека американската верзија има единечна нула и двојна нула. Понатаму, европската и француската верзија имаат ист распоред, но француската верзија нуди дополнителни облози што не можете да ги најдете на европската.

Како што рековме претходно, рулетот има 37 или 38 броеви, а броевите се наведени по случаен избор во црни и црвени џебови. Откако ќе го ставите вашиот облог, дилерот ќе го заврти тркалото во една насока и ќе ја испушти топката во спротивна насока.

Видови облози

Постојат тони различни облози што можете да ги поставите кога играте рулет, така што не сте ограничени да ставате само еден облог кога играте.

Сите облози се ставаат во два вида, внатрешни облози и надворешни облози. Внатрешните облози се ставаат во внатрешниот дел од табелата и овие облози нудат помали шанси за победа, но повисоки исплати. Овие облози дополнително се поделени на следните:

 • Директно: Ова е облог на еден број и нуди најголема исплата. За да го поставите облогот, треба да го поставите вашиот чип на избраниот број. Нема ограничување за тоа колку директно облози можете да поставите, па ако можете`да одлучите за еден омилен број, ова е добра можност за вас.

 • Сплит: Сплит облог е облог на два броја еден до друг на масата, а за да го поставите овој облог треба да ги ставите чиповите на линијата што ги раздвојува двата броја. Сплит облогот нуди исплата од 17 спрема 1.

 • Улица: Уличен облог е познат и како трио облог и тоа е облог на три броја по ред. Ако топката слета на еден од трите броеви, ќе добиете исплата од 11 до 1.

 • Агол: Ова е облог на четири броеви кои прават квадрат на масата. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите во центарот на четирите броеви. Ќе добиете исплата од 8 спрема 1 ако топката слета на еден од четирите броеви.

 • Кош: Облогот за кош е облог на пет броеви 0, 00, 1, 2 и 3. Овој облог може да`Да се направи на европски или француски рулет бидејќи им недостасува џебот со двојна нула. Исплатата за овој облог е 6 спрема 1.

 • Линија: Облогот за линија е облог на две соседни улици и нуди исплата од 5 спрема 1.

Надворешните облози се веројатно оние со кои се познати сите. Тие се поставени околу надворешната страна на таблата и имаат помали исплати, но шансите да ги добијат овие облози се скоро 50-50. Надворешните облози го вклучуваат следново:

 • Црвено/Црно: Ова е облог дека топката ќе слета на црвен или црн број. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите на црвениот или црниот дел од таблата.

 • Пар/непарен: Ова е облог дека топката ќе слета на парен или непарен број.

 • Високо/Ниско: Ова е облог за тоа дали топката ќе слета на низок број, кој вклучува броеви од 1 до 18 или на висок број, кој ги вклучува броевите од 19 до 36.

 • Колона: Ова е облог на една од трите различни колони со броеви. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите на просторот „2 до 1“ на дното на колоната со броеви.

 • Десетина: Ова е облог на една од трите групи последователни броеви. Можете да се обложувате на 1-ви 12 броеви, 2-ри 12 броеви и 3-ти 12 броеви.

Најдобри облози за почетници

Ако сте почетник, тогаш веројатно се прашувате какви облози треба да поставите. Веројатно ќе се обратите за оној кој нуди поголема исплата бидејќи се обложувате зошто да не го пробате најдобриот можен облог. Па, тука ќе бидеме директно со вас. Ако имате претчувство за среќа, тогаш треба да одите на овој облог, но имајте на ум дека иако исплатата за овој облог е голема, шансите да го добиете овој облог се навистина мали.

Прво, предлагаме да започнете да играте европски или француски рулет бидејќи тие нудат предност од долниот дом. А кога станува збор за ставање облози, би ви препорачале да започнете со надворешни облози, бидејќи тие нудат поголеми шанси за победа. Можете да ги ставате овие облози додека не добиете чувство за тоа како функционира играта и подоцна можете да започнете да ставате попредизвикувачки облози.

Игри со вистински пари

Откако ќе одлучите да играте игри за вистински пари во SlotoCash, ќе бидете изненадени од разновидноста на игрите што ги нуди казиното. Најголем број на игри се слотови, но има и многу други што можете да ги играте. Најпопуларните слотови се прогресивни слотови и можете да најдете една од следниве игри за играње Megasaurus, Shopping Spree II, Aztec's Millions и Cleopatra's Gold.