SlotoCash Преглед 2024 - Payments

SlotoCashResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $7.777 + 300 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
SlotoCash is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

SlotoCash додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите и за депозити и за повлекувања. Некои од најпопуларните начини на плаќање на кои им веруваат и казината и играчите ги вклучуваат Skrill и Neteller, а добрата вест е што и двата се достапни во казиното.

За да направите повлекување од вашата сметка, прво треба да ја потврдите вашата сметка. Ова се начините на плаќање што можете да ги користите и нивните ограничувања:

  • Кога користите Bank Wire за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 100 УСД, а максималниот износ што можете да го повлечете е 2.500 долари.
  • Кога користите Проверка за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 150 УСД, а максималниот износ што можете да го повлечете е 3.000 долари.
  • Кога користите Биткоин за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 100 долари, а максималниот износ што можете да го повлечете е 2.500 долари.
  • Кога користите Neteller за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 25 долари, а максималниот износ што можете да го повлечете е 2.500 долари.
  • Кога користите EcoPayz за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 25 УСД, а максималниот износ што можете да го повлечете е 2.500 долари.
  • Кога користите Skrill за повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 25 долари, а максималната сума што можете да ја повлечете е 2.500 долари.

Биткоин, Neteller, EcoPayzandSkrill дозволуваат трансакции без никакви надоместоци, додека банкарскиот трансфер вклучува провизија од 60 долари, а чекот вклучува провизија од 30 долари.

Правила за готовина

Ако сте ВИП член, вашите уплати ќе се обработуваат побрзо од Казиното`Финансиски тим. Минималниот износ, за повеќето методи за повлекување, е 25 долари.

Играчите од Финска имаат повисоки барања за обложување на сите промоции од казиното што ги удвојуваат. Така, на пример, ако играчот има барања за обложување 25 пати за одреден бонус, тогаш истите барања за обложување за играч од Финска би биле 50 пати.