Social Casinos

Социјалните казина растат во популарност. Овие онлајн страници ви даваат возбуда на коцкање, без воопшто да земате или давате исплати.

Обично, на платформите за социјални медиуми како Фејсбук и Инстаграм, овие сајтови за игри ви дозволуваат да ја играте вашата омилена казино игра онлајн, бесплатно.

Можете да играте сами, или со вашите пријатели или со група тотални странци. Од вас зависи колку социјални или осамени сакате да се вклучите во казиното.

Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
ResearcherPriya PatelResearcher

Што се социјални казина?

Социјалните казина се онлајн платформи и апликации кои се лесни за користење, погодни за мобилни телефони кои им даваат на коцкарите пристап до игрите за социјално коцкање на основа за бесплатна игра.

Кои игри се достапни во социјалните казина?

Можете да изберете од широк спектар на класични онлајн казино игри, како што се рулет, слотови, тексашки холдем покер и блек џек на вашата социјална казино страница, како и некои нови, забавни варијации на класиците.

Всушност, најсимнуваната апликација за игри на социјално казино за 2022 година беше Coin Master и Teen Patti Gold Poker и Rummy.

Зошто социјалните казина се толку популарни низ целиот свет?

Стотици милиони играчи ги користат своите телефони или компјутери за да пристапат до онлајн казино игрите.

Ова далеку го надминува бројот на коцкари кои учествуваат во вистински пари коцкање во онлајн казина.

Најголемиот дел од играчите на социјалните казино играат за чистата забавна вредност на коцкањето онлајн бесплатно.

Скоро 80% од играчите на социјалните казино пристапуваат до платформите за социјални игри исклучиво со нивните мобилни уреди или таблети. Тоа значи дека играат казино игри за забава на телефоните додека патуваат на работа, или додека чекаат ред во самопослуга, па дури и само за да ја разбијат монотонијата на денот.

Друга причина зошто овие бесплатни казина се толку популарни е тоа што тие се поврзани со сајтовите на социјалните медиуми. Сакаме да ги споделуваме нашите животи, фотографии, спомени, чувства и пријателства на платформите на социјалните медиуми. Тие не одржуваат поврзани и во контакт со оние што ги сакаме. Тие се како онлајн села и заедници и ни помагаат да останеме во тек со она што се случува во животите на оние што ги сакаме.

Значи, интеграцијата на платформите за социјални медиуми со карактеристиките на социјалните казино има совршена смисла.

Многу социјални коцкари ги следат резултатите на нивните казино игри и потоа ги споредуваат нивните резултати со пријателите или членовите на семејството кои исто така ги играат нивните онлајн казино игри додека се на Фејсбук, Инстаграм или Твитер. Ова го зголемува чувството на поврзаност, бонхомија, и заедницата.

Другата причина зошто овие казина се толку многу популарни е тоа што, освен некогашниот администратор за креирање профил за најавување или корисничка сметка, нема друга размена на готовина. Тоа значи дека не треба да се грижите за сигурни плаќања или портали, за опции за банкарство, па дури и за правење на првиот депозит.

Новите клиенти ја добиваат возбудата за коцкање, без никакви одложувања и без ризик од неизвесен исход.

Плус, обично има и други поволности, како бесплатен бонус, бесплатни вртења и така натаму.

Што е со исплатите?

Добивките се виртуелни кога играте казино игри на социјалните апликации за казино, така што сепак добивате брзање за победа. Сепак, нема реални парични добивки (или загуби).

Поради оваа причина, социјалните казина се забавен, безбеден начин да поминете време, да работите на вашата остроумност за коцкање или да се забавувате.

Како да играте во социјални казина

Толку е лесно да се игра на вашиот мобилен уред или компјутер. Едноставно пронајдете го социјалното казино што сакате да го користите за вашите социјални игри и преземете го на вашиот телефон или уред.

Можете дури и да ги играте вашите омилени игри и да пристапите до вашето онлајн казино во земји или држави каде што е забрането коцкањето преку онлајн казино. Тоа е затоа што не се смета за коцкање.

Како да започнете да играте

За да започнете, едноставно креирајте ја вашата сметка на вашата локација за социјално казино по избор. Можете да ја користите вашата адреса за е-пошта за да го направите тоа или да го користите вашиот профил на социјалните медиуми што е поврзан со апликацијата, како што се вашиот профил на Facebook, Instagram или Twitter.

Потоа, можете да почнете да ги играте вашите игри онлајн.

Има многу популарни игри од кои можете да изберете, како прогресивен џекпот, игри на маса како рулет, игри со карти како блек џек и бакара, игри со бесплатни монети за извлекување, големи џекпот слотови и игри со дилер во живо, како покер.

Многу друштвени казино игри се засновани на приказна и имаат нивоа на прогресија, како што се прогресивните слотови за џекпот. Често има упатства на интернет кои ќе ви покажат како да играте за да напредувате низ играта за тоа победничко чувство.

Вашата сметка ќе биде однапред вчитана со виртуелни чипови, така што ќе можете да се коцкате онлајн од самиот почеток, без никакви финансиски обврски.

Правилата на игра

Правилата за социјално играње казино се исти како и во другите онлајн казина и редовните казино игри со вистински пари и во голема мера зависат од играта што ќе ја изберете да ја играте.

Меѓутоа, со онлајн игрите на социјалните сајтови за коцкање, ако победите, наместо да освоите исплата или парични награди, ќе добиете повеќе чипови. Но, ако го изгубите облогот, ги губите чиповите на кои сте се обложиле. Ниту, пак, вашите чипови ќе се репродуцираат веднаш.

Секогаш можете да се обидете да освоите повеќе чипови или, ако не сакате да чекате 24 часа, можете да потрошите вистински пари и да купите повеќе чипови за да продолжите да играте.

Ако претходно сте се коцкале во копнено казино или онлајн казино, тогаш ќе се чувствувате како дома на социјално казино.

Ова е затоа што вистинското искуство со игри е прилично слично на казино со вистински пари, каде што играте за исплати. Единствената разлика е во тоа што социјалните казина се без готовина. Сепак, може да ви се наплати за надградби или за пристап до професионални функции.

Што да очекувам

Кога играте во вашето социјално казино, можете да го очекувате истото искуство на кое сте навикнати во вистинска личност или онлајн во вашето редовно онлајн казино.

Игрите во стилот на Лас Вегас што ги наоѓате во овие казина се дизајнирани да го имитираат изгледот и чувството, па дури и звуците на казино игрите што ги знаете од традиционалните казина и вашето омилено онлајн казино.

Повеќето казина нудат и други поволности, освен друштвените игри, како што се турнири, бесплатен бонус или два, можеби парични награди, златни монети, можеби награди со вистински пари, бесплатни монети, бесплатни вртења, бесплатни слотови, бонус функции и неделни предизвици за чување сте се забавувале.

Играјте социјални казина бесплатно

Благодарение на социјалните медиуми и апликациите за игри на социјални казино, можете да играте бесплатно кога и да посакате. Откако ќе ја преземете апликацијата или ќе се најавите на страницата за социјално казино, можете да започнете да играте.

Ти можеш играјте бесплатни игри со автомат, покер бесплатно за играње преку Фејсбук или какви било класични или модерни игри на маса или игри со карти што ви се допаѓаат што обично ги наоѓате на онлајн казино или обична платформа за игри на казино.

Можете дури и да играте големи слотови за џекпот, со прогресивен џекпот и други игри на коцкање од типот Лас Вегас.

Побарајте на Google Play за Android или во продавницата за апликации на вашиот iPhone за да ја пронајдете омилената апликација за онлајн игри за казино игри и бесплатни игри.

Сепак, иако играта е бесплатна и нема финансиски ризик, таа сепак е активност која предизвикува голема зависност. Добивањето златни монети, уживањето во бонус понудите и играњето омилени игри онлајн на платформа погодна за корисниците е одлично одвлекување на вниманието, но може да биде штетно за оние кои имаат проблем со коцкањето.

Играјте социјални казина за вистински пари

Ако сте уморни да играте бесплатно и сте подготвени да играте за исплати, тогаш можете да најдете онлајн казино со коцкање со вистински пари.

Ако сакате безбедно врвно онлајн казино од каде било во светот, тогаш проверете дали онлајн казиното е безбедно и доверливо и нуди бонуси и промоции во казино, спортско обложување, спортски настани и други онлајн казино игри за да ве забавуваат подолго.

Потоа, искористете ги вашите пари за да купите чипови и да се обложите на вашите омилени онлајн казино игри. Или, ако сакате, можете да правите спортско обложување, да се обложувате на трки со коњи или која било друга игра што ја сакате.

Различни верзии на казина

Постојат два вида на онлајн казина: казина со вистински пари и социјални казина за бесплатно играње.

Копнени или онлајн казина

Традиционалното онлајн казино е местото каде што коцкарите купуваат чипови за да се обложуваат на нивната игра по желба со вистински пари. Овде, коцкарите играат казино игри како што се автомати, игри на маса како што се блек џек или глупости или други игри како рулет, бакара, покер и многу повеќе. Тие играат со свои пари и добиваат исплати со вистински пари, и затоа овие се нарекуваат игри во казино со вистински пари.

Социјални казина

Овие казина, од друга страна, им дозволуваат на играчите да играат каква било коцкарска игра, но со виртуелни чипови кои не ги чинат ништо. Добивките се исто така виртуелни.

Социјалните казино игри се слободно достапни како апликации за преземање и, како резултат на тоа што се бесплатни и многу забавни, социјалните казина се позастапени од копнените или традиционалните онлајн казина.

Иако тие претставуваат нула финансиски ризик и многу опции за игри, тие исто така не нудат вистинска награда (настрана од возбудата за победа).

И двата типа на казина се достапни на интернет, било да се тоа на вашиот мобилен телефон, вашиот таблет или вашиот компјутер.

Како да победите во социјални казина

Овие казина на вашиот мобилен уред или таблет ги следат истите правила како и другите казина - било да се тоа згради од тули или малтер или онлајн. Сепак, одличната работа за социјалните казина е тоа што - настрана од самите игри - често има приказни и чувство на прогресија за играчите.

Победата на сајтовите и апликациите за социјални казино е за да стигнете до следното ниво.

Секоја игра ќе има свој сет на правила и критериуми кои ќе треба да ги исполнувате за да напредувате на следното ниво.

Што да барате во социјалните казина

Првото нешто на кое треба да внимавате кога го барате најдоброто социјално казино е тоа што нуди бесплатни игри за играње.

Можете исто така да барате поволности како што се бесплатните вртења, бројот на виртуелни чипови што ги добивате, разновидноста на достапни игри и леснотијата на користење за да ги идентификувате најдобрите социјални казина на интернет.

Идеално, сакате страницата да има онлајн игри кои вклучуваат:

 • Рулет - Оваа позната игра има некои од најплатените онлајн казина за коцкари.
 • Блек Џек - Во кој уживаат милиони, онлајн и во реалниот живот, блек џекот е основна игра.
 • Бакара - Популарна и возбудлива, оваа онлајн казино игра со карти ја играат љубителите на бакара.
 • Покер - Што се однесува до популарноста, оваа игра со карти победува, рацете надолу.
 • слотови - Без разлика дали е онлајн или во класично казино, слотовите се цврсто омилена игра.
 • Бинго - Популарна низ целиот свет, оваа игра постои од 1530 година!
 • Зарове - Игра со коцки што се игра онлајн и во копнени казина со големо уживање.
 • Змеј тигар - Една од најпопуларните казино игри со карти што се игра онлајн денес!

Плус, ако навистина го сакате најдоброто социјално казино за вашето онлајн играње, тогаш пронајдете едно кое има и некои од другите игри за коцкање преку Интернет.

Тие може да вклучуваат игри како што се Caribbean Stud, Faro, Keno, Mini Roulette, Slingo, Punto Banco, Casino Holdem, Flop Poker, Lottery, Monopoly Big Baller, Rummy, спортско обложување, Казино војна, фудбалско обложување, Mahjong, видео покер, онлајн Обложување, гребење карти, Texas Holdem, Dream Catcher, God of Fortune, Mini-Baccarat, Pai Gow, Sic Bo и Three Card Poker, за да наведеме неколку.

Еве некои од најдобрите страници за онлајн игри на коцкање, со бесплатни бонуси и вртења:

 • 1xBet - Добијте до 1500 евра плус 150 бесплатни вртења.
 • Играј Ojo - Добијте 80 вртења без облог.
 • Casino.com - Добијте до 400 долари плус 200 бесплатни вртења.

Откријте врвни даватели на социјални казино

Има многу сајтови кои велат дека се најдобрите достапни социјални казина. Сепак, има мноштво социјални даватели на казино од кои можете да изберете. Погледнете ја нашата листа на врвот на оваа страница.

Ако сакате да се натопите во светот на онлајн казина со вистински пари кои се безбедни, доверливи и лесни за играње, тогаш проверете ја нашата листа на врвни онлајн казино игри.

Безбедност и сигурност

Има многу социјални сајтови за коцкање на пазарот, но не сите од нив се безбедни за коцкање.

Како резултат на тоа, создадовме списоци на безбедни онлајн казина и провајдери кои беа истражени од нас, против нашите строги протоколи и долгогодишно искуство.

Ова осигурува дека ќе ги добиете само најбезбедните, најуверливите онлајн страници и најдобрите онлајн игри на коцкање.

Бидејќи социјалните и онлајн казина имаат многу преклопувања, но некои разлики, нашиот пристап кон безбедноста и безбедноста е различен меѓу нив. Кога оценувате локација, законите и регулативите на земјата мора да се земе предвид.

Нашата главна грижа е да обезбедиме дека локацијата е регулирана и дека достапни методи за депонирање се легитимни и угледни.

Онлајн CasinoRank нема да има локација што не е безбедна!

About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Игри
About

Семјуел О'Рајли, роден во Австралија, е мозокот зад некои од најпроникливите водичи за онлајн казино. Со една деценија во индустријата за игри, стручноста на Семјуел е неповторлива, што ги прави неговите критики омилени и кај почетниците и кај професионалците. Име на аватар: КазиноКенгур

Send email
More posts by Samuel O'Reilly

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали провајдерите на коцкање можат да имаат социјални казина од повеќе провајдери на софтвер?

Да. Многу провајдери на софтвер се користат за да се обезбедат достапни безбедни онлајн казино игри.

Можете ли да ги победите социјалните казина?

Не. Социјалните казина, како и другите онлајн казина и обичните коцкарници, користат генератори на случаен број за нивните игри. Значи, во суштина, не постои стратегија, вештина или трик што можете да ги користите за да бидете поуспешни во социјалните казина. Слично на истото, нема да можете да бидете поуспешни на автоматите без разлика колку напорно сте се обиделе, вежбале или стратегија, бидејќи тие користат сличен принцип.

Дали е важно враќањето на RTP на играчот?

Враќањето на играчот (RTP) е важно за редовните онлајн казина. Сепак, не за социјални казина. RTP е процентот од вкупниот број облози на одредена игра и процентот што играта му го враќа на играчот. Тоа е начинот на кој редовните казина остануваат профитабилни.

Сепак, ова не игра голема улога во социјалните казина, бидејќи овие игри се чисто за забава, а не за профит.

Може ли социјалните казина да бидат хакирани или наместени?

Онлајн казина се исклучително внимателни кога станува збор за сајбер безбедноста. Поради оваа причина, многу е малку веројатно и многу ретко игрите да бидат хакирани.

Исто така, имајќи предвид дека социјалните казина не се во него за профит, мала е веројатноста дека социјалното казино ќе биде наместено, бидејќи нема пари. Победата е чисто симболична со виртуелни токени и чипови. Тие служат како показател за напредокот на играчот низ играта, наместо како финансиски награди или парични исплати. Колку подолго играчот е вклучен во играта, толку е подобро за апликацијата или страницата, бидејќи тие заработуваат преку реклами на платформата. Затоа, во нивна корист е играчите да не се обесхрабруваат или да не губат премногу, бидејќи може предвреме да ја напуштат играта.

Кои социјални казина даваат бесплатни бонуси?

Повеќето онлајн казина нудат бесплатни бонуси, а особено со социјалните казина. Ќе добиете и бесплатни вртења и бесплатни токени или чипови за да можете да играте и да се коцкате бесплатно. Социјалните казина се за цел да ве натераат да играте подолго, бидејќи тие ги заработуваат своите пари од продажба на реклами. Колку подолго играте, толку повеќе реклами можат да ви прикажуваат и толку повеќе профитираат. Така, наградите и бесплатните бонуси се бесплатно доделени на новите клиенти и лојални играчи за да се поттикне подолга игра и да се врати сообраќајот на страницата. Постојат и други бонуси кои често се вклучени, а кои зависат од локацијата и апликацијата за која станува збор.