Voodoo Dreams Преглед 2024 - About

Voodoo DreamsResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 200 бесплатни вртења
Одлична тема
Pay N Play казино
Мешавина на класични и нови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одлична тема
Pay N Play казино
Мешавина на класични и нови игри
Voodoo Dreams is not available in your country. Please try:
About

About

VoodooDreams е првиот производ на SuprNation, компанија основана во 2015 г.

Voodoo Dreams

SuprNation е многу амбициозен проект и во моментов, тие имаат три казино брендови VoodooDreams, NYspins и Duelz.

VoodooDreams е нивниот прв бренд што беше лансиран прво во Нордијците, а една година подоцна, во 2017 година, казиното беше претставено на играчите во Германија и Обединетото Кралство. Казиното нуди одлично дигитално искуство на своите играчи со многу различни бонуси и ВИП нивоа.

NYSpins е нејзиниот втор казино бренд што беше лансиран во септември 2017 година. Она што го прави ова казино да стои во толпата е неговиот њујоршки дизајн кој ги привлекува играчите веднаш.

Една година подоцна, во септември 2018 година го лансираа Duelz, кој засега е нивниот последен бренд. Казиното ќе ви овозможи да имате сосема ново искуство каде што можете да ги играте вашите омилени игри.

Сопственик и извршен директор

Сопственик и извршен директор

Сопственик на казиното VoodooDreams е SuprNation Limited Casinos. Јоаким Стокман е ко-основач и извршен директор, Тобијас Нисен е инвеститор и ко-основач, а Хенрик Андерсон е ко-основач.

Број на лиценца

Број на лиценца

VoodooDreams Casino има лиценци од следниве компании:

· Орган за игри на среќа на Малта

· Комисија за коцкање во Обединетото Кралство

· Шведската управа за коцкање.

Каде се базира VoodooDreams?

Каде се базира VoodooDreams?

Во моментов казиното се наоѓа на следната адреса 63, Villino Zammit, Triq il-Kbira, Sliema SLM 1541, Малта.