WallaceBet Преглед 2024

WallaceBetResponsible Gambling
CASINORANK
7.98/10
БонусБонус $600
Дарежливи бонуси
Достапно спортско обложување
Пријателски на мобилен телефон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонуси
Достапно спортско обложување
Пријателски на мобилен телефон
WallaceBet is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Wallace Bet нуди три бонуси за добредојде; казиното бонус за депозит, обични ролки и високи ролери. Овие бонуси се познати како VIP казино бонуси. Друг понуден бонус е дарежлив бонус за добредојде за спорт.

Има и други бонуси кои играчите повремено можат да ги бараат, како што е дневниот враќање на готовина, бесплатни бонуси за обложување, дневно повторно вчитај бонуси и викенд турнири.

WallaceBet пакет за добредојде

 • Бонус за прв депозит: 100% до 200$. Минимален депозит: 20 $. Барања за обложување: (Бонус + Депозит) x40
 • Бонус за 2-ри депозит: 80% до 200$. Минимален депозит: 20 долари. Барања за обложување: (Бонус + Депозит) x50
 • 3D бонус за депозит: 100% до 200$. Минимален депозит: 20 €. Барања за обложување: (Бонус + Депозит) x50

Играчите треба да го побараат бонусот пред да направат депозити

Бонусите за казино важат за слотови за казино и САМО за следните провајдери: Netent, Playn'Go, Playson, Pragmatic Play.

Бонус за добредојде за спортска книга WallaceBet

Минимален депозит: 20 долари

Барања за обложување: (Бонус + Депозит) x14. Минимални шанси: 2.00 часот

Земјите кои се исклучени од овој бонус се следните:

Србија, Бугарија, Црна Гора, Естонија, Индонезија, Белорусија, Молдавија, Ерменија, Кипар, Азербејџан, Русија, ПЈРМ, Република Кореја, Украина, Грција, Хрватска, Нигерија, Словенија, Полска и Латвија.

Депозитите со SKRILL/NETELLER/ECOPAYZ се исклучени од оваа понуда.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+3
+1
Затвори
Games

Games

И покрај тоа што казиното Wallace Bet е ново во индустријата за игри, ги расипа своите играчи со преку 1.200 игри за избор.

Најпопуларните игри се видео слотови, видео покер, игри на маса, блек џек, рулет, бакара, онлајн игра на зарове, игри со дилери во живо, виртуелно обложување, спортско обложување и гребнатинки.

Software

Ефикасноста на игрите е поддржана од софтверот што се користи. Wallace Bet ги има најдобрите даватели на игри, со што се обезбедува стабилност на игрите. Давателите се NetEnt , Црвен тигар , ELK Studios, Play'n GO , Microgaming , 1×2 мрежа, Плејсон , NYX Gaming , Прагматична игра , Нема ограничување , Том Хорн Игри на среќа , Ваздан , Опуштете се играње, и Игри со лопата.

Payments

Payments

Опции за плаќање во WallaceBet: начини на депозит и повлекување

Кога станува збор за опциите за плаќање, WallaceBet ве опфати. Без разлика дали претпочитате традиционални методи или дигитални паричници, има по нешто за секого. Еве неколку популарни начини на депозит и повлекување достапни:

 • Виза
 • MasterCard
 • Доверливо
 • Paysafe картичка
 • Кларна
 • Скрил
 • Нетлер
 • Пајз
 • банкарски трансфер
 • Ојтлер
 • Јетон
 • Болето
 • Неосурф
 • Интерак ...и повеќе!

Депозитите веднаш се одразуваат на вашата сметка, овозможувајќи ви да започнете да играте веднаш. Повлекувањата исто така се обработуваат брзо, со што ќе се осигурате дека ќе ги добиете вашите добивки без одлагање.

Во WallaceBet, нема скриени такси за кои треба да се грижите. Можете да уживате во трансакциите без проблеми без никакви трошоци за изненадување.

Ограничувањата за депозит и повлекување се грижат за различни буџети, што ви дава флексибилност во управувањето со вашите средства.

Безбедноста е врвен приоритет во WallaceBet. Тие спроведоа силни мерки за да обезбедат безбедни трансакции и да ги заштитат вашите финансиски информации.

Со избирање на специфични начини на плаќање, можеби ќе ги исполнувате условите за специјални бонуси. Внимавајте на овие поволности кога правите депозити или повлекувања.

WallaceBet располага со различни валути, што го прави погодно за играчи од различни земји.

Ако некогаш имате какви било проблеми или прашања поврзани со плаќањето, тимот за услуги на клиентите е ефикасен во решавањето на нив навремено и професионално.

Искусете беспрекорни финансиски трансакции во WallaceBet и фокусирајте се на она што е најважно - уживајќи во вашите омилени казино игри!

Deposits

Казиното WallaceBet прифаќа депозити преку Visa картички, MasterCard, JCB, ecoPayz, Skrill, Ideal, Neteller, Klarna, MuchBetter, банкарски трансфер, Jeton, Neosurf, Interac, Trustly, InovaPay, Euteller, Paysafe и Rapid.

Не е потребен минимален депозит за играње на игрите, но потребно е минимално салдо од 20 долари доколку се бара бонус.

Withdrawals

WallaceBet Casino прифаќа низа методи за повлекување, вклучувајќи; Skrill, Visa, Neteller, Klarna, Euteller, Interac, Inova Pay, JCB, EcoPayz, Paysafe Card, Neosurf, Jeton, Boleto, Ideal, Rapid, MuchBetter, Trustly и InstaDebit.

Казиното има максимален лимит за повлекување од 1.000 УСД на ден и нема минимално ограничување за повлекување. Може да се применуваат ограничувања за повлекување врз основа на избраниот метод за повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+151
+149
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+3
+1
Затвори

Languages

Иако англискиот е вообичаен јазик што се користи, казиното WallaceBet нуди игри на јазици како германски, фински и норвешки.

Играчите од Германија, Финска и Норвешка сега можат да играат казино игри на WallaceBet на нивниот мајчин јазик. Исто така, играчите кои разбираат фински, норвешки или германски подобро од англискиот, можат лесно да уживаат во играњето на нивните омилени игри.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Орган за игри на среќа на Малта: Обезбедување безбедно и фер искуство со коцкање

Надзор од страна на Органот за игри на среќа на Малта Споменатото казино е лиценцирано и регулирано од Органот за игри на среќа на Малта (MGA), кој служи како Орган за коцкање. МГА ги надгледува нивните операции, обезбедувајќи усогласеност со строгите прописи за заштита на интересите на играчите.

Силни мерки за шифрирање и сајбер безбедност За да се заштитат податоците на играчите и финансиските трансакции, казиното користи најсовремена технологија за шифрирање. Ова осигурува дека чувствителните информации остануваат безбедни од љубопитните очи, обезбедувајќи им мир на играчите додека уживаат во нивното искуство со игри.

Ревизии и сертификати од трета страна Казиното е подложено на редовни ревизии од трета страна за да се потврди правичноста на неговите игри и безбедноста на својата платформа. Овие ревизии ги спроведуваат реномирани организации во индустријата за игри, уверувајќи ги играчите дека можат да му веруваат на интегритетот на понудите на казиното.

Транспарентни политики за податоците за играчите Казиното има јасни политики во врска со тоа како тие собираат, складираат и користат информации за играчите. Тие даваат приоритет на транспарентноста со давање детални објаснувања за практиките за ракување со податоци во нивната политика за приватност. Играчите можат да бидат сигурни знаејќи дека со нивните лични податоци се постапува одговорно.

Соработка со реномирани организации Покажувајќи посветеност на интегритет, казиното воспостави соработки и партнерства со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства дополнително ја зајакнуваат довербата меѓу играчите, бидејќи препознаваат дека казиното се усогласува со доверливи субјекти во теренот.

Позитивни повратни информации од вистински играчи Повратните информации од вистинските играчи укажуваат на високо ниво на доверливост поврзано со ова казино. Сведоштвата ги истакнуваат позитивните искуства поврзани со фер игра, сигурни исплати, одлична услуга за клиенти и целокупно задоволство од нивното искуство со онлајн игри.

Ефективен процес на решавање спорови Во случај играчите да имаат проблеми или проблеми, ова казино ги сфаќа сериозно преку ефикасен процес за решавање спорови. Посветените тимови за поддршка работат вредно за да ги решат сите спорови навремено и праведно, обезбедувајќи играчите да се чувствуваат слушнати и ценети во текот на процесот на решавање.

Достапна и одговорна поддршка за корисници Играчите лесно можат да се обратат до поддршката за корисници на казиното за какви било грижи за доверба и безбедност. Казиното обезбедува повеќе канали за комуникација, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Нивниот тим за поддршка на клиенти е познат по тоа што реагира, обезбедува навремена помош за решавање на прашањата или проблемите на играчите.

Градењето доверба во индустријата за онлајн игри бара и казината и играчите да ја играат својата улога. Со лиценцирање од страна на Органот за игри на Малта, силни безбедносни мерки, транспарентни политики, реномирани соработки, позитивни повратни информации од играчите, ефективен процес за решавање спорови и пристапна поддршка на клиентите; ова казино се етаблира како име за доверба во светот на онлајн игрите.

Security

Безбедност и безбедност во WallaceBet: Вашиот водич за безбедно искуство со игри

Кога станува збор за онлајн казина, безбедноста секогаш треба да биде главен приоритет. Во WallaceBet, можете да бидете сигурни дека вашето искуство со игри е заштитено со силни безбедносни мерки и протоколи. Еве што треба да знаете:

 1. Лиценцирано од Орган за игри на среќа на Малта: WallaceBet поседува лиценца од угледниот орган за игри на среќа на Малта. Ова осигурува дека казиното работи во согласност со строгите прописи, обезбедувајќи им на играчите безбедна и фер средина за игри.

 2. Најсовремена технологија за шифрирање: казиното користи напредна технологија за шифрирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Ова значи дека сите податоци пренесени помеѓу вас и казиното остануваат доверливи и безбедни.

 3. Сертификации од трета страна за фер игра: За да влее доверба кај играчите, WallaceBet доби сертификати од трети лица кои гарантираат за фер игра. Овие сертификати гарантираат дека сите игри се непристрасни и случајни, давајќи им на сите еднакви шанси за победа.

 4. Транспарентни одредби и услови: казиното одржува јасни и транспарентни услови и услови, не оставајќи простор за забуна или скриени изненадувања. Можете лесно да ги најдете сите потребни информации во врска со бонуси, повлекувања и други важни аспекти на играта.

 5. Алатки за одговорни игри: WallaceBet сериозно го сфаќа одговорното играње нудејќи алатки како што се лимити за депозит и опции за самоисклучување. Овие карактеристики им овозможуваат на играчите да си постават граници и одговорно да уживаат во нивното искуство со игри.

 6. Позитивна репутација на играчот: Со добро заокружен поглед на повратните информации од играчите, очигледно е дека WallaceBet изгради силна репутација меѓу своите корисници поради својата посветеност на безбедноста, безбедноста, правичноста, транспарентноста и практиките за одговорно играње.

Во WallaceBet, вашата безбедност не е само приоритет - таа е приоритет! Затоа, седнете, опуштете се и уживајте во вашето искуство со игри со мир на умот, знаејќи дека сте во сигурни раце.

Responsible Gaming

WallaceBet: Посветеност на одговорно играње

Во WallaceBet, одговорното играње е главен приоритет. Казиното нуди различни алатки и функции за да им помогне на играчите да ги следат и контролираат нивните навики за коцкање. Тие вклучуваат лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување. Со поставување на овие граници, играчите можат да се погрижат да останат во рамките на нивниот буџет и да избегнат прекумерно коцкање.

Покрај овие мерки, WallaceBet воспостави партнерства со организации и линии за помош посветени на помагање на проблематичните коцкари. Овие соработки му овозможуваат на казиното да обезбеди поддршка и насоки за оние на кои им е потребна. Работејќи заедно со експерти во областа, WallaceBet гарантира дека играчите имаат пристап до професионална помош кога е потребно.

За да ја подигне свеста за проблематичното однесување на коцкање, WallaceBet спроведува редовни кампањи за подигање на свеста и обезбедува едукативни ресурси за своите играчи. Овие иницијативи имаат за цел да ги едуцираат поединците за знаците на проблематичното коцкање за да можат рано да ги препознаат и да побараат помош доколку е потребно.

Обезбедувањето дека малолетните лица не пристапуваат до платформата е клучен аспект на одговорното играње за WallaceBet. Казиното спроведува строги процеси за проверка на возраста за време на регистрацијата за да спречи малолетници да учествуваат во каква било форма на коцкарски активности.

За играчите на кои можеби им треба пауза од коцкањето или сакаат проверка на реалноста на нивните навики за играње, WallaceBet нуди функција „проверка на реалноста“, како и периоди за одмор. Овие алатки им овозможуваат на играчите да одвојат време или да размислуваат за нивните модели на игра пред да продолжат.

WallaceBet презема проактивен пристап во идентификувањето на потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње. Преку напредни алгоритми и системи за следење, казиното може да открие шеми што укажуваат на ризично однесување. Кога ќе се идентификува таквото однесување, тимот на казиното презема соодветни чекори за да му помогне на играчот преку персонализирани интервенции или упатувања за професионална помош.

Бројни сведоштва нагласуваат како одговорните иницијативи за играње на WallaceBet позитивно влијаеле врз животите на играчите. Приказните се движат од поединци кои ја враќаат контролата врз нивните навики за коцкање откако побарале поддршка преку опции за самоисклучување или контакти на линијата за помош обезбедени од казиното.

Ако играчите се загрижени за нивното однесување на коцкање, поддршката за корисници на WallaceBet е лесно достапна. Тие можат да допрат до тимот за поддршка преку различни канали, како што се разговор во живо, е-пошта или телефон. Казиното гарантира дека сите прашања во врска со одговорното играње се решаваат брзо и со најголема доверливост.

Како заклучок, WallaceBet е посветена на промовирање одговорно играње со нудење низа алатки и функции за играчите да ги следат и контролираат нивните навики за коцкање. Преку партнерства со организации и линии за помош, кампањи за подигање на свеста, процеси за проверка на возраста, карактеристики за проверка на реалноста, проактивна идентификација на потенцијални проблематични коцкари, позитивни препораки од погодени играчи и достапни канали за поддршка на клиентите за загриженост - WallaceBet се стреми да создаде безбедна и пријатна средина за коцкање за сите негови корисници.

About

About

Wallace Bet е новодојдено казино започнато во 2020 година од Campeón Gaming Partners и е лиценцирано преку Орган за игри на среќа на Малта. Казиното е основано за да им донесе поинакво искуство со игри на играчите и да донесе задоволство во индустријата за игри.

Казиното нуди уникатна платформа со бела етикета која ја вклучува спортската книга.

WallaceBet

Account

Палестински територии, Камбоџа, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Турција, Гватемала, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Доминиканска Република, Сејшели, Туркменистан, Етиопија, Еквадор, Еквадор, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуда, Кирибати, Еритреја, Латвија, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Аруба, Пакистан, Црна Гора, Парагвај, Тувалу, Виетнам, Летан, Перу, Катар, Уругвај, Брунеи, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Руанда, Никарагва, Панама, Словенија, Бурунди, Бахами, Нова Каледонија, Централна Африканска Република, Острови Питкерн, Британска територија на Индискиот Океан, [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Самоа, Нигер, Зелено'ртски Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќен остров, Буркина Фасо, Ниуе, Монако, Брегот на Слоновата Коска, Галам, Чиле, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Австралија, Фиџи, Науру, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Норвешка, Шри Ланка, Маршалските Острови, Тајланд, Кенија Остров, Грузија, Коморос, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британски Девствени Острови, Холандски Антили, Либерија, Обединети Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Токелау, Мавританија, Јужен Судан, Лихтенштајн Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Узбекистан, Кореја, Австрија, Естонија, Азербејџан, Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Боливија, Свазиленд, ГАР, Мексико, Малдиви, Маурициус, Вануату, Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Кина

Support

Казиното WallaceBet има неколку системи за поддршка, вклучувајќи го и делот за најчесто поставувани прашања и одговори. Исто така, нуди услуга за разговор во живо за клиентите на кои им е потребна помош помеѓу 09:00 и 01:00 часот по средноевропско време секој ден.

Клиентите исто така можат да е-пошта на нивниот тим за поддршка за да ги соберат сите потребни информации. Имено, WallaceBet нуди повеќејазични услуги за грижа за клиентите

Поддршка на работното време

Дневно од 09.00 до 01.00 часот по средноевропско време.

Методи за поддршка

Може да стигнете до WallaceBet преку е-пошта и разговор во живо.

Нивната е-пошта е: support@wallacebet.com

Јазици за поддршка

Англиски, германски, португалски, шпански, фински

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете WallaceBet специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во WallaceBet . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

WallaceBet: Откривање на врвните казино бонуси и промоции

Дали сте подготвени да се нурнете во светот на возбудливи бонуси и промоции во казино? Не гледајте подалеку од WallaceBet, вашата единствена дестинација за најдобрите зделки во градот. Без разлика дали сте почетник или искусен играч, WallaceBet подготвува нешто посебно за секого.

Да почнеме со дебитантите. Веднаш штом ќе се вклучите во кавгата, подгответе се да бидете заслепени од сензационалниот бонус за добредојде на WallaceBet. Тоа е совршен начин да го започнете вашето патување со игри со голема брзина! Но, тоа не е сè - ролерите со високи ролери можат да уживаат во ексклузивните поволности со бонусот со високи ролери, носејќи ја нивната игра до нови височини.

За нашата лојална клиентела, имаме уникатни промоции и настани во ракавот. Подгответе се за низа возбудливи изненадувања кои ќе ве држат на работ од вашето место. А кога зборуваме за лојалност, посветените членови се великодушно наградени преку нашата програма за бонус за лојалност. Колку повеќе играте, толку повеќе ве чекаат прекрасни награди!

Сега да зборуваме за барањата за обложување - ние веруваме во транспарентност овде во WallaceBet. Иако постојат овие барања, тие се дизајнирани да обезбедат фер игра и да ги заштитат и играчите и казиното. Бидете сигурни, ние ќе го дадеме ова како пример за јасност за да нема скриени изненадувања на патот.

Но, чекај, има уште! Ние исто така го цениме пријателството овде во WallaceBet. Претставете ги вашите другари со нашата неверојатна платформа и уживајте во фантастични поволности преку нашата програма за упатување.

Па што чекаш? Подгответе се да се впуштите во возбудлива казино авантура со непобедливите бонуси и промоции на WallaceBet. Твојата мапа на богатство чека!

Live Casino

Live Casino

WallaceBet нуди неколку опции за казино, како што се мобилни казина, казина во живо, казина за инстант играње, флеш казина и спортски книги. Мобилното казино WallaceBet има бројни онлајн игри кои им овозможуваат на коцкарите да играат преку телефони со Android.

Така, играчите можат да пристапат до игрите во секое време и каде било додека казина во живо нудат бакара, рулет и блек џек.

Валути

Валути

Имено, WallaceBet Casino поддржува широк спектар на валути. Неговите играчи уживаат во изборот на идеалната валута според нивната локација.

WallaceBet Casino поддржува валути како што се норвешка крона, канадски долар, американски долар, евро, бразилски реал, новозеландски долар, јапонски јен, шведска круна, британска фунта и австралиски долар.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)