Wazamba Преглед 2024

WazambaResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилен телефон
Прифатени бикоини
Достапна е спортска книшка
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилен телефон
Прифатени бикоини
Достапна е спортска книшка
Wazamba is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Една од атракциите на казиното Wazamba се профитабилните промоции. Додека казиното нема бонуси без депозит, постои бонус за прв депозит и бесплатни вртења за љубителите на слотови. Постојните играчи, исто така, можат да ги искористат предностите на повторно вчитај бонуси и враќање на готовина. Но, пред да влезете во играта, важно е да ги проверите барањата за обложување.

Бонус за добредојде

  • 100% до 500 евра + 200 бесплатни вртења
  • Минимум 20 евра (200 NOK / 6.000 HUF / 1.200 RUB / 30 CAD / 40 NZD / 80 PLN / 1.600 INR / 500 CZK)
  • Максимален бонус 500 евра (35.000 RUB / 5.000 NOK / 150.000 HUF / 770 CAD / 1.000 NZD / 30.000 INR)

Бонус за Чешка:

  • 100% до 200 ЕУР / 5.000 CZK + 100 FS
  • Бонус за макс бонус за Чешка е 200 ЕУР / 5.000 CZK

Бонус за НЗ

  • 3 бонуси за натпревари до 2180 NZD + до 200 FS
  • Барања за обложување: (депозит + бонус) x35 Обложување за добивки од бесплатни вртења: x40
  • Депозитите направени со Neteller или Skrill не се квалификуваат за оваа промоција

Промоцијата е ограничена за жителите на Хрватска, Ерменија, Тунис, Босна и Херцеговина, Индонезија, Грузија, Малезија, Аргентина, Перу

Бонус кодовиБонус кодови
+6
+4
Затвори
Games

Games

Wazamba е дом на широк спектар на онлајн казино игри. На коцкарите ќе им се допадне изборот на игри со карти, игри на маса, џекпот и слот игри, само да споменам неколку. Интересно, постои а казино во живо со многу игри со дилери во живо каде на играчите им се гарантира многу поавтентично искуство во казиното.

слотови

Immortal Romance (Microgaming) - Супер 10 ѕвезди (Red Rake) - Wixx (Nolimit) 25 - Божјиот храм (Booongo)

Software

За да биде во тек со најновите трендови на сцената на онлајн казино игрите, Wazamba соработува со сите познати имиња во индустријата. Списокот на продавачи на софтвер за казино вклучува NetEnt, ELK Studios, Pragmatic Play Ltd., Игри со ножовка, Феликс Гејминг, Игри со зелен жад, Меркур Игри на среќа, Аматик индустрии, и Skywind Groups, меѓу другите.

Payments

Payments

Опции за плаќање во Wazamba: начини на депозит и повлекување

Кога станува збор за плаќањата во Wazamba, ќе најдете широк спектар на опции кои одговараат на вашите потреби. Без разлика дали сакате да депонирате средства или да ги повлечете вашите добивки, казиното нуди популарни методи како Aktia, Blik, Danske Bank, Flexepin, Google Pay, Handelsbanken, Jeton, Neosurf, Neteller, Pay4Fun, Przelewy24, Рапид трансфер, Siru Mobile, Skrill , Skrill 1-Tap, Sofort , Verkkomaksu и Visa.

Брзината на трансакцијата е важна за играчите и депозитите на Wazamba се одразуваат веднаш на вашата сметка. Кога станува збор за повлекувања, времето на обработка може да варира во зависност од избраниот метод.

Загрижени сте за ненадејните трошоци? Бидете сигурни! Wazamba не наплаќа никакви скриени надоместоци за депозити или повлекувања.

Границите се уште едно внимание. Во Wazamba, минималниот износ на депозит е 10 евра, додека максималниот лимит за повлекување по трансакција може да достигне до 5000 евра во зависност од избраниот начин на плаќање.

Безбедносните мерки се врвни во Вазамба. Казиното користи напредна технологија за шифрирање за да обезбеди безбедни трансакции и да ги заштити вашите финансиски информации.

Изборот на специфични начини на плаќање може да има и поволности! Внимавајте на специјални бонуси поврзани со одредени опции.

Флексибилноста на валутата не е проблем бидејќи Wazamba располага со различни валути, вклучувајќи EUR, RUB, HUF, NOK, CZK, BRL, CAD, AUD, NZD, ZAR, MXN, PEN, KZT, TMT, UZS, JOD, KWD, QAR, BHD, LBP, AED, EUR

Доколку имате какви било проблеми или прашања поврзани со плаќањето, ефикасниот тим за услуги на клиентите на Wazamba е секогаш подготвен да ви помогне на англиски, француски, руски, унгарски, норвешки, грчки

Deposits

Како што споменавме порано, Wazamba нема никакви бонуси без депозит, така што играчите треба да депонираат вистински пари за да влезат во играта. Списокот на достапни начини на депозит вклучува кредитни и дебитни картички како што се ВИЗА и MasterCard. Казиното дозволува и депозити преку Нетлер, ecoPayz, Доверливо, Interac Online и CoinsPaid, само да споменеме неколку.

Withdrawals

Исто така, за среќните добитници е лесно да ги повлечат добивките на различни платформи за плаќање преку Интернет, како што се кредитни и дебитни картички, е-паричници и крипто-паричници. За евиденција, повлекувањата се обработуваат со истиот начин на плаќање што се користи за депозити. Постојат и трошоци за повлекување во зависност од платформата за онлајн плаќање.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+2
+0
Затвори

Languages

Како онлајн казино кое цели на коцкари од сите региони во светот, Wazamba има повеќејазична веб-страница. Списокот на достапни јазици вклучува Англиски, германски, португалски, руски и норвешки, само да споменам неколку. За да го изберете претпочитаниот јазик, кликнете на иконата на конкретниот јазик на дното на страницата.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Wazamba: Доверливо онлајн казино

Лиценцирање и регулирање од страна на органот за коцкање Курасао

Wazamba е угледно онлајн казино лиценцирано и регулирано од страна на Управата за коцкање Курасао. Ова регулаторно тело гарантира дека казиното работи во согласност со строгите стандарди, обезбедувајќи им на играчите безбедна и фер средина за игри.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност

Wazamba дава приоритет на заштитата на податоците на играчите преку силни мерки за шифрирање и сајбер-безбедност. Напредната SSL технологија за шифрирање ги штити чувствителните информации, како што се личните детали и финансиските трансакции, од неовластен пристап или следење од страна на злонамерни поединци.

Ревизии и сертификати од трета страна

За да ја потврди правичноста на нивните игри и безбедноста на нивната платформа, Wazamba подлежи на редовни ревизии и сертификати од трети страни. Овие независни проценки осигуруваат дека сите игри се непристрасни, користејќи генератори на случаен број (RNGs) за да гарантираат фер резултати за играчите.

Политики за податоци за играчот

Wazamba собира информации за играчите исклучиво за целите на создавање сметка, обезбедувајќи транспарентност во практиките за собирање податоци. Казиното ги чува овие податоци безбедно на шифрирани сервери, строго придржувајќи се до прописите за приватност. Тие не споделуваат или продаваат информации за играчот на трети страни без експлицитна согласност.

Соработка со реномирани организации

Wazamba ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Со партнерство со реномирани провајдери на софтвер и развивачи на игри, тие нудат разновидна палета на висококвалитетни игри додека ја одржуваат доверливоста во нивните операции.

Позитивни повратни информации од Реал играчи

Зборот на улица за доверливоста на Вазамба е убедливо позитивен. Вистинските играчи го фалат казиното за неговите транспарентни политики, сигурна платформа, брзи исплати и одлична услуга за клиентите. Нивната репутација е изградена на постојано обезбедување на пријатно искуство со игри, притоа давајќи приоритет на безбедноста на играчите.

Процес за решавање спорови

Во случај на загриженост или прашања покренати од играчите, Wazamba има посветен процес за решавање спорови. Тие имаат обучен помошен персонал кој професионално и ефикасно се справува со жалбите, со цел да ги решат сите спорови на фер и навремено.

Одговорна поддршка за корисници

Wazamba ја разбира важноста на довербата и безбедноста за своите играчи. Тие обезбедуваат повеќе канали за играчите да допрат до нивниот тим за поддршка на клиенти, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Казиното е познато по својата одговорна услуга за клиенти, навремено адресирање на какви било проблеми за доверба или безбедност покренати од играчите.

Како заклучок, Wazamba се етаблира како доверливо онлајн казино преку неговото лиценцирање и регулирање од страна на Управата за коцкање Курасао, силни мерки за шифрирање, ревизии од трети страни, транспарентни политики за податоци, соработки со реномирани организации, позитивни повратни информации од играчите, ефикасен процес за решавање спорови, и одговорна поддршка на клиентите. Играчите можат самоуверено да уживаат во нивното искуство со игри, додека знаат дека Вазамба дава приоритет на нивната безбедност и задоволство.

Лиценци

Security

Безбедност и безбедност во Wazamba: Вашиот водич за безбедно искуство со игри

Лиценцирано од Курасао: Обезбедување безбедна средина за игри Wazamba поседува лиценца од Курасао, која гарантира дека казиното работи во рамките на строгите прописи. Оваа лиценца гарантира дека играчите можат да му веруваат на интегритетот на казиното и да уживаат во безбедно опкружување за игри.

Најсовремена шифрирање: чување податоци за корисникот Во Wazamba, вашите лични податоци се заштитени со најсовремена технологија за шифрирање. Ова значи дека сите ваши податоци, вклучувајќи ги финансиските трансакции и личните податоци, се чуваат доверливи и безбедни.

Сертификации од трета страна: Гарантирање за фер игра За да им даде на играчите доверба во фер-плејот, Wazamba доби сертификати од трета страна. Овие печати за одобрување гарантираат дека игрите се непристрасни и случајни, обезбедувајќи еднаква шанса за сите да победат.

Транспарентни одредби и услови: Без скриени изненадувања Wazamba верува во јасни правила. Условите и правилата на казиното се транспарентно поставени без никакви ситни букви во врска со бонуси или повлекувања. Можете да бидете сигурни знаејќи точно во што се впуштате пред да играте.

Алатки за одговорни игри: Безбедно играње Wazamba дава приоритет на одговорното играње. Казиното нуди алатки како ограничувања за депозит и опции за самоисклучување за да им помогне на играчите да ја задржат контролата врз нивните навики за коцкање. Со поставените функции, можете одговорно да уживате во возбудата на игрите.

Позитивна репутација на играч: Добро заоблен поглед Виртуелната улица зборува многу за Вазамба! Играчите ја фалат нејзината посветеност на безбедноста, безбедноста, правичноста и транспарентноста. Нивните позитивни искуства додаваат кредибилитет на репутацијата на казиното како доверлива платформа за онлајн игри.

Кога станува збор за безбедноста во казиното Wazamba, нема компромиси - секогаш е приоритет!

Responsible Gaming

Кога станува збор за игрите, Wazamba се залага за поттикнување етичко однесување. Wazamba се обврзува да се погрижи неговите корисници да имаат позитивно и безбедно искуство со игри. Благодарение на посветеноста на казиното за заштита на играчите и етичкото обложување, тоа е популарно место за оние кои бараат токму такви услови.

About

About

Еден од најновите и најперспективните онлајн казина е Вазамба; потфат започна во 2019 година. Казиното заврши како второ најдобро ново казино во 2019 година во истакнатите награди Ask Gamblers. Wazamba е во сопственост и управувана од Araxio Development NV, познат оператор на онлајн казино лиценциран во јурисдикцијата на Курасао.

Wazamba

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Турција, Гватемала, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република,Типскик, Сејшел, ,Еквадор, Тајван, Гана, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Латвија, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Мароко, Мароко, Арубак Парагвај, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Намибија, Сенегал, Руанда, Либан, Никарагва, Макао, Панама, Бахам, Словенија Централноафриканска Република, Питкерн Острови, Британска територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зелено'ртски Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќен Остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Монако'воире, ,Соломонови Острови, Гамбија, Чиле, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Австралија, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Ланска Острови, Норвешка, Тајланд, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Нигерија, Тобабим, ,Кајмански Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Русија, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, УзбекистанАлипипина, Кореа, ,Канада,Ј. Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Support

Wazamba Казино за поддршка на клиентите Преглед

Дали барате онлајн казино со врвна поддршка за корисници? Не гледајте подалеку од Вазамба! Како искусен ентузијаст на онлајн казино, имав мое искуство со различни тимови за поддршка на клиентите и морам да кажам дека поддршката на Wazamba е навистина импресивна.

Разговор во живо: брз и ефикасен

Една од истакнатите карактеристики на поддршката за корисници на Wazamba е нивниот разговор во живо. Секогаш кога имате прашање или ви треба помош, можете да сметате на нивните пријателски и информирани агенти кои ќе одговорат за само неколку минути. Тоа е како да имате личен асистент веднаш на дофат на раката! Без разлика дали се работи за технички проблем или едноставно барање совет, тие секогаш се подготвени да помогнат.

Поддршка за е-пошта: длабинска помош

Ако претпочитате подетален одговор или имате сложено барање, поддршката за е-пошта на Wazamba е тука за вас. Иако може да им треба до еден ден за да ви се вратат, бидете сигурни дека нивните одговори се темелни и сеопфатни. Тие одвојуваат време да ја разберат вашата загриженост и да дадат приспособени решенија. Ќе го цените нивното внимание на деталите и подготвеноста да направат дополнителна милја.

Поддршка за повеќе јазици

Wazamba ја разбира важноста на угостителството за играчи од различни земји, поради што тие нудат корисничка поддршка на повеќе јазици, вклучувајќи англиски, германски, француски, фински, руски, унгарски, полски, норвешки, португалски италијански јапонски чешки хинди грчки. Без разлика од каде сте или на кој јазик зборувате течно - тие ви го имаат грбот!

Како заклучок, Wazamba навистина се истакнува кога станува збор за поддршка на клиентите. Нивната функција за разговор во живо обезбедува брзи резолуции додека нивната поддршка за е-пошта обезбедува длабинска помош кога е потребно. Со достапни повеќе јазични опции, можете да се чувствувате уверени дека вашите грижи ќе бидат разбрани без разлика од каде сте. Зошто да се задоволите со нешто помалку кога играте во онлајн казино? Пробајте го Wazamba денес!

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Wazamba специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Wazamba . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Кога ќе се регистрирате со Wazamba , ќе имате пристап до широк опсег на ексклузивни бонуси, промоции и зделки. Кога играте во ова водечко казино, можете директно да отидете на еден куп многу возбудливи промоции. Ако сакате да се уверите дека можете да ја исплатите вашата заработка и да ги исполните барањата за обложување на промоцијата, темелно научете ги условите и условите пред да прифатите каква било зделка. За повеќе можности да победите и навистина да уживате во вашите омилени игри, ве советуваме да ги погледнете промоциите што ги нуди Wazamba .

FAQ

Какви видови игри нуди Wazamba? Wazamba нуди широк спектар на игри за да одговараат на вкусот на секој играч. Можете да уживате во популарните слот игри, класичните игри на маса како блек џек и рулет, како и возбудливите опции за казино во живо со вистински дилери.

Како Wazamba дава приоритет на безбедноста на играчите? Во Wazamba безбедноста на играчите е врвен приоритет. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши лични и финансиски информации се чуваат безбедни и безбедни. Дополнително, тие имаат строги политики за приватност за да ги заштитат вашите податоци.

Кои опции за плаќање се достапни во Wazamba? Wazamba обезбедува низа практични опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Можете да изберете од популарните методи како што се кредитни/дебитни картички, е-паричници како Skrill и Neteller, припејд картички, па дури и криптовалути како Биткоин.

Дали има ексклузивни бонуси за нови играчи во Wazamba? Апсолутно! Wazamba ги пречекува новите играчи со раширени раце нудејќи ексклузивни бонуси и промоции. Како нов играч, можете да ги искористите предностите на нивниот дарежлив бонус за добредојде кој често вклучува бонус средства и бесплатни вртења на избрани слот игри.

Колку е одговорна поддршката за корисници на Wazamba? Wazamba се гордее што обезбедува одлична поддршка за клиентите. Нивниот пријателски тим за поддршка е достапен 24/7 преку различни канали, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефон. Тие се стремат да одговорат навремено на какви било прашања или грижи што можеби ги имате.

Може ли да играм на Wazamba на мојот мобилен уред? Да! Wazamba ја разбира важноста на практичноста за играчите во движење. Нивната веб-локација е целосно оптимизирана за мобилни уреди за да можете да уживате во вашите омилени игри во секое време, насекаде користејќи го вашиот паметен телефон или таблет.

Дали е безбедно да се игра на Вазамба? Апсолутно! Играњето на Wazamba е сосема безбедно и сигурно. Тие поседуваат важечка лиценца за коцкање од реномирана власт која гарантира дека тие работат во рамките на строгите прописи. Дополнително, нивните игри редовно се ревидираат за правичност од независни агенции за тестирање.

Дали Wazamba нуди програма за лојалност? Да, Wazamba ги наградува лојалните играчи преку нивната возбудлива програма за лојалност. Додека ги играте вашите омилени игри, ќе заработувате поени кои може да се заменат за различни поволности и награди. Колку повеќе играте, толку е повисоко нивото на вашата лојалност и подобри придобивки.

Може ли да ги пробам игрите на Wazamba бесплатно? Секако! Wazamba нуди демо-режим за повеќето нивни игри, овозможувајќи ви да ги испробате бесплатно пред да играте со вистински пари. Ова е одличен начин да се запознаете со играта и карактеристиките без никаков ризик.

Колку време е потребно за да се повлечат моите добивки од Вазамба? Wazamba има за цел да ги обработи сите барања за повлекување што е можно побрзо. Точното време може да варира во зависност од избраниот начин на плаќање, но генерално, потребни се околу 1-3 работни дена за да се обработат повлекувањата.

Mobile

Mobile

За секој кој бара најдоброто онлајн казино кое прифаќа биткоини, Вазамба е одлична работа. Казиното е достапно како инстант игра, така што на коцкарите не им е потребен дополнителен софтвер или додатоци за да започнат. Wazamba е исто така достапен како мобилна игра благодарение на апликациите за iOS и Android за iPhone/iPad и паметни телефони/таблети.

Валути

Валути

Wazamba е меѓу ретките онлајн казина кои на коцкарите им нудат флексибилност да играат користејќи фиат пари или криптовалути. Кога станува збор за фиат валута, достапните опции вклучуваат евро (евра), канадски долар (CAD), новозеландски долар (НЗД), унгарска форинта (HUF), и норвешка круна (NOK). Казиното исто така им овозможува на играчите да користат биткоини.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Побрзајте и побарајте го бонусот за повторно вчитување на Wazamba од 700 евра овој викенд!
2023-05-09

Побрзајте и побарајте го бонусот за повторно вчитување на Wazamba од 700 евра овој викенд!

Wazamba е високо ценета локација за коцкање во сцената на iGaming. Ова онлајн казино има добиено неколку награди, вклучително и за најдобра нова листа на казино 2019 на AskGamblers и Innovation in Casino Winner 2020 на SBC Awards. Wazamba е познат по својот широк избор на RNG и казино игри во живо, како и неделни бонуси за лојални играчи. Така, овој краток водич ќе ве запознае со тековниот бонус за повторно вчитување на казиното од 700 евра секој викенд.