Вести

July 18, 2022

Топ 5 онлајн казино игри кои имаат најдобри шанси за победа во 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Дали мислите дека е тешко да се одлучи која од онлајн казино игрите треба да ја играте за да добиете поголеми шанси за победа? Така и многу играчи. Основната стратегија за да си заминете како победник е да играте казино игри со најнискиот раб. 

Топ 5 онлајн казино игри кои имаат најдобри шанси за победа во 2022 година

Придружете нè додека поцелосно објаснуваме што е „работ на куќата“ и откријте кои игри во казино нудат најниска предност на куќата. Можете исто така да добиете изобилство од веродостојни информации токму овде за да ги користите кога одлучувате кои онлајн казино игри имаат најдобри шанси за победа. 

Што е раб на куќата?

Уживајте во живата атмосфера на игри и играње на нивните омилени онлајн казино игри се некои од најчестите причини зошто големо мнозинство луѓе избираат да посетат казино. Но, можеби ќе сакате да дознаете повеќе за работ на куќата ако барате подобра шанса да го напуштите казиното со повеќе пари отколку што почнавте да играте. 

Дали сте ја слушнале добро познатата изрека „куќата секогаш победува? Ако некогаш сте отишле во казино или сте посетиле веб-страница на казино, веројатно сте слушнале за тоа многу пати. Овој израз е директно поврзан со работ на куќата - познат и како куќна предност. Куќниот раб е термин кој се користи за опишување на математичката предност што ја има казино играта во однос на играчот. 

Едноставно кажано, колку е поголем соодносот, толку е поголема предноста за куќата. На пример, ако играчот првично стави облог од 100 долари на игра со 0,50% предност на куќата, може да очекува да изгуби 50 центи. Сепак, истиот облог би изгубил 5 долари на игра со 5% предност на куќата. 

Со оглед на тоа што го разбравте „куќниот раб“ и неговиот ефект, ајде да ги дознаеме топ 5-те казино игри што ви даваат најдобри шанси за победа и во офлајн и во онлајн казина во 2022 година. 

Топ 5 казино игри со најдобри шанси за победа

1. Блек Џек - Куќа Еџ од 0,72%

Блек Џек, исто така наречен дваесет и еден и понтон, несомнено е една од најраспространетите казино игри во светот. Оваа игра ги има најголемите шанси за победа за играчите, со куќен раб помал од 1% во повеќето казина. Ако ги подобрите вашите вештини за играње, можете дури и да го намалите работ на куќата на под 0,5%.  

Правилата на играта се прилично едноставни. Сите играчи можат да играат истовремено, но не и еден против друг. Наместо тоа, секој играч се обидува да го победи дилерот. Целта е картите во рака да го надминат бројот на дилерот без да надминете 21. 

Добивањето блек џек најмногу зависи од среќата и бара мала количина на вештина за да се разбере кога да се запре и кога да се повлече друга карта. Вообичаено, освојувањето блек џек се исплаќа 3:2, додека осигурувањето плаќа 2:1, а другото победува 1:1.  

Можете да најдете повеќе информации за блек џек и најдобрите блек џек онлајн казина.

2. Бакара - Куќа Еџ од 1,06%

Бакара во суштина е игра со погодување што се игра со карти. Таа е една од најомилените и играни игри со карти во казината ширум светот. Нејзиниот незапирлив пораст на популарноста е поврзан со поголемите шанси за победа. 

Во оваа игра, играчите често се обложуваат на дилерот, бидејќи тоа е поповолно и покрај тоа што куќата наплаќа провизија од 5%. Раката на дилерот плаќа 0,95:1, додека раката на играчот е 1:1 и 8:1 за вратоврската, што е прилично редок резултат. 

Облогот на раката на дилерот доаѓа со куќен раб од 1,06% и 1,24% за раката на играчот. Важно е да се напомене дека работ на куќата е повеќе од 14% во некои онлајн казина, затоа погрижете се внимателно да изберете каде да играте. 

Овде наведовме некои од најдобрите онлајн казина каде што можат да играат онлајн љубителите на бакара и освојте вистински пари со високи исплати.

3. Рулет - Куќа Еџ од 1,35%

Рулетот е игра на среќа. За разлика од другите казино игри на маса, како што се покер и блек џек, не бара елемент на вештина и донесување одлуки. Постојат 3 главни варијации на традиционалните игри со рулет - американски, европски и француски рулет. Сите овие варијации нудат еден од најдобрите шанси за победа за играчите.

Француски рулет - 1,35% куќен раб

Помеѓу сите три варијации, францускиот рулет нуди најниски шанси за играчите. Францускиот рулет значително се разликува од другите варијации во распоредот на табелата. Играта им овозможува на играчите ниска предност, како и возбудливо искуство со игри поради двете посебни правила. Првото специјално правило се нарекува „la partage“. Ако играчот се обложи на парен број и топката слета на нула, половина од парите од обложувањето се враќаат. Второто специјално правило се нарекува „en затвор“. Ако ова правило е во функција, облогот ќе се зачува за следното центрифугирање кога нула ќе дојде на тркалото. Ако играчот победи, тие го добиваат целиот оригинален облог назад. Во споредба со американскиот рулет, францускиот рулет се смета за подобра варијанта бидејќи им дава на играчите поголеми шанси за победа благодарение на неговите посебни правила. 

Европски рулет - 2,63% куќен раб

Оваа варијанта на рулет има тркало со една нула означено со зелено. Има куќен раб од 2,63%, што е двојно пониско во споредба со американскиот рулет. Двете натпревари се играат слично, но европскиот рулет не вклучува посебни правила за намалување на работ на куќата.

Американски рулет - 5,26% куќа работ

Оваа верзија има многу фанови и е најиграна меѓу сите три верзии, без разлика на високиот раб. Се разликува од другите верзии по бројот на поделби што ги има на тркалото. Американскиот рулет има 38 дивизии, додека другите две имаат 37. 

Оваа дополнителна поделба лесно се разликува бидејќи е означена со двојни нули („00“). Двојните нули ги намалуваат шансите за победа. 1 од 38 во споредба со 1 од 37 кога се игра европски рулет. 

Иако американскиот рулет има најлоши шанси во споредба со другите игри со рулет, тој сепак нуди подобри шанси за победа во споредба со другите казино игри. Можете да најдете повеќе информации за рулет и да ги откриете најдобрите рулет онлајн казина.  

4. Зарове - раб на куќа од 1,4%

Играта со игра на зарове може да изгледа заканувачка за почетниците, бидејќи шансите и облозите за глупости се едни од најтешките за разбирање за нов играч. Според некои прегледи, Craps има еден од најлошите шанси меѓу другите казино игри. Тоа е затоа што повеќекратните фрлања на коцки за некои облози го прават многу комплицирано да се пресметаат шансите за победа и губење на оваа игра.   

Постојат 36 можни комбинации во глупости. Најголема веројатност, со 16,67%, е да се погоди седум, бидејќи има најголем број на комбинации, а 12 со најмала веројатност со 2,78%. Подеднакво е важно да ја разберете разликата помеѓу облозите за едно тркалање и облозите за повеќе облози за да ги зголемите вашите шанси за победа. Некои облози за поединечни вртења имаат огромен раб на куќата од 16,67%, додека некои облози за повеќе облози имаат неверојатен куќен раб од 0,00%. 

Можеби ќе биде потребно извесно време и напор за да се разберат сите правила на оваа игра со коцки, но можеби ќе вреди долгорочно. Овде можете научете како да играте глупости и да победите

5. Pai Gow покер - Куќа Еџ од 2,5%

Pai Gow Poker - домино игра со кинеско потекло - е една од најпознатите верзии на традиционалните покер игри. Онлајн Pai Gow се игра со помош на шпил од 52 карти и џокер наместо домино. Оваа игра има еден од најдобрите шанси за победа и е меѓу најлесните казино игри за играње. 

Pai Gow покер бара елемент на вештина и одлучување што можете да го подобрите со текот на времето за да ги зголемите вашите шанси за победа. Продолжете да научете како да играте покер Pai Gow.

Заклучок

Важно е да имате на ум дека играњето казино игри со добри шанси само ќе ги зголеми вашите шанси за победа, нема гаранција дека ќе победите. Додека казино игрите кои имаат најдобри коефициенти ви даваат извонредна вредност за парите, игрите со највисоки коефициенти за казино често се исплаќаат најмногу. 

Играјте врвни онлајн казино игри на глобално ниво на CasinoRank

Ние сме специјализирани за сè што има врска со онлајн казина. Ажурирано рангирање на најдобрите онлајн казина, прегледи, методи за депонирање и како функционира коцкањето во вашата матична земја.  Посетете ги за да ги откриете најдобрите онлајн казино игри во светот во 2022 година.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести