Најдобра Крепс Online Casino во 2023

Craps е фасцинантна игра со коцки што може да се игра во онлајн казина, како и во установи на земја. Неговата историја може да се проследи до средновековниот период кога бил познат како Хазард.

Играта вклучува играчи кои се обложуваат на очекуваниот исход од фрлање коцки. Зарове е познат по своите бескрајни можности за обложување.

Играчите можат да уделат на повеќе ролни, единечни облози или линиски облози, за да именуваат неколку. На играчите им е потребна вистинската стратегија за да излезат победници. Овде, виталните аспекти на игра на зарове се детални.

Коцкарите ќе научат како да играат глупости и да победуваат, правилата на играта, основната стратегија, нејзината историја и како да играат глупости бесплатно и со вистински пари.

Најдобра Крепс Online Casino во 2023
Што е игра на зарове онлајн?

Што е игра на зарове онлајн?

Игра на зарове е една од ретките игри со коцки што стигнаа до листа на казино игри. Тоа е лесна игра во која играчите се обложуваат на различни резултати од фрлањето на коцката. Тие вклучуваат вкупен пар, исход од неколку ролни меѓу другите.

Бидејќи играта е многу флексибилна, индивидуалните онлајн казина често имаат слобода да одлучат за какви резултати играчите можат да обложуваат и за исплатите што ги даваат за победа на секој конкретен облог.

Таа е популарна игра бидејќи е апсолутно лесна за играње, а на секое коло му требаат само неколку моменти за да се заврши.

Што е игра на зарове онлајн?
Како да играте игра на игра на зарове онлајн и да победите

Како да играте игра на игра на зарове онлајн и да победите

Љубителите на игра на зарове можат да се вклучат во онлајн акцијата со тоа што ќе најдат онлајн куќички за игри што ја нудат играта, а потоа ќе ги потпишат.

Откако ќе се регистрираат, ќе треба да направат депозит, а потоа да се упатат директно на масата за глупости каде што ќе можат веднаш да започнат со коцкање.

  1. Дури и со претходното искуство со коцкање, играчите ќе треба да се запознаат со правилата на конкретното казино во кое играат. Како што беше споменато претходно, играта ѝ дава слобода на куќата да ги одреди своите пазари и како да плати за различни резултати од секоја ролна. или неколку ролни.

  2. Генерално, сепак, играта започнува со ставање на нивните облози на исходите што тие очекуваат да ги вклучат на горните страни на пар фрлени коцки. За разлика од улични зарове каде луѓето играат едни против други, онлајн казино игра на игра против дилер на куќа. Откако ќе се стави облог, дилерот фрла две коцки и исходот се гледа веднаш.

  3. Онлајн играчот, исто така, добива ред да ги фрли коцките, дејствувајќи како што обично би бил стрелецот во игра на глупости. Кога играчот ја игра оваа улога, од него се бара да се обложи Pass/Don't Pass (Победи/Не победи) пред да започне рундата.

Правила за онлајн игра на зарове

  • Играта има неколку варијации на правила од куќа до куќа, но има и такви кои важат за скоро сите куќи. Играчите можат да играат улоги на стрелец или да се одлучат да играат без пукање. Оние кои не сакаат да го прифатат правилото за стрелање, треба да почекаат копчето за дилер да се вклучи

  • Ова покажува дека играта е во кругот „Точка“ и дека може да се стават надворешни облози. Поентата е една од двете фази од кругот на игра на зарове; другата фаза е позната како „Излези“. Играта започнува така што стрелецот бере две коцки од чинија.

  • Избраните коцки потоа се фрлаат во едно фрлање. Како по правило, двете коцки се очекува да удрат во ѕидот за да се осигура дека се фрлени со најмалку прифатлива сила. Ако само една коцка го погоди ѕидот, кругот се продолжува, но се издава предупредување. Ако ниту една коцка не го погоди ѕидот, кругот се негира и играта се префрла на следниот валјак. Повтореното неуспех да се удри во ѕид може да доведе до дисквалификација.

  • Плаќањата се прават на секоја ролна, во зависност од облогот што секој играч го ставил. Ако облозите се ставени на серија исходи, резултатот од секое коло се запишува по секоја трка.

Игра на зарове Основна стратегија

Зарове, без разлика дали е онлајн или офлајн, е игра на среќа. Ова уште попрецизно се применува кога се игра на доверливи онлајн казина бидејќи играчите не можат да ја контролираат силата со која ги фрлаат коцките. Како што рече, некој може да се обиде да дојде до стратегија за играње со избирање каде ќе влезе во играта.

Откажувањето од улогата на стрелец и чекањето да се обложите кога играта веќе има воспоставено точка е секогаш одлична стратегија за обложување.

Тоа му овозможува на играчот да го избегне задолжителниот облог што треба да го стави стрелецот, што пак значи дека победничката предност е зголемена.

Повторно, играчите може да се одлучат да се обложуваат на серија ролни, наместо на една ролна. Бидејќи сите лица на парот со коцки имаат еднакви шанси да се појават, обложувањето на серија ролни значи дека посакуваните резултати имаат поголема шанса да се појават. Сепак, ова резултира со помала исплата поради помалите шанси.

Обложувањето на опсег на броеви е исто така поисплатливо отколку обложувањето на фиксен исход. Ова е местото каде што играчите се обложуваат на исход од, да речеме, вкупно „помеѓу четири и седум“ или „над пет“. Со такво ширење на ризикот, веројатноста за загуби се намалува.

Бесплатни онлајн игра на зарове

Некои казина им нудат на играчите шанса да играат глупости без да заработуваат вистински пари на нивните забавни маси. Ова е шанса за почетниците играчи да вежбаат и да се запознаат со моделите на игри. Тоа може да биде и одличен начин за жестоките играчи да се одморат од сериозните сесии за коцкање.

Бесплатната игра им гарантира на играчите дека нивната чанта останува недопрена за време на забавната сесија.

Сепак, играчите треба да останат свесни дека нивните сметки нема да добијат пари во случај да победат за време на бесплатните сесии за игра на зарове. Правилата за казино се многу јасни дека бесплатните ролни се поништени од какви било добивки со вистински пари.

Играње зарове за вистински пари

Играчите може да се вклучат во вистинска коцка откако ќе депонираат пари на нивните сметки за играње. Едноставноста на онлајн сесијата за зарове значи дека секој може да влезе во неа и да игра за шанса да освои вистински пари. Откако ќе се разберат правилата на куќата, човекот е зрел за игра.

Брзината на играта, сепак, значи дека е лесно да се вовлечете. Без разлика дали некој победува или губи, можноста да се занесе е секогаш голема. Пред да тргнете на сесија за зарове, важно е да ја поправите сумата за играње и да се држите до неа без разлика дали некој губи или победи.

Како да играте игра на игра на зарове онлајн и да победите
Историја на игра на зарове

Историја на игра на зарове

Craps е американизација на стара европска игра позната како Hazards. Играта на опасностите постои уште од раните години на 18 век. Тој бил донесен во Америка околу 1807 година од еден млад коцкар од семејство на земјопоседници кои се враќале од Лондон.

Играта првично беше отфрлена од елитите кои го водеа младиот повратник да ја запознае со теренски и дек-раки.

Брзо стана популарен меѓу овие класи кои го играа на улиците и го носеа низ целиот регион. Играта беше хит кога казината станаа мејнстрим и повторно тоа го докажа во ерата на онлајн коцкањето.

Историја на игра на зарове
Зависност од коцкање

Зависност од коцкање

Ако се најдете себеси или некој близок дека се бори со зависност, ве молиме контактирајте GamCare.

Зависностите од коцкање може да биде тешко да се забележат, затоа ве молиме погрижете се секогаш коцкајте одговорно.

Зависност од коцкање

Најнови вести

Најдобрите казино игри за лесна победа
2022-08-18

Најдобрите казино игри за лесна победа

Играњето онлајн казино игри за забава е најдобриот совет што некогаш можете да го добиете. Зошто? Затоа што куќата (т.е. казиното) секогаш има математичка предност пред играчите, без оглед на тоа која игра ја играте или каква стратегија користите. Но, тоа не значи дека треба целосно да се држите подалеку од казино игрите. 

Како да играте игра на зарове онлајн и почесто да победувате
2022-04-19

Како да играте игра на зарове онлајн и почесто да победувате

Пред да нурнете подлабоко, еве критичен одговор. бр игра на зарове стратегија гарантира победнички резултати. Тоа е затоа што казиното секогаш има математичка предност пред играчите. Уште полошо, глупостите, за разлика од покерот и блек џекот, во голема мера се потпираат на среќата. 

Безбедни облози за почетници онлајн играчи во казино
2022-01-01

Безбедни облози за почетници онлајн играчи во казино

Добредојдовте во светот на онлајн коцкањето. Овде, ќе пристапите до повеќе слот машини и игри на маса, вклучително и варијанти во живо управувани од вистински крупиери.

Објаснети најдобрите облози за игра на зарове
2021-11-26

Објаснети најдобрите облози за игра на зарове

Craps е една од најдиректните и најзбунувачките онлајн казино игри наоколу. Од една страна, играчите не треба да учат никакви стратегии бидејќи треба само да ги фрлате коцките и да тргнете. Но, од друга страна, огромниот број облози за глупости може да биде збунувачки дури и за најискусните играчи. Подолу е брз преглед на најпаметните облози за игра на зарове во најдобрите онлајн казина.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Што е игра на зарове онлајн?

Craps е игра со коцки што може да се најде во повеќето добри казина. Бидејќи играта е толку едноставна и не бара значителен придонес од играчите, таа лесно беше префрлена на онлајн верзија.

Дали зарове е игра на среќа?

Craps е игра на маса која вклучува играчи кои ставаат многу видови облози на исходот од тркалање коцки. Различните облози нудат различни рабови на куќата и добро е да ги разберете пред да започнете да обложувате со вистински пари.

Каде е најпопуларниот зарове?

Измислен во Соединетите Држави како поедноставена верзија на европската игра Hazards, Craps сè уште е претежно игра со коцки што ја играат западните луѓе.

Дали игра на зарове онлајн наместен?

Зарове онлајн, исто како и секоја казино игра, е искривена во корист на куќата, така заработуваат коцкарските компании. Овие правила се добро познати и не значат дека играта е наместена. Постојат некои нелегални веб-локации за коцкање кои дополнително ја искривуваат играта, и овие страници треба да се избегнуваат. Секогаш читајте ги прегледите и користете лиценцирана веб-локација.

Кој е најпопуларниот игра на зарове на интернет?

Банкарски игра на зарове е најпопуларна од сите верзии на игра на зарове. Користи одредена табела со дизајн кој конкретно одговара на играта.

Зошто има толку многу различни верзии на игра на зарове понудени на интернет?

Постојат многу различни верзии на игра на зарове, вклучувајќи игра на зарове без глупости, игра на зарове со висока точка, поедноставени зарове и Die Rich Craps. Секоја од овие верзии нуди различни шанси и различно искуство со играчот.

Можете ли да играте игра на игра на зарове онлајн за вистински пари?

Настрана од бесплатните игри со игра на зарове, многу онлајн казина имаат различни игри со игра на зарове каде играчите можат да добијат вистински пари. Овие виртуелни игри ги следат стандардните правила за глупости и протоколи за обложување.

Дали е легално да се игра игра на игра на зарове онлајн?

Одговорот зависи од локацијата на играчот. Во САД, на пример, оние кои живеат во држави каде што онлајн коцкањето е легално, можат да играат онлајн игри на зарове. Исто така, постојат многу странски онлајн казина, оние со седиште во Европа, на пример, кои нудат онлајн глупости на играчите во различни земји.

Зошто се нарекува игра на зарове?

Терминот „craps“ доаѓа од францускиот збор „carpaud“, што значи крастава жаба. Една приказна вели дека играчите личеле на жаби кога се сквотувале по улиците за да фрлаат коцки во отсуство на глупости маси.

Каде можам да играм зарове онлајн?

Играчите од целиот свет ќе најдат многу страници на Интернет каде што ќе можат да играат зарове. Погледнете ја нашата листа на најдобри играни онлајн казина за да добиете идеја што има таму.