Вести

May 29, 2023

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Провајдерот за дигитална забава, Playson, ја продолжи соработката со 888casino, реномирана онлајн казино. Во нивното ново партнерство, казиното ќе ги снабдува наградуваните содржини на Playson во повеќе европски земји, вклучително и Италија, Шведска, Данска и Романија. 

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

По договорот, 888 играчи на Казино во овие земји ќе имаат неограничен пристап до 13 онлајн слотови со најдобри перформанси од Playson. Се разбира, играчите на регулирани онлајн казино сајт ќе пристапи и до неверојатните серии на Playson Hold and Win, со игри како:

  • Лавови скапоцени камења
  • Луксор злато
  • Кралски монети 2

Playson се надева дека овој договор ќе го зацврсти нејзиниот статус како еден од водечките добавувачи на онлајн казино игри ширум светот. Playson прво го лансираше своето портфолио на игри во 888casino во 2020 година преку платформата Pariplay. Компанијата вели дека нејзините игри имале позитивен одговор од играчите на 888casino и тие очекуваат сличен успех со воведувањето на 13-те нови наслови.

888casino е основано во 1997 година и е дом на над 25 милиони гејмери ​​кои уживаат во неговите широки казино услуги со над 2.000 слотови. Платформата 888casino обезбедува висококвалитетно, безбедно и сертифицирано искуство со онлајн игри, со непречено искуство со играчот што овозможува пристап до врвни казино игри.

Коментирајќи го договорот, Христос Зулијантис, шеф на партнерства на Playson, го изрази својот ентузијазам, наведувајќи:

„Возбудени сме што 888casino ќе ги прикаже некои од нашите најдобри титули на четири од најпочитуваните пазари во Европа. Тоа го подига нашето постоечко партнерство на следното ниво и ја покажува вербата што 888casino ја има во нашите игри кои нудат возбудливи искуства. репутацијата во овие региони ќе биде зајакната со овој фантастичен договор што го имаме, и уверени сме дека нашата палета на титули ќе стане позната благодарение на 888casino“

Од своја страна, Управниот директор на Меѓународната единица на Групацијата, Нир Хакармели, забележа:

„Playson има извонредно искуство во снабдувањето со некои од најдобрите игри на другите европски пазари и ние сме среќни што ни е дадена можност да живееме со овие најнови слотови во Италија, Шведска, Данска и Романија. Во 888casino, нашиот фокус останува на обезбедување на безбедно и пријатно искуство со игри за сите клиенти, што значи дека работата со најдобрите добавувачи е од најголема важност“

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести