Вести

May 30, 2023

GratoWin ги прави вашите понеделници забавни со до 20% неделен кешбек

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Основана во 2019 година, GratoWin е реномирана локација за коцкање позната по својата колекција на програми за лојалност. Во ова казино, играчите започнуваат со барање на бонус за добредојде од 3.000 евра пред да уживаат во мноштво програми за лојалност. На пример, казиното ја наградува лојалноста со неделен бонус за враќање на готовина секој понеделник. Процентот на натпревар за овој бонус зависи од нивото на ВИП на играчот. Значи, ако вртењата не ви одеа, GratoWin има бонус за вас. 

GratoWin ги прави вашите понеделници забавни со до 20% неделен кешбек

Кој е неделен бонус за враќање на готовина од 20% на GratoWin?

Понекогаш може да имате напорна недела Казино GratoWin, губење на повеќето од вашите облози. Ако тоа се случи, не грижете се бидејќи операторот ќе ви враќа процент од вашите неделни загуби секој понеделник. 

Играчите можат да освојат а бонус за враќање на готовина до 20%, а промоцијата трае од понеделник 00:01 UTC до недела 23:59 UTC. Накратко, GratoWin ќе ги усогласи вашите загуби во овој период и ќе ви го додели бонусот во понеделник. 

Исто така, вреди да се напомене дека казиното ќе го пресмета бонусот за враќање на готовина со различни проценти во зависност од вашето ниво на ВИП. Подолу е како се доделува стапката:

  • бронза - 5%
  • Сребро - 8% 
  • злато - 12%
  • платина - 15%
  • Дијамант - 20%

Неделни Т&К за враќање на готовина на GratoWin

Сите бонуси за онлајн казино имаат насоки, а Понеделничкиот Cashback на GratoWin не се разликува. Со овој неделен бонус за враќање на готовина, играчите мора да направат депозит со вистински пари барем еднаш помеѓу понеделник и недела за да се квалификуваат. Претпоставете дека сте играч на Дијамант, а вашата нето неделна загуба е 1.000 евра без неделен депозит. Во тој случај, не можете да барате бонус за враќање на готовина. 

По добивањето на бонусот за казино, сите добивки акумулирани од него ќе останат на чекање додека играчите не го исполнат условот за обложување од 50 пати. Значи, ако вашата награда за враќање на готовина е 1.000 евра, мора да обложите најмалку 50.000 долари пред да ги искеширате добивките од овој бонус. 

Искрено, условот за обложување е на повисоката страна. Но, идејата треба да биде да играјте онлајн казино игри бесплатно и подобрете ги вашите вештини наместо да добивате исплата. Ова треба да важи и за бонусите за казино што ги добивате на кој било регулирани казино сајт

Други услови за Понеделничкиот бонус за враќање на готовина на GratoWin вклучуваат:

  • Облозите направени со бонуси и промоции не се бројат.
  • Минималниот бонус за враќање на готовина што играчите можат да го добијат е 1 €.
  • Квалификационите играчи мора да имаат креирано сметка од 4 октомври 2021 година.

Ова е одличен бонус за враќање на готовина според сите стандарди. Но запомнете дека повисокото ниво на ВИП привлекува поголем процент на натпревар. Иако ова значи поголеми награди, исто така се преведува и на повисоки износи за обложување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести