Што треба да прават новите играчи пред да играат онлајн казино игри

Водичи за игрите

2022-12-17

Benard Maumo

Благодарение на технологијата, коцкарите повеќе не мора да патуваат во копнено казино за да ги играат своите омилени игри. Играчите можат лесно да пристапат до сите казино игри директно на нивните компјутери и паметни телефони преку веб-страниците и апликациите за коцкање. Онлајн казина, исто така, нудат животно искуство со игри во собите за дилери во живо.

Што треба да прават новите играчи пред да играат онлајн казино игри

Но, ако прв пат играте онлајн казино игри, мора да бидете внимателни да не станете жртва на суровата реалност на коцкањето преку Интернет. Значи, кои се некои од размислувањата што треба да ги имате на ум пред да играте онлајн казино игри? Тоа е местото каде што овој едноставен, но детален водич ни доаѓа од рака. 

Добијте го вистинскиот уред и Интернет

Пред воопшто да помислите да креирате сметка на најдобрите онлајн казина, осигурајте се дека вашиот уред може да се справи со строгоста на онлајн игрите. Работата е во тоа што онлајн коцкањето може да го трансформира вашиот уред во ресурс, бидејќи се случуваат многу активности. Со оглед на ова, набавете уред со модерни и ажурирани технички спецификации. На пример, екранот треба да поддржува најмалку 720p резолуција за да уживате во најдоброто онлајн коцкање.

Интернет-мудар, Wi-Fi е најпрепорачлив за онлајн коцкарите. Но, бидејќи веројатно ќе играте користејќи го вашиот мобилен телефон, 4G интернетот треба да се справи со вашите активности за игри. Играчите можат да уживаат во помазно и побрзо искуство со паметен телефон 5G. И што е најважно, проверете дали сте блиску до електричен штекер за да го наполните сокот од батеријата. Енергетските банки треба да бидат корисни за играчите на мобилни апликации. 

Направете буџет за коцкање

Откако ќе го купите совршениот уред за играње, следниот чекор е да издвоите пари специјално за коцкање. Ова е, всушност, еден од најдобрите совети за коцкање што ќе го добиете како почетник. Одговорното коцкање вклучува познавање на износот што треба да се потроши во казиното. Оваа сума треба да бидат пари без кои можете удобно да живеете ако се случи несреќна загуба. Под претпоставка дека заработувате 5.000 долари неделно, издвојте 1.000 долари за вашата забава со коцкање.

Откако ќе одвоите буџет за коцкање, поделете го на помали единици во зависност од бројот на сесии неделно или месечно. На пример, ако буџетот е 1.000 долари неделно и играте само за време на викендите, тоа треба да биде 500 долари дневно. Идеално, овој буџет треба да ви даде илјадници рунди за играње, имајќи предвид дека повеќето онлајн казино игри дозволуваат облози до 0,10 долари. 

Изберете реномирана локација за онлајн коцкање

Онлајн коцкањето е за играње со вистински пари. Поради оваа причина, изберете ги најдобрите казино сајтови за да ги доверите вашите скапоцени пари и финансиски информации. За почеток, секогаш проверувајте дали а реномирани лиценци за регулаторно тело казиното. Најмногу се препорачуваат тела како UKGC, MGA и AGCO. Овие тела гарантираат дека казиното ги следи сите правила за коцкање во регионот, а исто така можат да посредуваат доколку се појават спорови.

Откако ќе ги потврдите информациите за лиценцата, проверете дали страницата за коцкање користи SSL шифрирање. Оваа стандардна технологија за безбедност на онлајн казино ги штити критичните информации на играчите, како што се личните броеви, телефонските броеви и деталите за кредитна/дебитна картичка. Кликнете на знакот „заклучување“ на URL-то на веб-локацијата за да го видите SSL сертификатот.

Не заборавајте да читате прегледи на онлајн казино за да избегнете да станете жртва на непослушните веб-страници. Има многу прегледи на играчи на платформи како Trustpilot и AskGamblers. Казино со многу негативни критики не вреди да се придружите. И ако немате време да истражувате казино, рачно изберете ги веб-локациите наведени на оваа страница. Експертите на LiveCasinoRank вршат темелни безбедносни проверки пред да ги препорачаат овие казина на играчите.

Користење на реномирани и безбедни банкарски методи

Вообичаено, ќе мора да депонирате пари пред да играте онлајн казино игри. И бидејќи не можете да ризикувате со вашите тешко заработени пари, користејќи сигурен банкарски метод е задолжително. Проверете ја страницата за плаќања на казиното за да се уверите дека банкарските опции се угледни и достапни во вашата јурисдикција. Потврдете дали казиното поддржува популарни банкарски методи како Visa, MasterCard, Maestro, American Express, PayPal, Skrill, Neteller и многу повеќе.

Но, не ја поврзувајте вашата сметка за плаќање и претпоставувајте дека сè е во ред. Прочитајте ги условите за плаќање за да ги потврдите ограничувањата за депозит/повлекување и брзината на исплата. Вообичаено, е-паричниците како PayPal, Skrill и Neteller се најбрзи, кои ги обработуваат плаќањата во рок од 24 часа на најдобрите онлајн казино сајтови. Поради банкарска потврда, исплатите на кредитна/дебитна картичка може да потраат до седум работни дена. Добрата вест е дека лимитите на трансакциите со картички се често повисоки, што ги прави совршени за ВИП играчи. 

Размислете за квантитетот и квалитетот на играта

Пред да се приклучите на веб-локација за казино, проверете дали библиотеката е доволно голема за да ја задоволи вашата жед за игри. Едноставната логика е дека нема да играте покер секојдневно, дури и ако сте добри во тоа. Идеалната казино библиотека треба да има различни игри, вклучувајќи блек џек, рулет, глупости, гребење, бакара, итн. Се разбира, слот машините се секогаш дел од менито, со игри како Mega Moolah од Microgaming и Divine Fortune од NetEnt кои нудат живот- менување на победи. 

Со средена количина прашања, проверете дали онлајн казино игри се од најдобрите имиња во индустријата. Играјте слот-машини од индустриски ривали како NetEnt, Microgaming, Betsoft, Pragmatic Play, Thunderkick итн. Исто така, проверете ја просторијата за казино во живо за да потврдите дека игрите се првенствено од Evolution Gaming. Насловите од Ezugi, Pragmatic Play, Playtech и Vivo Gaming вредат. 

Што е најважно, играјте тестирани игри за да избегнете играње со наместени резултати. Потврдете дали игрите се ревидирани од eCOGRA, iTech Labs, Gaming Associates и други ги тестирале игрите. Само скролувајте надолу на почетната страница на казиното и кликнете на логото на компанијата за тестирање за да го видите сертификатот. 

Работ на куќата е критичен

Дали библиотеката во казино ги штиклира полињата за квалитет и количина? Ако одговорот е да, време е да ги филтрирате игрите врз основа на работ на куќата. Ова е процентот што го зема казиното од секој облог што го правите. На пример, ако блек џек игра има 2% хаус, играчите можат да освојат максимум 800 долари од можни 1.000 долари. Накратко, долниот раб секогаш е подобар. 

Имајќи го тоа на ум, изострете ги своите вештини во блек џек и покер. Ова се единствените казино игри во кои играчите можат да користат лукави стратегии за да го намалат работ на куќата. Некои покер варијанти како Double Bonus и Deuces Wild дури им дозволуваат на играчите да го намалат работ на куќата на негативни вредности доколку користат оптимална стратегија. И не заборавајте да ги преземете табелите за стратегии за покер и блек џек.

Тоа не е сè; проверете ја варијансата на слот машината и фреквенцијата на удари пред да играте. Варијансата или нестабилноста е колку често автоматот плаќа. Слот со висока варијанса плаќа огромни суми, но поретко, додека слот со ниска варијанса плаќа мали суми често. Затоа, користете ги овие бројки за да подготвите работен буџет. 

Побарајте ги бонусите и промоциите

Дали сакате да играте онлајн казино игри бесплатно? Секогаш барајте ги бонусите и промоциите што се нудат. Бонуси за онлајн казино а промоциите се едноставно бесплатни кредити за обложување за да им се овозможи на играчите да ги тестираат игрите и да добијат исплата ако имаат среќа. 

Најчестите бонуси за новите играчи на казино се бесплатни вртења и бонуси за депозит. Некои казина можат да понудат и бонуси без депозит, што значи дека играчите можат да ги бараат своите награди без да депонираат пара. Што се однесува до лојалните играчи, веб-страницата може да обезбеди неделен/месечен поврат на готовина, во суштина враќање на процентот на вашите загуби во текот на периодот. 

Но, секогаш вршете должна анализа пред да побарате бонус за казино. Речиси сите бонуси и промоции на онлајн казино имаат барања за обложување. Ова е бројот на пати да се игра со користење на бесплатните кредити пред да се повлечат сите добивки. Затоа, колку е поголем условот за играње преку, толку се помали вашите шанси да го исполните. 

Не биди алчен!

Последниот совет на оваа листа може да звучи прилично очигледен, но повеќето играчи често го занемаруваат. Алчноста може да биде вашето главно поништување на веб-страницата за коцкање. Важно е да се избегне бркање загуби бидејќи тоа може да доведе до поболни загуби. Исто така, интелигентните играчи секогаш се откажуваат додека победуваат. 

Размислете за ова; имате банкрот од 500 долари подготвен да изгубите во казиното. Но, тогаш среќата удира, и вие додавате 1.000 долари на банкротот, што го прави 1.500 долари. Во тој случај, вообичаена логика е да се откажете додека победувате. Но, повеќето играчи се виновни за вложување позначајни суми, надевајќи се дека ќе постигнат повеќе среќа. Резултатот? Поголеми загуби!

Заклучок

Со горенаведените совети, можете да ги избегнете сесиите за вклучување/исклучување што може да резултираат со болни загуби наместо победи. Најважно е да ги намалите вашите победнички очекувања и да играте игри погодни за играчите користејќи буџет. Запомнете, треба да се работи за забава пред да помислите да освоите нешто.

Најнови вести

Yggdrasil ослободува овошен комбинатор со многу овошен потенцијал
2023-05-25

Yggdrasil ослободува овошен комбинатор со многу овошен потенцијал

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Играј сега
Betwinner
Betwinner:100% до 100 € + 150 бесплатни вртења
22BET
22BET:До 600 долари