Безбедни облози за почетници онлајн играчи во казино

Игри

2022-01-01

Benard Maumo

Добредојдовте во светот на онлајн коцкањето. Овде, ќе пристапите до повеќе слот машини и игри на маса, вклучително и варијанти во живо управувани од вистински крупиери.

Безбедни облози за почетници онлајн играчи во казино

Но, како почетник, целта е да се забавувате без банкротот да пропадне. За среќа, ова може да го постигнете со некои едноставни облози во казино на одредени стратегии и казино игри со најдобри шанси. Затоа, прочитајте за да знаете некои безбедни облози што треба да ги земете предвид.

Зарове поминуваат/не поминуваат облози

Да тоа е точно! Во Craps се сместени некои од најбезбедните облози во индустријата за онлајн казино. „Стрелачот“ ги фрла коцките во оваа игра, а играчите го предвидуваат исходот. Првото снимање се нарекува ролна „излезе“, каде што стрелецот победува на 7 или 11. Ако исфрли различен број, цифрата станува точка. Потоа, стрелецот мора да ја погоди точката пред да исфрли 7 или 11 за да победи.

Имајќи го тоа на ум, најдиректниот облог за игра на зарове е да се предвиди дали стрелецот победи или изгуби во трката. На пример, ставањето облог за пас-лајн суштински значи предвидување дека стрелецот ќе фрли 7 или 11 со почетната ролна. Обратно е точно за облогот да не помине линијата. Двата облози имаат предност од 1,41% и 1,36%, соодветно.

Облози за играч на бакара и банкар

Baccarat е уште еден столб во најдобрите онлајн казина. Играчите користат две или три карти за да ја играат играта, а победничката рака има повисок резултат. За жал, бакара е првенствено игра на среќа. Едноставно кажано, исходот на играта зависи од среќата, со вклучени нула вештини. Оваа игра, исто така, традиционално се поврзува со високи ролери, иако тоа веќе не е случај.

Како игра на зарове, baccarat им нуди на играчите многу опции за обложување. Играчот, банкарот и вратоврската се главните облози. Сепак, облозите за банкар и играч се најповолни шанси, плаќајќи 1:1. Но, не заборавајте дека секоја победа на облогот на банкар привлекува 5% провизија во куќата. Облогот нерешено се исплаќа по стапка од 9:1 или 8:1, што го прави забранета зона.

Надворешни облози на рулет

Се чувствувате исплашено од бакара? Обидете се да играте на рулет наместо тоа. Тоа е старомодна казино игра која се игра на европско или американско тркало. Играчите можат да изберат да се обложуваат на надворешни или внатрешни облози без оглед на верзијата што ја играат.

Иако надворешните облози нудат поголеми шанси за добивка, тие доаѓаат со помали исплати. Спротивното е точно за внатрешните облози.

Значи, да претпоставиме дека ставате надворешен облог. Во тој случај, шансите за победа се блиску до 50%. Добри примери за надворешни облози се црвени или црни, непарни или парни и високи или ниски, кои се исплаќаат со стапка од 1:1.

Овие облози имаат стапка на победа од 48,65% на европското тркало и 47,37% на американското тркало. Генерално, ако имате доволно да ризикувате на воланот, овие облози сигурно ќе донесат пристојни приноси на долг рок.

Играње Блек Џек

Блек Џек е уште една игра со карти каде играчите имаат речиси 50% шанса да освојат рака. Станува дури и посочно бидејќи можете да играте рака за само еден долар во повеќето онлајн казина.

За жал, блек џек не им нуди на играчите луксуз да избираат помеѓу повеќе облози. Значи, за да имате шанса да победувате редовно, играјте на маса со сооднос на платите 3:2. Играњето на таква маса ви дава 3 долари за секој облог од 2 долари.

Во меѓувреме, има повеќе странични облози за блек џек што треба да се направат. Тие вклучуваат совршени парови, осигурување, 21+3, кралски натпревар и над/под. Но, проблемот со овие облози е што тие силно ја фаворизираат куќата. На пример, совршениот облог во парови и дава на куќата неверојатни 11% предност. Од друга страна, над/помалку има 8% предност на куќата. Нема смисла да се оди на овие облози со толку високи стапки.

Само обложувајте се на спорт

Предвидувањето на исходот на натпреварот е еден од најлесните начини да се добие облог во онлајн коцкање. Играчите треба само да изберат натпревар и да се обложат дали ќе заврши со победа или нерешено. За да го направат искуството уште подобро, повеќето обложувалници нудат странични облози како што е првиот тим што постигнал гол, над/под, број на карти и многу повеќе.

Како дебитант, може да бидете во искушение да се обложите на вашиот омилен тим во облогот. Но, ако го сторите тоа, тогаш бакнете се збогум на сите победи во оваа измамливо лесна форма на коцкање. Работата е да се изостават емоциите и да се обложите на тим кој ветува. И да, ископајте некоја статистика за натпреварите и ќе бидете изненадени од тоа колку редовно доаѓаат победите.

Заклучок

И таму е тоа! Ова се некои од облозите што треба да ги фаворизирате како почетник. Но, за да уживате во беспрекорен почеток, мора да уживате во играта. Веројатно ќе најдете коцкање во игра што уживате да ја играте за полесно да ги правите. Затоа, пробајте!

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости