1xSlots Преглед 2024 - Games

1xSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
1xSlots is not available in your country. Please try:
Games

Games

Игри во казиното 1xSlots

Кога станува збор за разновидноста на игрите, казиното 1xSlots ве опфати. Со широк спектар на достапни опции, има по нешто за секого. Ајде да се нурнеме во најчестите игри што можете да ги најдете овде.

Baccarat Ако сте обожавател на Џејмс Бонд и неговата омилена казино игра, тогаш Baccarat е за вас. Тестирајте ја вашата среќа и вештини во оваа класична игра со карти која нуди возбуда и неизвесност со секоја рака.

Слотови Подгответе се да ги вртите ролните на импресивен избор на слот игри во казиното 1xSlots. Од популарни наслови како Starburst и Gonzo's Quest до нови изданија како Book of Dead, има многу опции за избор.

Рулет Седнете на масата за виртуелен рулет и ставете ги вашите облози на црвено или црно, непарни или парни броеви или специфични комбинации. Возбудата да се гледа како тркалото се врти и да се чека тој среќен број е тешко да се победи.

Блек Џек Ставете ги на тест вашите стратегиски вештини во игра на блек џек. Насочете се кон 21 без да го надминете и победете го дилерот за да добиете голема. Со различни варијации на располагање, никогаш нема да ви биде досадно да ја играте оваа безвременска игра со карти.

Кено За оние кои уживаат во игрите во стилот на лотарија, Keno нуди шанса да одберат броеви и да се надеваат дека ќе одговараат на оние што ги извлекува казиното. Тоа е едноставна, но возбудлива игра која може да доведе до значителни победи.

Покер Без разлика дали сте искусен професионалец или штотуку почнувате, покерот е секогаш одличен избор во казиното 1xSlots. Придружете се на готовински игри или турнири против други играчи од целиот свет за автентично искуство во покер.

Покрај овие вообичаени омилени, 1xSlots нуди и неколку уникатни и ексклузивни игри што нема да ги најдете на друго место. Овие специјални наслови додаваат дополнителен слој на возбуда за играчите кои бараат нешто различно.

Кога станува збор за корисничкото искуство, платформата за игри на 1xSlots Casino е врвна. Интерфејсот е лесен за користење, што го олеснува навигацијата низ огромниот избор на игри. Можете брзо да ги пронајдете вашите омилени наслови или да истражувате нови без никаква мака.

Ако барате уште поголема возбуда и поголеми победи, внимавајте на прогресивни џекпот и турнири во 1xSlots Casino. Овие ви даваат шанса да освоите огромни награди додека се натпреварувате со други играчи.

Накратко, казиното 1xSlots нуди разновиден опсег на игри кои се грижат за сите видови играчи. Од класични игри на маса како блек џек и рулет до широк спектар на слотови, тука има нешто за секого. Корисничкиот интерфејс обезбедува беспрекорно искуство со игри, додека уникатните и ексклузивни игри додаваат дополнително ниво на возбуда. Внимавајте на прогресивни џекпот и турнири за уште повеќе шанси за големи победи.

Бакара

Бакара

Бакара е многу популарна игра што можете да ја најдете во казиното 1xSlots. Има многу различни варијации на играта и ова се оние што можете да ги најдете овде во казиното:

 • ГОЛЕМА ПОБЕДА БАКАРАТ
 • BACCARAT PRO
 • BACCARAT SUPREME НЕ КОМИСИЈА
 • БАКАРА ВО ПРВО ЛИЦЕ
 • BACCARAT ВИП
 • DUOBAO BACCARAT
 • 3D БАКАРАТ
 • BACCARAT БЕЗ КОМИСИЈА
 • БАКАРАТ
 • БАКАРАТ ТРКАЛО
 • BACCARAT ВИП
 • DUOBAO BACCARAT
 • 3D БАКАРАТ
 • BACCARAT БЕЗ КОМИСИЈА
 • БАКАРАТ ТРКАЛО

Baccarat е веројатно една од наједноставните игри што можете да ги најдете во секое казино. Не треба да правите ништо откако ќе го ставите вашиот облог. Дилерот ќе направи речиси сè за вас. Сè што треба да одлучите е износот што сакате да го обложите и на што да обложите.

Целта на играта е да се обложите на раката што ќе биде најблиску до 9. Можете да се обложувате или на вашата рака или на раката на банкарот. Картите се малку изменети за оваа игра, асовите се вреднуваат со 1, 10 ценети карти имаат нула вредност, а картите од 2 до 9 имаат своја вредност. Ако добиете две картички со вкупна вредност од две цифри, тогаш втората цифра е вредноста на вашата рака. Да речеме дека добивате 8 и 5, што се собира до 13, тогаш вредноста на вашата рака е 3.

Играта започнува со тоа што вие и секој друг играч ставате облог, а потоа дилерот ќе подели две карти за играчот и две карти за нив. Ако вие или дилерот имате 8 или 9, ова е природна рака и кој и да ја има е победник на рундата. Ако никој нема природна рака, играта продолжува. Во некои случаи, постои можност да се дели трета карта.

Ако имате вкупно 6 или 7 ќе стоите, а ако имате рака со вкупна вредност од 5 или помалку, ќе добиете трета картичка.

Правилата за банкарот се малку поинакви и тие ќе зависат од тоа дали играчот ќе добие трета картичка или не. Добрата вест е дека не мора да ги знаете правилата за да имате успешна сесија, но ако сакате да знаете што се случува, ќе ви објасниме:

· Ако двете картички на банкарот изнесуваат меѓу 0 и 2, тој секогаш ќе добие трета картичка.

· Ако двете картички на банкарот се вкупно 3, банкарот ќе добие трета картичка кога третата картичка на играчот е 1-2-3-4-5-6-7-9-0, а тие ќе стојат кога третата картичка на играчот е 8.

· Ако двете картички на банкарот се вкупно 4, банкарот ќе добие трета картичка кога третата картичка на играчот е 2-3-4-5-6-7, а тие ќе стојат кога третата картичка на играчот е 1-8-9- 0.

· Ако двете картички на банкарот се вкупно 5, банкарот ќе добие трета картичка кога третата картичка на играчот е 4-5-6-7, а тие ќе стојат кога третата картичка на играчот е 1-2-3-8-9- 0.

· Ако двете картички на банкарот се вкупно 6, банкарот ќе добие трета картичка кога третата картичка на играчот е 6-7, а тие ќе стојат кога третата картичка на играчот е 1-2-3-4-5-8-9- 0.

· Ако двете картички на банкарот се вкупно 7, тие ќе стојат.

Постојат два други облози што можете да ги ставите во Бакара наречени „пари“ и „вратоврска“. На облогот Pairs, се обложувате дека играчот или банкарот ќе добијат две картички кои се спарени, а исплатата за овој облог е 12 спрема 1. На облогот Tie, се обложувате дека играчот и рацете на банкарот ќе завршат во вратоврска. Исплатата за овој облог е 9 спрема 1. На прв поглед, можеби ќе ве привлече овој облог бидејќи тие нудат подобри исплати, но мораме да ви кажеме дека шансите за победа овде се многу помали, па ако сте почетник, би Ви препорачуваме да го избегнете овој облог. Но, од друга страна, ако имате среќен претчувство, ви предлагаме да одите на тоа, на крајот на краиштата, никогаш не можете да знаете кога се коцкате, можеби следниот облог ќе ви донесе големи победи.

Процеп

Процеп

1xSlots, како што сугерира неговото име, нуди голем број на онлајн видео слот игри. Кога ќе кликнете на копчето „Слот“ што се наоѓа на почетната страница, ќе се отвори плејада различни игри. Можете да најдете класични слотови, видео слотови или прогресивни слотови за џекпот, без оглед на вашиот избор. Можете да поминете низ различни теми и да најдете нешто во што ќе уживате. Некои од најдобрите игри вклучуваат:

 • Потрагата на Гонзо
 • Мртов или жив
 • Жешка линија 2
 • Пустинско богатство
 • Синерама
 • Потрагата на Индијана

Треба да ги пробате и 3D слотовите, кои се нешто поинаку. Некои од 3D игрите што можете да ги најдете на 1xSlots вклучуваат:

 • Мегавејс Џек
 • Змејовиот пожар Мегавејс
 • Ацтеките врти
 • Темниот Џокер
 • Ѕвездени скапоцени камења

Ако барате попредизвикувачка игра, тогаш треба да пробате прогресивни џекпот. Ова се некои од најпопуларните наслови:

 • Воини од династија
 • Пиги Холмс
 • Буда Fortune
 • Пандора
 • Змејски бисери
покер

покер

покер е забавна и фасцинантна игра за играње, и расте во популарност со текот на годините. Не е изненадување што има многу различни варијанти на играта. Некои од игрите што можете да ги играте на 1xSlots вклучуваат:

 • ПАРЕН ЏОКЕР ПОКЕР
 • 4H ПАРЕН ЏОКЕР ПОКЕР
 • ПОКЕР РУЛЕТ
 • ГЛОБАЛЕН ПОКЕР РУЛЕТ
 • ПОКЕР со ВИСОКА РАКА ДРЖАЊЕ
 • ПОМЕЃУ ПОКЕР
 • ЏОКЕР ПОКЕР
 • ЏОКЕР ПОКЕР
 • ПОКЕР ОАЗА
 • ПОКЕР НА КАРИБИТЕ
 • ТРЕЈ ПОКЕР
 • ЏОКЕР ПОКЕР
 • ПОКЕР ОАЗА
 • ПОКЕР НА КАРИБИТЕ
 • DEUCES WILD ВИДЕО ПОКЕР
 • ТЕКСАС HOLD'EM ПОКЕР
 • МАГИЧЕН ПОКЕР
 • ТУРБО ПОКЕР
 • ЏОКЕР ПОКЕР
 • АМЕРИКАНСКИ ПОКЕР В
 • СУПЕР ВИДЕО ПОКЕР
 • ПОКЕР со ТРИ КАРТИ
 • ПОКЕР КОЦКИ
 • ПОКЕР НА ПЛАЖА НА КАРИБИТЕ
 • АМЕРИКАНСКИ ЗЛАТЕН ПОКЕР
 • ХОЛДЕМ ПОКЕР
 • ТРОЈЕН БОНУС ПОКЕР
 • ACES & DEUCES БОНУС ПОКЕР
 • ЏОКЕР ПОКЕР
 • БОНУС ПОКЕР
 • ПОКЕРСОБА
 • ЏОКЕР ПОКЕР 4 РАЦЕ
 • ПОКЕР КУЧЕ
 • СРЕЌЕН ПОКЕР
 • РУСКИ ПОКЕР
 • ВЕСЕШЕН ПОКЕР
 • 4 ОД ЕДЕН ВИД БОНУС ПОКЕР
 • ЏОКЕР ПОКЕР
 • РЕЛИ ПОКЕР

Целта на покерот е да се направи најдобрата рака со пет карти. Многу е важно да го научите рангирањето на рацете бидејќи не сакате да отфрлите добра карта. Одвојте малку време за да го надминете рангирањето на рацете, ќе го цените ова, откако ќе одлучите да играте за вистински пари.

Ројал Флеш

Ова е рака која ги содржи следните карти А, К, Г, Ј и 10, од истиот костум.

Стрејт Флеш

Ова е рака со пет картички од ист костум по нумерички редослед.

Четири од еден вид

Ова е рака со четири карти со еднаков ранг, без разлика на костумот.

Фул Хаус

Ова е рака со три од еден вид и еден пар. На пример, можете да имате три 10-ки и две 7-ки.

Исплакнете

Ова е рака каде што можете да имате пет карти од ист костум.

Директно

Ова е рака од пет карти од ист костум по нумерички редослед.

Три од еден вид

Ова е рака од три карти од ист ранг од кое било одело и две карти од кој било одело.

Два парови

Ова е рака со два пара и една карта од кој било ранг и одело.

Еден пар

Ова е рака на еден пар од еден ранг, со три други неспоредливи карти.

Висока карта

Високата картичка е од вредност само кога немате ниту една од горенаведените раце.

Друга важна работа што треба да ја научите кога станува збор за покер се можните дејства со карти.

Може да проверите – тоа значи дека одбивате да се обложувате, но ова е нешто што можете да го направите за првиот круг на обложување ако никој пред вас не ставил облог.

Можете да преклопите - тоа значи дека ги губите вашите карти и ќе го изгубите првичниот облог.

Можете да подигнете - ова значи дека сте сигурни со картичките што ги имате, па можете да го зголемите облогот. Другите играчи ќе мора да го повикаат „подигнувањето“ за да останат во рака.

Може да се јавите - тоа значи дека треба да одговарате на највисокиот облог за да останете во играта.

Може да се обложувате - тоа значи дека ставате облог што треба да го повикаат сите други играчи, со усогласување на износот на вашиот облог.

Обложувачките рунди го вклучуваат и следново:

Ролетни - пред да започне вистинското обложување, има круг каде што се собираат чипови во тенџерето. За да го направите тоа, двајца играчи на масата се подготвени да ги стават овие принудни облози. Првиот играч, кој седи веднаш во насока на стрелките на часовникот од дилерот, треба да го стави првиот облог на сила познат како „мал слеп“. Следниот играч е играчот кој треба да го постави големиот слеп, што е двојно поголема од вкупната големина од малиот слеп.

Следниот круг на обложување се нарекува пред-флоп, и тоа е кога на сите играчи им се поделени дупките, но треба да добијат заеднички карти. Флопот е круг каде што се ставаат облози откако три заеднички карти ќе бидат поделени свртени на таблата. На ред е следното коло, и тука треба да се обложите откако ќе се дели четвртата заедничка карта. „Реката“ е последната рунда на обложување и овде облозите се прават откако ќе се дели петтата заедничка карта.

Кога ќе заврши последната рунда на обложување, последното лице кое се обложило ќе ги прикаже своите карти, а потоа и останатите играчи. Играчот со највисоко рангирана рака е победник на рундата.

Ограничувања за обложување

Кога станува збор за ограничувањата за обложување, можни се различни структури за различни покер игри, а најпопуларните вклучуваат:

Покер No-Limit – овде можете да се обложувате колку што сакате бидејќи како што сугерира името, нема никакви ограничувања.

Покер Пот-Limit – овде можете да го подигнете облогот до вкупната големина на вкупниот лонец во кое било дадено време.

Фиксна граница – овде можете да поставите облог или да покачите за износ што е однапред фиксиран.

Бинго

Бинго

Бинго е уште една популарна игра што можете да ја најдете во 1xSlots Casino, а некои од игрите вклучуваат:

 • ОЛЕ БИНГО
 • ГАМБЕТА БИНГО
 • БИНГОЛЕ
 • БИНГО90
 • БИНГО МАШИНА
 • БИНГО ФУДБАЛ
 • САМО БИНГО
 • 88 БИНГО 88
 • БИНГО КЛАСИК
 • ЕКСТРА БИНГО
 • РЕЛИ БИНГО
 • СИКСБИНГО

Бингото е лесна игра за играње, а има и карти со различни модели. Можете да купите онолку картички колку што сакате, а за да победите треба да пополните шема. Во САД бинго-картичките се со 75 броеви, додека во Велика Британија и Австралија картичките се со 90 броеви.

Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек е многу популарна игра што можете да ја играте во казиното 1xSlots. Не е изненадување што оваа игра доаѓа во многу различни верзии, па можете да ги играте следниве игри овде:

 • АМЕРИКАНСКИ БЛЕКЏЕК
 • 3D БЛЕКЏЕК
 • МУЛТИ-РАКА Блек Џек
 • БЛЕКЏЕК СУПРЕМ ЕДИНСТВЕНА РАКА
 • БЛЕКЏЕК СУПРЕМ МУЛТИ РАКА
 • Блек Џек со единечна палуба
 • 7 РАЦЕ Блек Џек Американец
 • БЛЕКЏЕК КРАЛСКИ ПАРОВИ
 • Блек Џек со единечна палуба
 • БЛЕКЏЕК ВИСОК
 • БЛЕКЏЕК СВЕТЧ
 • БЛЕКЏЕК ДВОЈНА ИЗЛОЖЕНОСТ
 • БЛЕКЏЕК ЕВРОПСКИ
 • БЛЕКЏЕК АТЛАНТИК СИТИ
 • БЛЕКЏЕК ВЕГАС СТРИП
 • БЛЕКЏЕК ВИП
 • БРЗ БЛЕКЏЕК
 • БЛЕКЏЕК ТУРНИР
 • БЛЕКЏЕК ПРЕДАВАЊЕ
 • МУЛТИ РАКА Блек Џек PRO
 • МУЛТИ-РАКА Блек Џек
 • БЛЕКЏЕК - ПОВЕЌЕ РАКИ
 • КЛАСИЧЕН БЛЕКЏЕК
 • БЛЕКЏЕК МУЛТИ РАКА
 • БЛЕКЏЕК
 • ЕВРОПСКИ БЛЕКЏЕК
 • АМЕРИКАНСКИ (САД) БЛЕКЏЕК
 • Блек Џек со единечна палуба
 • ПЕТ РАЧЕН ВЕГАС Блек Џек
 • Блек Џек ИГРАЧИТЕ ИЗБОР
 • МУЛТИ РАКА Блек Џек
 • Блек Џек со 7 раце (ЕВРОПСКИ)
 • HI-LO БЛЕКЏЕК
 • БЛЕКЏЕК
 • ЦРВЕНАТА КРАЛИЦА Блек Џек
 • БЛЕКЏЕК
 • БЛЕКЏЕК БОНУС
 • LUCKY 7 БЛЕКЏЕК
 • ШЕСТ КАРТИ ЧАРЛИ БЛЕКЏЕК
 • БЛЕКЏЕК КЛАСИК
 • МУЛТИ РАКА Блек Џек
 • СОВРШЕН парови Блек Џек
 • ATLANTIC CITY БЛЕКЏЕК ЕЛИТНА ИЗДАНИЕ
 • ЕДЕН ПАЛУБ Блек Џек ЕЛИТА ЕДИЦИЈА
 • БЛЕК ЏЕК ВО ПРВО ЛИЦЕ СО СТРАНИЦИ
 • БЛЕКЏЕК ВО ПРВО ЛИЦЕ
 • ЕВРОПСКИ БЛЕКЏЕК
 • СОЊА БЛЕКЏЕК
 • ВЕГАС СТРИП Блек Џек ELITE ИЗДАНИЕ
 • ВЕГАС СТРИП БЛЕКЏЕК
 • ЕВРОПСКО БЛЕКЏЕК ЕЛИТНО ИЗДАНИЕ
 • ЕВРОПСКИ БЛЕКЏЕК
 • СРЕЌА Блек Џек

Блек Џек е лесна игра за играње. Постојат неколку правила низ кои прво треба да поминете пред да одлучите да играте за вистински пари. Целта на играта е да се добие рака со вкупно 21. Откако ќе го ставите вашиот облог, ќе добиете 2 карти, исто така и дилерот. Картичките овде имаат малку променети вредности. Кецовите се бројат како 1 или 11, картите со лице се бројат како 10, а картите од 2 до 10 ја имаат нивната номинална вредност. Играта се игра со 6 или 8 палуби со карти.

За да победите во Блек Џек, треба да го победите дилерот без да пропаднете. Ако пропаднете, автоматски го губите кругот, а ако дилерот пропадне, тогаш сите играчи ќе добијат исплата без разлика на нивната рака. Ќе ги добиете двете ваши карти свртени нагоре, но тука нема што да се грижите бидејќи ќе играте само против дилерот, а не и против другите играчи. Дилерот ќе добие една картичка свртена нагоре и една картичка свртена надолу. Кога ќе ја видите вредноста на вашата рака и картата на дилерот, ќе треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Постојат неколку опции кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата рака.

Ако вкупната вредност на вашите први две карти е 21, ова се нарекува „Природен Блек Џек“ и вие сте победник на рундата. Најпопуларните опции во Блек Џек се да се удри или да се застане. Кога ќе погодите, ќе добиете уште една картичка и се надеваме дека ќе ја подобрите вредноста на вашата рака. Можете да удирате онолку пати колку што сакате, или додека не паднете. Кога стоите, тоа значи дека сте задоволни со раката што ја имате и не ви треба дополнителна картичка.

Правилата за дилерот се построги и поедноставни во исто време. Тие секогаш ќе удираат на вкупно 16 или помалку и ќе застанат на вкупно 17 или повеќе.

Како што рековме претходно, има и други правила кои играчот може да ги искористи, а едно од нив е разделување. Ако добиете две карти од ист ранг, можете да го поделите парот на две раце и да ја играте секоја рака посебно. Ќе мора да го усогласите и вашиот првичен облог и да продолжите да ги играте вашите две раце следејќи ги истите правила на блек џек.

Ако ги поделите кецовите, ќе ви биде дозволено да добиете само една дополнителна карта за секоја рака.

Друга опција достапна во Блек Џек е „Двојување“. Ќе го удвоите вашиот првичен облог пред да ја добиете следната картичка. Ќе добиете само една картичка откако ќе се совпаднете со вашиот првичен облог.

Во некои варијации на Блек Џек, ќе можете да „Се предадете“. Оваа опција е достапна кога долната картичка на дилерот е десет или кец.

Генерално, ова се сите правила кои се важни во Блек Џек и ако ги запаметите ќе ги подобрите вашите шанси за победа.

Рулет

Рулет

Рулет е многу стара игра која се игра со векови. Можете да најдете многу различни варијации на играта откако ќе се приклучите на 1xSlots казиното, вклучувајќи:

 • РУЛЕТ
 • МАКСИ РУЛЕТ
 • ЕВРОПСКО БОЖИЌЕ ИЗДАНИЕ НА РУЛЕТ
 • ВИРТУАЛЕН РУЛЕТ ЗА ГОРЕЊЕ
 • ВИРТУАЛЕН КЛАСИЧЕН РУЛЕТ
 • ВИРТУАЛЕН РУЛЕТ
 • ЕВРОПСКИ РУЛЕТ
 • ВИРТУАЛЕН КРИКЕТ РУЛЕТ
 • ПОКЕР РУЛЕТ
 • ГЛОБАЛЕН ПОКЕР РУЛЕТ
 • ЕВРОПСКИ РУЛЕТ ВИП
 • ТЕМЕН РЕЖИМ НА ЕВРОПСКИ РУЛЕТ
 • ВИП РУЛЕТ
 • ФРАНЦУСКИ РУЛЕТ
 • АМЕРИКАНСКИ РУЛЕТ
 • ЕВРОПСКИ РУЛЕТ ВИП
 • ТУРБО РУЛЕТ
 • 10P РУЛЕТ
 • АМЕРИКАНСКИ РУЛЕТ
 • РЕАЛИСТИЧЕН РУЛЕТ
 • ДИЈАМАНТ РУЛЕТ
 • ЕВРОПСКИ РУЛЕТ LUCKY SPIN
 • ФРАНЦУСКИ РУЛЕТ
 • НЕОН РУЛЕТ
 • НИСКИ РУЛЕТ
 • СРЕЌЕН РУЛЕТ
 • АМЕРИКАНСКИ РУЛЕТ
 • РУЛЕТ – АМЕРИКАНСКИ
 • РУЛЕТ СРЕБРЕН
 • РУЛЕТ СО ПАТЕКА
 • МАЛИ ОБЛОЖУВАЊА НА ЕВРОПСКИ РУЛЕТ
 • 12 БРОЈ РУЛЕТ
 • ЕВРО РУЛЕТ
 • РУЛЕТ ЗА ЗУМ
 • ГЛОБАЛЕН АМЕРИКАНСКИ РУЛЕТ
 • ГЛОБАЛЕН ЕВРО РУЛЕТ
 • АМЕРИКАНСКИ РУЛЕТ
 • ЗЛАТЕН РУЛЕТ
 • АСТРО РУЛЕТ
 • 3D ЕВРОПСКИ РУЛЕТ
 • РУЛЕТ
 • КАЗИНО РУЛЕТ
 • REELY РУЛЕТ
 • КЛАСИЧЕН РУЛЕТ
 • РУЛЕТ ЗАЕДНИЧКИ ИЗВЛЕЧУВАЊЕ 12 БРОЕВИ
 • РУЛЕТ ЗЛАТЕН ЧИП
 • ДИНАМИЧЕН РУЛЕТ НА ТАБЕЛА ЗА ПЛАЌАЊЕ
 • ВИРТУАЛЕН РУЛЕТ
 • ЕВРОПСКИ РУЛЕТ
 • LEANDER РУЛЕТ

Идејата во рулетот е да се предвиди на кој број ќе слета белото топче. Постојат неколку различни облози што можете да ги ставите во рулет. На пример, можете да ставите облог на еден број или група на броеви. Двата главни типа на облози се Внатре и Надворешни облози. Внатрешните облози се облози ставени на еден број или мала група на броеви. Овие облози нудат големи исплати, но шансите за победа се многу помали. Надворешните облози, од друга страна, покриваат поголем дел од табелата, така што тоа значи дека ќе победувате на поредовна основа, но исплатите нема да бидат толку големи. Ова се сите облози што можете да ги ставите кога ќе одлучите да играте рулет:

· Директен облог е облог на еден број со најголема исплата од 35 спрема 1.

· Сплит облог е облог на два броја со исплата од 17 спрема 1.

· Уличен облог е облог на три броја со исплата од 11 до 1.

· Квадратен облог е облог на 4 броеви кои формираат квадрат на масата со исплата од 8 спрема 1.

· Шест линија е облог на 6 броеви со исплата од 5 до 1.

· Облогот со бои е облог дека топката ќе слета во црн или црвен џеб.

· Десетина е облог што опфаќа 12 броеви на масата.

· Висок/низок облог е облог или на сите ниски броеви, од 1 до 18, или на сите високи броеви од 19 до 36.

· Коефициенти/пари е облог или на сите непарни или на сите парни броеви.

· Облогот со колони е облог на 12 случајни броеви кои се во колона.

Добијте 100% бонус секој четврток на 1xSlots со промоцијата Cash Rain Hours
2023-10-03

Добијте 100% бонус секој четврток на 1xSlots со промоцијата Cash Rain Hours

Лансиран во 2017 година, 1xSlots е онлајн казино лиценцирано од Курасао, управувано од Orakum NV. Оваа веб-локација е позната по одличниот опсег на бонуси и промоции, вклучувајќи го и бонусот Cash Rain Happy Hours секој четврток. Значи, што мора да направат играчите за да ја побараат оваа понуда? Прочитајте за да го откриете секој мал детал за овој возбудлив неделен бонус.