22BET Преглед 2024 - Account

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Account

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Индонезија, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Турција, Гватемала, Бугарија, Индија, Бахреин, Мјанмар, Туркменистан, Еквадор, Тајван, Њуанголина, Гана, Гана, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Аруба, Јемен, Пакистан, Црна Гора, Парагвај, Тувалу, Виетнам, Перу, Ирак, Катар, Албанија, Уругвај,Гаоргалија,Бруа ,Никарагва, Словенија, Бахамите, Нова Каледонија, Островите Питкерн, Аргентина, Ангвила, Тонга, Македонија, Самоа, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Ниуе, Уганда, Монако, Соломонските Острови, Чиле, Киргистан, Нугобадру, Хаити, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Сирија, Норвешка, Шри Ланка, Маршалските Острови, Тајланд, Кенија, Белизе, островот Буве, Хондурас, Холандските Антили, Јордан, Доминика, Нигерија, Токелау, Островот Хонг Конг, Кејман Ирска, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Монсерат, Унгарија, Колумбија, Сан Марино, Кореја, Австрија, Азербејџан, Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Босна и Херцеговина, Суринам, Боливија, Боливија, Мексиканија , Иран, Малдиви, Вануату, Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Кога ќе изберете да се регистрирате преку е-пошта, ќе бидете упатени до формулар во кој мора да ги наведете следните детали: вашата е-пошта, вашето полно име, телефонски број, лозинка, земја и валута.

Кога ќе изберете да се регистрирате со користење на вашите сметки на социјалните медиуми, треба да изберете која платформа за социјални медиуми сакате да ја користите. На овој начин ќе му дадете дозвола на казиното да пристапи до информациите за вашиот профил. Откако ќе го направите ова, можете лесно да се најавите на вашата сметка користејќи ја вашата сметка на социјалната мрежа.

Процес на верификација

Процес на верификација

Процесот на верификација е од клучно значење кога сакате да играте во казиното 22Bet. На овој начин докажувате дека сте полнолетни за коцкање и дека сте во вистинската јурисдикција. Треба да го поминете овој процес за да ја потврдите вашата сметка за да немате никакви проблеми во иднина во врска со повлекувањата.

По процесот на регистрација ќе добиете е-пошта или текстуална порака за активирање на вашата сметка. Ова е направено само за да се овозможи вашата сметка и да се докаже дека ја користите вашата адреса за е-пошта или телефонски број.

Што се однесува до процесот на верификација, треба да испратите правни документи за да го докажете вашиот идентитет. На овој начин ќе ја заштитите вашата сметка од кражба, измама и перење пари. Еве список на некои од документите што ќе треба да ги испратите:

  1. Лична карта, возачка дозвола или пасош

  2. Сметка за комунални услуги, извод од банка или извод од кредитна картичка со вашата адреса на живеење

Бонус за нова сметка

Бонус за нова сметка

22Bet има многу дарежлива понуда за секој нов клиент што ќе ги поттикне да се регистрираат за сметка. Секој нов клиент ќе добие 100% бонус за совпаѓање до $50, што значи дека ќе играте со $100, но само ќе го ризикувате вашиот првичен депозит.

За да го побарате бонусот, треба да го внесете кодот „50SPORT“ кога ќе го направите вашиот депозит. Ако го заборавите овој чекор, тогаш нема да можете да ја побарате понудата.

Секој бонус за добредојде доаѓа со одредени услови, така што овој не е исклучок. Ќе треба да ги обложите средствата за бонуси на игри со коефициент од најмалку 1,65. Имате 30 дена да ги завршите барањата за обложување во спротивно ќе го изгубите.

Земји

Земји

Жителите од некои земји немаат право да отворат сметка во казиното 22Bet. Причината зад ова е обично затоа што онлајн коцкањето не е дозволено во некоја јурисдикција или казиното нема соодветна лиценца за работа во одредени земји.

Еве список за територии што се ограничени за игри на NetEn:

Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Камбоџа, Еквадор, Гвајана, Хонг Конг, Индонезија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Лао, Мјанмар, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Филипини, Сингапур, Јужна Кореја, Судан, Сирија, Тајван, Уганда, Јемен, Зимбабве, Белгија, Бугарија, Канада, Данска, Естонија, Франција, Италија, Мексико, Португалија, Романија, Шпанија, Соединетите Американски Држави и Обединетото Кралство.

Исто така, има игри кои не можат да се играат насекаде. На пример, пиштоли и рози не се дозволени во следните земји:

Австралија, Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Тунис, Турција и Украина.

Универзални чудовишта, вклучувајќи ги следните игри: Франкенштајн, Невестата на Франкенштајн, Дракула, Мумијата, Човекот Волк, Суштество од Црната лагуна и Невидливиот човек) и Лице со лузна може да се играат само во следните земји:

Андора, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Бразил, Грузија, Исланд, Лихтенштајн, Молдавија, Монако, Црна Гора, Норвешка, Русија, Сан Марино, Србија, Швајцарија, Украина, Хрватска, Македонија, Турција, Австрија, Бугарија, Кипар , Чешка, Финска, Германија, Грција, Унгарија, Ирска, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Холандија, Перу, Полска, Словачка, Словенија и Шведска.