22BET - Bonuses

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Bonuses

Секој бонус добиен од казино доаѓа со прикачени жици. Постојат одредени услови што треба да ги следите за да се квалификувате за бонусот на прво место, а потоа подоцна да ги повлечете вашите добивки.

Треба да се запознаете со условите дури и пред да го направите вашиот прв депозит, бидејќи која е поентата да барате бонус ако не можете да ги исполните условите за обложување.

Бонус за прв депозит

Треба да го обложите бонусот во одреден временски период. По истекот на овој период, и бонусот и добивката се одвојуваат од сметката на играчот. Играчите се навремено известени кога нивниот бонус ќе истече, па затоа им се советува да ги завршат барањата за обложување. Откако ќе се обложи бонусот, парите од бонусот се префрлаат на сметката на играчот.

На играчите не им е дозволено да го префрлаат бонусот на друга сметка, па затоа е подобро да ја изберат сметката каде што сакаат да го добијат бонусот на прво место. Откако бонусот ќе се кредитира на сметката, тој мора да се обложи пет пати во облози на акумулатор. Сите овие облози треба да имаат коефициент од 1,40 или повеќе и треба да имаат најмалку 3 селекции.

Бонус за втор депозит

Бонус за вториот депозит е достапен откако ќе се заврши депозитот. Овој бонус е достапен само за еден клиент, домаќинство или адреса на е-пошта. Казиното го задржува правото да го откаже бонусот во некои случаи, како на пример кога играчот го повлекол депозитот уште пред да биде впишан на сметката.

Овој бонус важи само 7 дена и мора да се обложи во овој временски период. Во случај да не е, обложувачот има право да го отстрани бонусот и сите добивки. Условите за обложување за овој облог се 5x во акумулаторските облози. Овие облози мора да содржат најмалку три секции со коефициент од 1,40 или поголем.

Петок повторно вчитај бонус за спортска книга

Откако ќе го направите вашиот депозит, можете да учествувате во бонусот за повторно вчитување во петок. Овој бонус има временско ограничување од 24 часа и ако не се обложи може да резултира со отповикани добивки. Овој бонус може да се користи само за спортски настани.

Барањата за обложување се само 3 пати и може да се користат во акумулаторски облози кои мора да содржат минимум три различни селекции со коефициент од најмалку 1,40.

Бонус за лојалност

22Bet нуди дарежливи бонуси за новите играчи, но тоа не значи дека ги заборава своите лојални играчи. Како што рековме претходно, тие нудат прв пат и втор орочен депозит, а штом сте лојален играч, достапни се бонуси за повторно вчитување во среда и петок. Еве список на сите достапни бонуси во 22Bet Casino:

 • Бонус за прв депозит 122% до $50 и 22Bet поени
 • Бонус за втор депозит 22% до 50 долари и 22Bet поени
 • Неделен бонус за повторно вчитување во среда до $122 и 22Bet поени
 • Неделен бонус за повторно вчитување во петок до $122 и 22Bet поени

Овде треба да напоменеме дека ако правите депозит користејќи биткоини, нема да имате право да барате некој од овие бонуси.

Повторно вчитај бонус

Ако направите депозит во петок, можете да побарате бонус за повторно вчитување од 40% што достигнува до 50 долари. Минималниот депозит што можете да го направите за да го побарате овој бонус е само 1 $.

Имате избор да го одбиете овој бонус доколку сакате, само треба да го штиклирате полето „Не сакам никаков бонус“ кога го правите вашиот депозит.

 • Ако одлучите да го прифатите бонусот, треба да го обложите 3 пати во период од 24 часа откако ќе го добиете.
 • Многу е важно да изберете 3 различни акумулаторски облози со коефициент 1,40 или поголем.
 • Бонусот мора да се користи само за спортски облози, а не за игри во казино.
 • Казиното го задржува правото да ги замрзне вашите средства и да го одбие вашиот бонус доколку најдат докази за измамни активности на вашата сметка.

Правила и услови

 • Бонусот за повторно вчитување во петок може да се бара само еднаш. Откако ќе се побара, автоматски ќе се кредитира на сметката на клиентот. Пред да можете да направите повлекување, треба да го обложите бонусот 3 пати во облози на акумулатор во рок од 24 часа.

 • Ако направите повлекување пред да се изврши депозитот, бонусот нема да се кредитира на сметката на клиентот.

 • Ако бонусот не се обложи во рок од 24 часа, тој ќе се смета за неважечки и добивките ќе бидат откажани.

 • Овој бонус може да се користи за обложување само на спортски настани.

 • Ако казиното верува дека клиентот го злоупотребува бонусот, го задржува правото или да го откаже бонусот или да примени посебни барања за обложување.

 • Компанијата го задржува правото да го откаже бонусот во секое време без претходно известување. Тие можат да го направат тоа пред да се обложи или повлече износот на бонусот. Во случај на спор компанијата го има последниот збор.

Откако ќе се исполнат условите за обложување, средствата за бонусот ќе бидат префрлени на сметката на клиентот.

 • Клиентите кои вршат дневни трансакции од нивната сметка имаат право само да го бараат овој бонус.

 • Бонусот се доделува само откако ќе се направи депозит.

 • Не можете да ги броите вратените облози во барањата за обложување.

 • Само откако ќе ги исполните условите за обложување, опцијата за повлекување ќе биде достапна.

 • Може да барате само еден бонус по сметка и по домаќинство и споделена IP адреса. Ако ја злоупотребите понудата за бонус, тоа ќе доведе до откажување на бонусот и на сите добивки.

 • Ако компанијата се сомнева во перење пари или каква било друга измамна активност, тогаш вашите средства ќе бидат замрзнати и вашите сметки може трајно да се затворат. - Клиентот треба да биде достапен во секој момент да испрати документи за докажување на неговиот идентитет. Можеби ќе ви биде побарано да испратите фотографија на која се наоѓате со лична карта или пасош.

 • Казиното има право да измени некои од условите на бонусот доколку веруваат дека тоа е неопходно.

Бонус за натпревар

Првиот пат кога ќе направите депозит откако ќе се регистрирате за сметка, имате право да побарате 100% бонус за совпаѓање. Овој бонус може да донесе до 250 долари бонус средства на вашата сметка што ви дава шанса да ја продолжите сесијата за играње и да пробате што е можно повеќе различни игри.

Пред да можете да го барате овој бонус, треба да внесете купонски код за да ја откупите понудата. Условот за обложување за овој бонус е 39x и мора да се исполни пред да можете да повлечете какви било добивки.

Ние би ве советувале во овој момент да ја проверите страницата за други промоции како дневни бонуси, бесплатни вртења што се достапни за барање. Можете дури и да добивате бесплатни облози за ставање на спортски настани. Секоја понуда ќе бара купонска шифра и ќе бара минимален износ на депозит и ќе има барања за обложување.

Бонус со висок ролери

Играчите кои сакаат да трошат повеќе на игри се во задоволство. Тие можат да побараат High Roller Bonus кој е 100% и може да донесе до $300 во бонус пари на нивната сметка и 22Bet поени.

Бонус за регистрација

Првиот пат кога ќе се регистрирате во казиното, можете да побарате бонус за добредојде од 100% што може да донесе до 122 долари на вашето салдо и исто така ќе добиете 22Bet поени.

Минималниот износ што треба да го депонирате за да го побарате овој бонус е само 1 УСД и бонусот е достапен само за спортски клиенти. Единствениот настан што е исклучен од овој бонус е коњски трки. Износот на бонусот мора да се обложи 5 пати на облози на акумулатор од најмалку 3 селекции со минимален коефициент од 1,40. Овој бонус е достапен само за играчи кои се полнолетни за коцкање. Жителите на Хрватска, Србија и Унгарија се исклучени од оваа бонус понуда.

Најважно за многу играчи е лесно да отворат сметка и да најдат казино што нуди дарежлив бонус за добредојде. Можеме да кажеме дека двете работи се достапни во казиното 22Bet, па затоа е атрактивен предлог за потенцијалните нови клиенти.

За да ви ги олесниме работите, во случај да отворате сметка за прв пат, подготвивме чекор-по-чекор водич за вас:

 • Отворете ја веб-страницата на казиното
 • Кликнете на копчето „Регистрирај се“
 • Внесете ги потребните информации вклучувајќи го кодот за промо бонус
 • Потврдете дека ги прифаќате одредбите и условите и креирајте нова сметка
 • Направете депозит
 • Побарајте го бонусот за добредојде, кој може да достигне до 122 долари

Пазарот на казино е многу конкурентен, така што казината прават се што е во нивна моќ за да им обезбедат најдобра услуга на своите клиенти. Една од работите што играчите ја претпочитаат е можноста да креираат сметка брзо и лесно и мораме да кажеме дека 22Bet Casino го нуди токму она.

Сите чекори што ги опишавме претходно не одземаат многу време, така што тоа значи дека ќе завршите многу брзо и ќе можете да уживате во некои од вашите омилени игри што ги нуди казиното.

Еве што можете да добиете кога ќе се регистрирате за 22Bet Casino како нов клиент:

 • Може да барате до 250 долари во форма на бонус за добредојде.
 • Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 долари
 • Условите за обложување за овој бонус се 39 пати
 • Условите за обложување мора да се исполнат во рок од 30 дена по кредитирањето на бонусот
 • Понудата е достапна само за играчите на казино, а не за клиентите кои ја бараат понудата за регистрација на спортски 22Bet

Други понуди за казино

Настрана од великодушните понуди кои чекаат нови клиенти, 22Bet нуди низа промоции за сегашните играчи. Овие понуди може да се разликуваат, но генерално можете да ги најдете следниве општи типови на бонуси:

 • Дополнителни вртења
 • Турнири
 • Повторно вчитајте бонуси
 • Бесплатни натпревари поврзани со слотови

Општо земено, повеќето нови играчи ја тврдат понудата за регистрација на 22Bet за спорт, но има и такви кои повеќе би сакале да играат игри во казино. Некои од најпопуларните игри на маса може да се играат во казина во живо со дилери и крупиери кои помагаат во создавањето вистинско животно искуство и ќе се чувствувате како да играте во копнено казино.

Како и да е, спортското обложување е најпопуларниот производ и ние ќе се обидеме да ви ги доближиме главните карактеристики што ја надополнуваат понудата за добредојде на 22Bet.

Бонуси за добредојде на 22Bet Sportsbook

Играчите уживаат да добиваат бесплатни работи поголемиот дел од времето. Во казиното овие бесплатни работи доаѓаат во форма на бонуси и редовни промоции. Но, од друга страна, некои од овие бонуси доаѓаат со невозможни барања за обложување и временски ограничувања, така што е тешко возможно да се исчистат, а крајниот резултат е губење на вашите пари.

Овие бонуси доаѓаат со барања за обложување од 40x или 50x и треба да ги исчистите за само неколку дена. За да се случи тоа, навистина треба да постигнете среќна серија. Но, кога станува збор за 22Bet казиното е малку поинаку. Фокусот не е само на бонусите и промоциите бидејќи имате само 2 бонуси за добредојде.

Првиот бонус што можете да го побарате е 122% до 300 долари и 22Bet поени. Ако одлучите да го кредитирате облогот поени на вашата сметка за обложување, тоа може да резултира со помал износ на бонус. Овој бонус доаѓа со барања за обложување 50 пати и имате 7 дена да го обложите пред да можете да направите какво било повлекување на вашите добивки.

Вториот бонус за депозит е нешто помалку дарежлив од првиот каде што добивате 66% од износот на депозитот и може да добиете 150 долари за казиното и 50 долари за сметката за обложување. Ако одлучите да го побарате овој бонус, треба да ги следите истите услови и да ги обложите парите од бонусот 50x и имате 7 дена да го направите тоа.

Во овој момент нема достапна програма за ВИП во 22Bet казиното, но сепак можете да ги искористите поените и да ги откупите во Фан шоп. И уште еднаш сакаме да истакнеме дека играчите кои користат криптовалути се исклучени од понудата за бонуси.

Не секоја игра придонесува исто за барањата за обложување и ова е уште една работа што треба да ја имате на ум. Игрите на маса придонесуваат со 5%, а слот игрите придонесуваат 100%.

Има некои слот игри кои придонесуваат со 0% и тие се следните:

Дивиот ориент, Темниот витез се крева, танцот на змејот, Робин Худ, дрвото на среќата, ѓаволското задоволство, господарот на желбите, Кралевите на Чикаго, Среќниот риболовец, По паѓањето на ноќта, Биг Бенг, Нед и неговите пријатели, Темниот витез, Џекпот 6000 и Мега Џокер, 7th Heaven, Puppy Love Plus, Safari Sam, Sin City Nights, Forsaken Kingdom, Secret of the Stones, Tomb Raider 2 и Castle Builder. Класични слотови: Bloodsuckers, Good Girl-Bad Girl, Sugar Pop Plus, Slots Angels, Simsalabim, Dr. Jekyll & Mr. Скруџ и Whospunit Plus.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)