22BET Преглед на казино - Deposits

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусДо 600 долари
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET
До 600 долари
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Deposits

Deposits

Казиното 22Bet нуди најширок избор на начини на плаќање што сме ги виделе досега. Ова многу ги олеснува работите бидејќи можете да го најдете методот што најмногу ви одговара. Обично играчите бараат инстант трансакции и без надоместоци, а тоа е нешто што го нуди 22Bet.

Главните методи на депозит вклучуваат:

Банкарски картички

Банкарски картички

Банкарските картички вклучуваат Visa и Master картички и минималниот износ што треба да го депонирате кога го користите овој метод е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Е-паричници

Е-паричници

Совршени пари – Кога користите Perfect Money, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Џетон паричник - Кога користите Jeton Wallet, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Epay - Кога користите Epay, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Sticpay - Кога користите Sticpay, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Платежни системи

Платежни системи

ecoPayz - Кога користите ecoPayz, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Плаќач - Кога користите Payeer, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Криптовалута

Криптовалута

Биткоин - Кога користите Bitcoin, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Лајткоин - Кога користите Litecoin, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Dogecoin - Кога користите Dogecoin, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Цртичка - Кога користите Dash, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Етереум - Кога користите Ethereum, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Монеро - Кога користите Monero, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

ZCash - Кога користите ZCash, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

НЕМ - Кога користите NEM, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Бајтекоин - Кога користите Bytecoin, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

ДигиБајт - Кога користите DigiByte, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Биткоин злато - Кога користите Bitcoin Gold, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Биткоин Кеш - Кога користите Bitcoin Cash, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Ethereum Classic - Кога користите Ethereum Classic, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

На работ - Кога користите Verge, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

QTUM - Кога користите QTUM, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

СТРАТИС - Кога користите STRATIS, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Бран - Кога користите Ripple, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Монета од американски долари - Кога користите монета во УСД, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 УСД. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

TrueUSD - Кога користите TrueUSD, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Стандарден токен Паксос - Кога користите Paxos Standard Token, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Тетер - Кога користите Tether, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Врска со синџири - Кога користите Chainlink, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

OmiseGO - Кога користите OmiseGO, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Основен токен за внимание - Кога користите Основен токен за внимание, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

ТРОН - Кога користите TRON, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

BitShares - Кога користите BitShares, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Код за бонус за депозит

Код за бонус за депозит

Кога се регистрирате за 22Bet казино, имате право на бонус за добредојде за депозит. Не ви треба код за бонус за депозит за да го побарате овој бонус. Еве чекор-по-чекор водич што треба да направите за да добиете 100% бонус за натпревар до $122 и 22Bet поени и можете да се обложувате на кој било достапен настан на спортската книшка.

Тоа не е сè, можете да побарате и бонус за повторно вчитување во петок ако направите депозит од најмалку 1 $. Ова е бонус за совпаѓање од 40% што може да донесе до 50 долари на вашата сметка. Тука треба да користите бонус код, „sportfriday“.

Депозити на PayPal

Депозити на PayPal

Ќе бидете среќни кога ќе слушнете дека PayPal е достапен во казиното 22Bet и можете да го користите за да вложувате депозити и да ги играте вашите омилени игри.

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Во казиното 22Bet има ограничување од 24 часа за тоа колку пари може да уплати секој играч на својата сметка. Во случај играчот да сака да го намали лимитот, тоа може да го направи во секое време, но ако сака да го зголеми лимитот, тогаш има одредена процедура што треба прво да ја следат.

Тие треба да побараат зголемување на нивниот депозит и постапката може да потрае до 24 часа за да се обработи.

Валута

Валута

Ова се валутите што можете да ги користите во казиното 22Bet:

СИТЕ, AMD, AOA, ARS, AUD, AZN, BAM, BDT, BGN, BHD, BOB, BRL, BWP, CAD, CHF, CLP, CNY, COP, CZK, DKK, DZD, EGP, ETN, EUR, GEL, GHS, HKD, HRK, HUF, IDR, ILS, INR, IRR, ISK, JOD, KES, KHR, KWD, KZT, MZN, NAD, NGN, OMR, PYG, RON, RSD, RUB, RWF, SAR, SEK, SGD, THB, TND, TRY, TZS, UAH, УСД

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот