22BET - Deposits

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Deposits

Казиното 22Bet нуди најширок избор на начини на плаќање што сме ги виделе досега. Ова многу ги олеснува работите бидејќи можете да го најдете методот што најмногу ви одговара. Обично играчите бараат инстант трансакции и без надоместоци, а тоа е нешто што го нуди 22Bet.

Главните методи на депозит вклучуваат:

Банкарски картички

Банкарските картички вклучуваат Visa и Master картички и минималниот износ што треба да го депонирате кога го користите овој метод е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Е-паричници

Совршени пари – Кога користите Perfect Money, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Џетон паричник - Кога користите Jeton Wallet, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Epay - Кога користите Epay, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Sticpay - Кога користите Sticpay, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Платежни системи

ecoPayz - Кога користите ecoPayz, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Плаќач - Кога користите Payeer, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Криптовалута

Биткоин - Кога користите Bitcoin, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Лајткоин - Кога користите Litecoin, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Dogecoin - Кога користите Dogecoin, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Цртичка - Кога користите Dash, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Етереум - Кога користите Ethereum, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Монеро - Кога користите Monero, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

ZCash - Кога користите ZCash, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

НЕМ - Кога користите NEM, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Бајтекоин - Кога користите Bytecoin, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

ДигиБајт - Кога користите DigiByte, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Биткоин злато - Кога користите Bitcoin Gold, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Биткоин Кеш - Кога користите Bitcoin Cash, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Ethereum Classic - Кога користите Ethereum Classic, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 долар. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

На работ - Кога користите Verge, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

QTUM - Кога користите QTUM, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

СТРАТИС - Кога користите STRATIS, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Бран - Кога користите Ripple, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Монета од американски долари - Кога користите монета во УСД, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 УСД. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

TrueUSD - Кога користите TrueUSD, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Стандарден токен Паксос - Кога користите Paxos Standard Token, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Тетер - Кога користите Tether, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Врска со синџири - Кога користите Chainlink, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

OmiseGO - Кога користите OmiseGO, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Основен токен за внимание - Кога користите Основен токен за внимание, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

ТРОН - Кога користите TRON, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

BitShares - Кога користите BitShares, минималниот износ што треба да го депонирате е 1 $. Трансферот е моментален и нема никакви трошоци.

Код за бонус за депозит

Кога се регистрирате за 22Bet казино, имате право на бонус за добредојде за депозит. Не ви треба код за бонус за депозит за да го побарате овој бонус. Еве чекор-по-чекор водич што треба да направите за да добиете 100% бонус за натпревар до $122 и 22Bet поени и можете да се обложувате на кој било достапен настан на спортската книшка.

Тоа не е сè, можете да побарате и бонус за повторно вчитување во петок ако направите депозит од најмалку 1 $. Ова е бонус за совпаѓање од 40% што може да донесе до 50 долари на вашата сметка. Тука треба да користите бонус код, „sportfriday“.

Депозити на PayPal

Ќе бидете среќни кога ќе слушнете дека PayPal е достапен во казиното 22Bet и можете да го користите за да вложувате депозити и да ги играте вашите омилени игри.

Лимит на депозит

Во казиното 22Bet има ограничување од 24 часа за тоа колку пари може да уплати секој играч на својата сметка. Во случај играчот да сака да го намали лимитот, тоа може да го направи во секое време, но ако сака да го зголеми лимитот, тогаш има одредена процедура што треба прво да ја следат.

Тие треба да побараат зголемување на нивниот депозит и постапката може да потрае до 24 часа за да се обработи.

Валута

Ова се валутите што можете да ги користите во казиното 22Bet:

СИТЕ, AMD, AOA, ARS, AUD, AZN, BAM, BDT, BGN, BHD, BOB, BRL, BWP, CAD, CHF, CLP, CNY, COP, CZK, DKK, DZD, EGP, ETN, EUR, GEL, GHS, HKD, HRK, HUF, IDR, ILS, INR, IRR, ISK, JOD, KES, KHR, KWD, KZT, MZN, NAD, NGN, OMR, PYG, RON, RSD, RUB, RWF, SAR, SEK, SGD, THB, TND, TRY, TZS, UAH, УСД

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)