22BET Преглед на казино - FAQ

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусДо 600 долари
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET
До 600 долари
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
FAQ

FAQ

Собравме одговори на најчестите прашања за 22Bet во нашите ЧПП.

Како да се регистрирате за 22Bet казино?

Ако сакате да имате право да ставате облози во казиното 22Bet, прво треба да се регистрирате за сметка. Процесот е многу едноставен каде што започнувате со пополнување на формуларот за регистрација на играчи. Треба да бидете внимателни овде и да му дадете на казиното точни информации. Треба да испратите валидна лична карта, тоа може да биде копија од вашиот пасош, возачка дозвола или лична карта. На играчите кои даваат лажни информации ќе им биде забранет пристапот до казиното. Ве молиме запомнете дека казиното може да побара дополнителни документи во секој момент кога веруваат дека се неопходни. Играчите се обврзани да испратат официјални документи за да го докажат својот идентитет.

Како да поставите Multibet?

За да го овозможите табот Multibet во вашата уплатница во горниот десен агол на страницата, треба да изберете најмалку два различни исходи од различни настани. Можете да пребарувате низ пазарите во „Популарни облози“ и „Облози во последен момент“. Можете да додавате облози со кликнување на коефициентот на кој сакате да се обложувате. Откако облозите ќе се додадат на уплатницата за обложување Multibet, можете да ја внесете сумата што сакате да ја обложите. Можно е да се додадат до 30 облози одеднаш.

Како да поставите системски облог?

Ако сакате да поставите системски облог, треба да изберете најмалку три различни исходи од различни настани. На овој начин ќе го овозможите јазичето Систем во вашата уплатница во горниот десен агол на страницата. Можете лесно да прелистувате низ пазарите и да додавате облози на вашиот системски облог едноставно со кликнување на коефициентите на кои сакате да се обложувате. Кога ќе се додадат сите облози на кои сакате да се обложувате, можете да ја внесете сумата. Можете да додадете до 8 облози на вашиот системски облог и откако ќе бидете задоволни со вашиот избор, можете да кликнете на „Потврди“.

Колку време ќе биде потребно за да се подмират моите добивки?

Во казиното 22Bet нивните клиенти се нивниот приоритет. Тие знаат дека откако ќе победите, ќе сакате да ги имате вашите добивки во џеб што е можно поскоро. Поради таа причина тие даваат се од себе за да ги подмират вашите добивки навреме.

Можно е да дојде до доцнење, но тоа е главно кога на казиното му треба валидација за исходот на настанот. Ако наидете на некои големи проблеми, треба да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ви помогнат да го решите.

Дали е можно да се следат моите трансакции и тековните облози?

Кога имате сметка во 22Bet Casino, можете лесно да ги следите сите ваши трансакции и облози преку следниве опции:

  • Трансакции
  • Историја на обложување

Како да ги приспособам поставките за мојата сметка?

Можете да ги видите поставките на вашата сметка кога ќе кликнете на копчето за вашето корисничко име и изберете „Профил“. Овде можете да ги видите поставките на вашата сметка и лесно можете да приспособите некои од нив.

Дали моите податоци се безбедни?

Кога ги споделувате вашите лични податоци во 22Bet Casino, тие се заштитени со водечки безбедносни карактеристики и методи за шифрирање во индустријата. Тие ја сфаќаат вашата приватност и безбедност многу сериозно, така што не треба да се грижите за ништо.

Што е „настан на денот“?

Во 22Bet ги избираат најважните настани во денот со најдобри коефициенти и го нарекуваат настан на денот. За да ги добиете тие шанси, треба да комбинирате одреден број на исходи од различни настани. Треба да запомните дека не можете да ги користите подобрените коефициенти за поединечни облози или комбинации направени со помалку резултати од потребните.

Не можам да пристапам до мојата сметка на 22Bet. Што да правам?

Ако имате проблем со пристапот до вашата сметка, првото нешто што треба да направите е да ја контактирате поддршката за корисници. Можете да го направите тоа преку разговор во живо или да испратите е-пошта на info@22bet.co.uk и тие ќе ви помогнат да го решите вашиот проблем што е можно поскоро.

Во случај да не сте ја користеле вашата сметка повеќе од 24 месеци, вашата сметка автоматски се означува како неактивна и затворена. Друга причина може да биде тоа што не сте ги доставиле на казиното потребните документи откако сте се регистрирале за сметка.

Дали е можно да се откаже облогот?

За жал можеш„Не откажувајте облог откако ќе биде потврден.

Колку време е потребно за бонусот за добредојде да се префрли на мојата сметка?

Откако ќе направите депозит, средствата од бонус ќе бидат префрлени на вашата сметка речиси веднаш.

Може ли да го одбијам бонусот за добредојде?

Ако не сакате да играте со пари од бонус затоа што сакате да ги избегнете барањата за обложување, тогаш не треба да го прифатите бонусот за добредојде. Треба да го штиклирате полето „Не сакам никакви бонуси“ кога правите депозит.

Дали е можно да се префрлат бонус средства од една на друга сметка?

Не е возможно да се префрлат средства помеѓу различни сметки. Откако ќе направите депозит, можете да прифатите или одбиете бонус пари и тоа е единствената достапна опција.

Дали има ограничувања за начините на плаќање за бонусот за добредојде?

Сите начини на плаќање ќе ви овозможат да побарате бонус за добредојде со некои исклучоци. Кога користите криптовалути како Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin и Dogecoin, нема да имате право да барате бонус за добредојде.

Дали некои земји се ограничени за бонусот за добредојде?

Да, играчите од некои земји не ги исполнуваат условите за бонусот за добредојде, вклучувајќи ги Србија, Хрватска и Унгарија.

Дали сите игри придонесуваат кон барањата за обложување на ист начин?

Секоја игра има свој процентуален придонес во барањата за обложување бонус. Слотовите придонесуваат 100%, Baccarat придонесуваат со 5%, Покерот и Видео покерот придонесуваат со 5%, Рулетот придонесуваат 5%, Блек Џек придонесуваат 5% и Hi-Lo придонесуваат со 5%.

Дали игрите со дилер во живо придонесуваат за барањата за обложување?

Игрите со дилери во живо не придонесуваат за барањата за обложување.

Кои се потребните шанси за бонус за добредојде во спортска книга?

Кога треба да обложите бонус за добредојде во спортска книшка, треба да ставате облози со понудени коефициенти од најмалку 1,40.

На што можам да ги користам точките за бесплатен облог?

Можете да ги користите поени за бесплатни облози за да купите артикли од продавницата 22Bet.

Како да знам дали одреден бонус во 22Bet претставува добра вредност за моите пари?

Кога добивате бонус средства, всушност добивате бесплатни пари за да ги истражувате казино игрите за малку или без трошоци за себе. Значи, секогаш е добро да барате бонус и да ја продолжите сесијата за игри.

Но, пред да го направите тоа, треба да се запознаете со правилата за бонус и да видите дали тоа е нешто што можете да го постигнете или не.

Како да ги потрошите бонусните средства во 22Bet?

Кога добивате бонус пари, тие се префрлаат на вашето салдо и делуваат на сличен начин како и конвенционалниот депозит што ќе го направите.

Единствената разлика е кога играте со бонус пари, треба да поставите облози на одредени активности и тие се предмет на барања за обложување.

Дали има максимален износ што можам да го депонирам за да го побарам бонусот?

Нема ограничување на износот што сакате да го депонирате кога сакате да побарате бонус. Единственото ограничување што доаѓа од казиното е износот што тие се подготвени да го совпаднат. Така, највисокиот износ на бонус што можете да го добиете во казиното 22Bet е 300 долари.

Побарав бонус на 22Bet, но не можам да го користам, дали е можно да го префрлам на туѓа сметка?

Ти можеш`T префрлете ги бонусните средства помеѓу сметките, како што е јасно наведено во страницата Услови и правила.

Може ли да го префрлам мојот петочен бонус заедно со моите бесплатни облози?

За жал, не можете да комбинирате бонус понуди со промотивни бонус производи.

Може ли да користам биткоини за да направам депозит?

Да, можете да користите биткоини за да направите депозит во казиното 22Bet. Треба да запомните дека кога правите депозит користејќи криптовалута, не ги исполнувате условите за понудата за бонус за добредојде.

Дали 22Bet има разговор во живо?

Да, казиното 22Bet има оператори за разговор во живо кои се достапни 24 часа на ден, секој ден. Секогаш кога имате проблем или ви треба помош за нешто, можете да контактирате со поддршката за корисници и агентите за поддршка ќе ви помогнат што е можно поскоро.

Дали играчите од ОК се примаат во казиното 22Bet?

Да, играчите кои се од ОК може да отворат сметка и да уживаат во сите поволности што ги нуди казиното.

Дали 22Bet е безбедно казино?

Да, 22Bet е прилично ново, но добро познато казино. Тоа е благодарение на фактот што нудат сигурна средина за своите играчи. Сите ваши податоци се чуваат безбедни благодарение на софтверот за шифрирање што тие го користат.

Кој е бонусот за добредојде?

Во овој момент, 22Bet Casino нуди многу дарежлива понуда за бонус за добредојде која вклучува 122% бонус за натпревар што достигнува 300 долари и 22Bet поени.

Кој е минималниот депозит и минималниот износ за повлекување?

Минималниот износ што можете да го депонирате во казиното 22Bet е $1, а минималниот износ што можете да го повлечете е $1,5.

Кое е работното време на корисничката поддршка?

Играчите можат да стигнат до поддршка за корисници преку разговор во живо 24/7. Затоа, секогаш кога ви треба помош за што било, можете да ги контактирате.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот