22BET Преглед 2024 - Games

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Games

Games

На 22Bet можете да најдете огромен избор на достапни игри. Има по нешто за секого, без разлика дали сте почетник или сте експерт во областа. Ако никогаш претходно не сте играле казино, тогаш сте на вистинското место. Повеќето игри можете да ги пробате бесплатно и да се навикнете на нив.

Ова е одлична можност за нови играчи бидејќи не сакате да започнете да играте игра пред да ги знаете правилата бидејќи тоа може да се претвори во многу скапо искуство. Откако ќе го дознаете вашиот пат околу себе, можете да започнете да играте за вистински пари и да уживате во сите поволности што ги нуди казиното. Можете да изберете од различни категории на игри, вклучувајќи:

 • Рулет
 • Блек Џек
 • Бакара
 • слотови
 • Прогресивни слотови
 • Видео покер
 • Игри со дилери во живо
Бакара

Бакара

Сјајот и сјајот на играњето бакара сега се достапни за сите благодарение на онлајн верзијата на играта. Не треба да се грижите ако немате казино што можете да го посетите во ваша близина. Потребна ви е само добра интернет конекција и уред за играње. Играта доаѓа и со многу варијанти од кои можете да изберете.

Мини Бакара – ако не сакате многу да ризикувате и едноставно уживате во едноставна игра бакара, сега можете да го направите тоа ако изберете Mini Baccarat. Играта се игра со пониски граници, а во согласност со тоа, табелата е премногу помала што значи дека има и помалку играчи.

Baccarat Chemin de Fer – Оваа верзија на baccarat го добила своето име по брзиот железнички транспорт што значи дека и играта е брза. Играта се игра со 6 палуби со карти и играчот ја презема улогата на банкар и се занимава со картите.

Различни играчи ја преземаат улогата на банкар за да се занимаваат со картичките за време на играта. Играта продолжува така што играчот со највисока рака донесува одлука за напредокот на играта. Одлуката вклучува дали ќе удрат и ќе земат уште една карта или ќе застанат.

Во живо дилер Baccarat - Бакара во живо ја носи вистинската казино игра веднаш пред вас на вашиот десктоп или рачен уред. Игрите се емитуваат во висока дефиниција за да имате целосно искуство и да ја следите акцијата како да сте физички присутни. Крупиите се обично азиски или европски и тие се повеќејазични, па ако имате некакви прашања, тие можат да ви помогнат. Некои од најпопуларните игри со бакара во живо вклучуваат:

 • Стискање на бакара
 • Брзина бакара
 • Прогресивна Бакара
 • ВИП бакара

Како да се игра бакара

Baccarat е многу лесна игра за учење. Со оглед на тоа што е игра на среќа, не бара голема вештина, па можете да ја играте кога сакате за забава без претходно да запомните еден куп правила. Ако случајно сте почетник, тогаш нашиот чекор-по-чекор водич ќе ви помогне подобро да ја разберете играта.

Идејата во бакара е да се обложите на раката која ќе има вредност поблиску до 9. Можете да се обложувате на раката на играчот или на раката на банкарот. Вредностите на картите се малку поинакви од другите игри. На пример, ако примите 2 карти со вредност од 6 и 8, што е вкупно 14, можете да видите дека ова е поголема вредност од 9. Во овој случај, првиот број не се брои, па имате рака со вкупна вредност од 4.

Еве едноставен список за тоа како се пресметуваат картичките во бакара:

0 е најниската рака во бакара, или со други зборови најлошата рака. Оваа рака може да ја добиете ако добиете две карти со вредности 7 и 3 кои се вкупно 10. Рековме дека во бакара го сметаме последниот број кога вредноста на раката е поголема од 9, така што во овој случај е 0.

Броевите меѓу 2 и 9 имаат номинална вредност.

Ацето се брои како 1.

10, Џек, Кинг и Кралица се вреднуваат со 10 или 0 бидејќи се брои само последната цифра.

Опции за обложување Бакара

Постојат 3 опции за обложување достапни во Бакара. Треба да предвидите која рака ќе ја приближи највисоката рака до 9 или 9. Пред да одлучите да се обложите, треба да го земете предвид работ на куќата. Подолу ќе ги наведеме опциите за обложување и треба паметно да ги изберете.

Ставете облог на „Играчот“ – Кога ставате облог на играч, тоа значи дека предвидувате дека тој ќе ја има најдобрата рака. Исплатата за овој облог е 1:1, а работ на куќата е 1,36%

Ставете облог на „Банкер“ – Кога ставате облог на банкарот, се надевате дека тој ќе заврши со најдобрата рака. Исплатата за овој облог е 1:1, но работ на куќата е малку помал на 1,17%. Ова ви дава поголема шанса да постигнете победа.

Ставете облог на „вратоврска“ – Кога ставате облог на нерешено, се надевате дека и банкарот и играчот ќе завршат со рака со иста вредност. Куќната предност за овој облог е 14,2% што значи дека тоа ретко се случува. И ако се случи, тогаш ќе добиете исплата од 8:1 на вашите добивки.

Друга многу важна работа што треба да ја земете во предвид кога станува збор за поставување облози е RTP:

 • Облозите на играчот RTP е 98,76%
 • Банкарскиот облог RTP е 98,94%
 • Нерешениот облог RTP е 85,56%
слотови

слотови

Онлајн видео слотовите се едни од најпопуларните во секое казино. Овде на 22Bet ќе најдете повеќе од 1000 игри од различни познати провајдери, вклучувајќи:

Play'n Go, Platipus, Nextgen Gaming, Netent, 1×2 Gaming, EGT, ELK, Booming Games, BGAMING, BetSoft, Belatra, GameArt, Iron Dog Studio, Isoftbet, Mr.Slotty, Red Tiger, Spinomenal и Thunderkick

Тие исто така нудат игри од помалку познати провајдери само за да можат да го задоволат вкусот на нивниот играч и исто така вклучуваат игри од следниве провајдери:

Xplosive, Sagaming, Play Pearls, Fugaso, Kalamba Games, Slotmotion, Revolver, Endorphina, Games Co, Noble, Lightning Box, Казино технологија, Red Rake, Omi Gaming, Rakki Games, Tom Horn, Fazi, Multislot, Gameplay, Big Time Gaming , Wearecasino, Dreamtech, Betixon, Gamevy, Bet Digital, реални игри, Evoplay, Interplay (победнички игри), Wazdan, Rival, Fantasma Games, Playson, Superlotto, Betsense, Прагматична игра, Side City, August Gaming, Booongo, Bbin, Toptrend , Pg Soft, Nolimit City, Blueprint, Spade Gaming, Ka Gaming, Spigo, Habanero, DLV, Nektan Legacy, Join Games, Leander Games, Ganapati, Oryx, Pariplay, Felix, Spinmatic, Gamomat, Worldmatch, Concept Gaming, Apollo Games, Зевс, Gii365 и Genii

Ова значи дека можете да најдете некои од најдобрите наслови достапни во казиното и да уживате во вашето слободно време нуркајќи во една од вашите омилени игри.

Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек е стара казино игра која ужива огромна популарност дури и денес. Многу играчи одат во казино да играат Блек Џек, а новите почнуваат да истражуваат што нуди оваа игра. Причината зад оваа огромна популарност е фактот што ова е многу предизвикувачка игра. Ако имате време и посветеност, всушност можете да научите како да ги подобрите вашите шанси за победа кога играте блек џек.

Онлајн блек џек е одлична можност за сите да ја пробаат оваа игра без да ја напуштат удобноста на својот дом. Во казиното 22Bet ќе најдете одличен избор на блек џек игри. Всушност, постојат 100 различни варијанти на играта, така што веруваме дека казиното ја нуди речиси секоја варијација која ни е позната.

Веројатно сега мислите дека ќе ви треба цел живот за да ги научите сите тие игри, но вистината е дека генерално, сите се исти со некои мали варијации. Еве некои од најпопуларните варијанти:

 • Блек Џек Предавање – Причината зошто оваа игра е толку популарна е тоа што ви овозможува да го отфрлите вашиот облог доколку шансите не се во ваша корист. Ова значи дека нема да го изгубите целиот облог, наместо тоа, ќе добиете половина од облогот назад. Blackjack Surrender е одлична почетна точка за почетници бидејќи тие имаат шанса да ја вежбаат играта и да не ги губат парите многу брзо.
 • Повеќерачен Блек Џек – Кога ќе ја изберете оваа варијација, ќе можете да играте 5 раце одеднаш. Не треба да се каже дека оваа варијација е за поискусни играчи. Така, играчите кои можат да се фокусираат на повеќе од една рака истовремено и кои сакаат игри со брз ритам навистина ќе уживаат во оваа игра.
 • Блек Џек со двојна изложеност – Ова е уште една варијација која е одлична за почетници. Причината за тоа е што картите на двата дилери се делат свртени нагоре. Ова значи дека играчот точно знае што се случува, па затоа е полесно да се победи.
Рулет

Рулет

Помина повеќе од една деценија откако постои онлајн рулет. За да ја играте играта треба да го преземете софтверот за онлајн казино, а тоа значи и преземање на целото казино.

Онлајн рулет без преземање е сон на секој играч на рулет, бидејќи има некои казина кои ви дозволуваат да преземете одредена игра, но има и други кои бараат преземање на целиот пакет. Ова навистина одзема многу време и зазема многу простор на вашиот компјутер.

Ако користите туѓ компјутер, би сакале да играте онлајн рулет без преземање. Особено ако се обидувате да се прикрадете и да играте рулет додека сте на работа, дефинитивно не сакате да ве фатат.

Како да се игра онлајн рулет?

Многу луѓе не сакаат да преземаат онлајн игри со рулет, и ако сте еден од нив, не грижете се. Сè уште можете да играте онлајн за готовина. Сега има толку многу страници на интернет, а 22Bet е една од нив, кои ќе ви овозможат да ја направите токму оваа работа. Т

Дали онлајн рулетот без преземање сè уште е забавен за играње?

Има некои сајтови кои имаат поедноставена верзија на рулет доколку не сакате да ја преземете, а има и други кои ја нудат целосната верзија на играта. Ве уверуваме дека ќе ја најдете најдобрата верзија на 22Bet.

Ако не сакате да играте онлајн рулет за пари, секогаш можете да го играте за забава. Многу луѓе веруваат дека тоа е најпрофитабилниот избор што можете да го направите. Можеме да наведеме многу причини зошто играњето онлајн рулет за забава може да биде добра идеја.

Една од нив е одличната забава што оваа игра ја нуди, а другата е за практични цели. Ова може да биде лесна игра за учење, но запомнете дека сепак треба да запомните неколку правила. Играњето рулет онлајн е најдобриот начин на кој можете да ја научите играта. Можете да играте на овој начин без да ги ризикувате вашите пари. Иако ова е игра на среќа, сепак има некои трикови што треба да ги знаете за да победите.

Постојат неколку стратегии што можете да ги испробате пред да го направите вашиот прв депозит. Откако ќе почувствувате дека сте доволно самоуверени, тогаш можете да се префрлите од режим на забавна игра на игра со вистински пари.

22bet Казино покер

22bet Казино покер

Покер во онлајн казиното 22Bet нуди возбудливо и извонредно искуство со игри за ентузијасти кои сакаат покер. Со широк спектар на варијанти на покер, како што се видео покер и покер со три карти или класичен покер, играчите можат да ги тестираат своите вештини и стратегија против разновидна заедница на играчи од целиот свет.

Спортско обложување

Спортско обложување

Казиното 22Bet нуди бонус за прв депозит за спортско обложување. Сè што треба да направите е да се регистрирате за нова сметка, да ги пополните вашите податоци и да направите депозит. Минималниот депозит што можете да го направите за да го побарате овој бонус е само 1 $.

Ќе добиете 100% бонус за натпревар и 22Bet поени. Откако ќе го направите депозитот, средствата од бонус автоматски ќе бидат префрлени на вашата сметка.

Ако уживате во 22bet, мислиме дека ќе ви се допадне 1xBet. Прочитајте го целосниот преглед на 1xBet овде.