22BET Преглед 2024 - Payments

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Опции за плаќање во 22BET: Лесни се депозитите и повлекувањата

Како искусен ентузијаст за казино, ќе бидете воодушевени кога знаете дека 22BET нуди широк спектар на опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Еве што треба да знаете:

Популарни методи:

 • банкарски трансфер

 • Неосурф

 • Брз трансфер

 • Скрил

 • Нетлер

 • Iwallet

 • Мултибанко

 • Help2Pay

 • Pay4Fun

 • Интерак

 • UPI (Унифициран интерфејс за плаќање)

 • PhonePe

 • Google Pay

 • Плаќач

  Брзина на трансакција: депозитите се обработуваат веднаш, што ви овозможува да започнете да ги играте вашите омилени игри без одлагање. Кога станува збор за повлекувања, времето на обработка може да варира во зависност од избраниот метод.

  Надоместоци: Бидете сигурни, нема скриени изненадувања кога станува збор за такси во 22BET. Повеќето начини на плаќање не носат никакви дополнителни трошоци за депозити или повлекувања.

  Ограничувања: Ограничувањата за депозит и повлекување на 22BET се дизајнирани да се грижат за играчи од сите буџети. Детални информации за овие ограничувања можете да најдете на веб-страницата.

  Безбедносни мерки: Вашата безбедност е врвен приоритет на 22BET. Казиното користи напредна технологија за шифрирање и следи строги безбедносни протоколи за да обезбеди безбедни трансакции секој пат.

  Специјални бонуси: Со избирање на специфични начини на плаќање, може да ги исполнувате условите за специјални бонуси или промоции. Внимавајте на овие возбудливи поволности!

  Флексибилност на валутата: Без разлика која валута ја претпочитате, 22BET ве покрива. Во казиното се сместени различни валути, што го прави погодно за играчи од целиот свет.

  Ефикасност на услугите на клиентите: Доколку имате какви било грижи или прашања во врска со плаќањата, бидете сигурни дека тимот за услуги на клиентите на 22BET е секогаш подготвен да ви помогне навремено и ефикасно.

Со својот разновиден опсег на опции за плаќање, брзи трансакции, транспарентни такси и врвни безбедносни мерки, 22BET обезбедува беспрекорно и пријатно искуство со игри.

Виза – Визата е само уште еден многу популарен начин на плаќање прифатен во речиси секое казино. Овие картички ги издава банката, но оние играчи кои не се квалификуваат за кредитни или дебитни картички може да купат припејд картичка Visa.

Добрата вест за овие припејд картички е што играчите можат да вложуваат депозити до износот што останува на картичката. Секоја трансакција со Visa картичка е предмет на мала провизија за трансакција.

WebMoney – WebMoney е популарен е-паричник кој е прифатен во 22Bet. Играчите можат да ги вчитаат своите сметки користејќи готовина на малопродажните места. Добрата вест овде е дека преостанатите пари на вашата сметка на WebMoney може да се повлечат на банкарска сметка или да се откупат на места за менувачница. Ова е одлично решение за играчи кои немаат банкарски сметки.

Скрил – Skrill е дефинитивно еден од најкористените начини на плаќање што е прифатен во повеќето меѓународни обложувалници, а 22Bet не е исклучок. Можете да отворите сметка бесплатно и да ја финансирате на многу начини.

Депозитите на Skrill се бесплатни, но Skrill наплаќа 1,45% провизија за секоја трансакција. Можете исто така да ги искористите предностите на некои други начини на плаќање што ги нуди Skrill, како што е Skrill Prepaid Mastercard.

Совршени пари – Perfect Money е уште еден начин на плаќање што е многу погоден за играчите. Можете да го користите за да направите депозит во казиното, а исто така и да го барате бонусот. Постојат различни начини на кои можете да го вчитате вашиот паричник, вклучувајќи:

Банкарска жица, Инстант банкарски трансфер, Сертифицирани партнери за размена, Терминали за готовина, Биткоин, Припејд картичка, Е-валута.

Во случај да немате банкарска сметка, можете да ја надополните вашата сметка користејќи ја вашата локална валута во копнените продажни места.

Epay – Epay е уште еден начин на плаќање што им овозможува на играчите лесно да префрлаат пари. Можете да ја вчитате вашата сметка на Epay користејќи различни начини на плаќање. Она што е одлично за овој метод е фактот што може да се вчита со PayPal, со што им се овозможува на корисниците да прават депозити на страници кои всушност не поддржуваат PayPal.

SticPay – SticPay е уште еден евалет кој ви овозможува лесно да вршите депозити и повлекувања. Кога го користите овој начин на плаќање, можете лесно да подигнете пари од банкомати во случај да ви треба готовина. Треба да аплицирате за STIC картичката кога ќе ја отворите вашата сметка на е-паричник SticPay.

Правила за наплата

Правила за наплата

Функцијата за исплата е достапна во казиното 22Bet на избрани спортови и пазари. Ова значи дека ако не сте задоволни со облогот што сте го направиле, можете да го затворите пред конечниот исход. Овие облози може да се уплатат целосно или делумно, а штом ќе се исплатат, состојбата на сметката се ажурира и средствата може повторно да се уплатат.

Проблеми со готовина

Проблеми со готовина

Ако го направите вашето истражување, ќе откриете дека нема големи компликации кога станува збор за повлекувања во казиното. Кога играчот ќе ги исполни сите услови, тој има право да се повлече.

Во случај да има некои проблеми при повлекувањето, на сите клиенти им се советува да контактираат со поддршката за корисници и квалификуваните агенти за поддршка ќе им помогнат да го решат проблемот. Понекогаш играчите ќе треба да се идентификуваат за да ги добијат своите средства. Ова значи дека тие треба да испратат соодветна документација до поддршката за корисници.