22BET - Payments

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Payments

Skrill, Neteller и PayPal се едни од најкористените методи кога станува збор за плаќања во онлајн казина. Ним им веруваат и казино индустријата и играчите. Добрата вест е што сите тие се достапни во казиното 22Bet. Причината за ова е фактот што плаќањата се брзи и сигурни.

Виза – Визата е само уште еден многу популарен начин на плаќање прифатен во речиси секое казино. Овие картички ги издава банката, но оние играчи кои не се квалификуваат за кредитни или дебитни картички може да купат припејд картичка Visa.

Добрата вест за овие припејд картички е што играчите можат да вложуваат депозити до износот што останува на картичката. Секоја трансакција со Visa картичка е предмет на мала провизија за трансакција.

WebMoney – WebMoney е популарен е-паричник кој е прифатен во 22Bet. Играчите можат да ги вчитаат своите сметки користејќи готовина на малопродажните места. Добрата вест овде е дека преостанатите пари на вашата сметка на WebMoney може да се повлечат на банкарска сметка или да се откупат на места за менувачница. Ова е одлично решение за играчи кои немаат банкарски сметки.

Скрил – Skrill е дефинитивно еден од најкористените начини на плаќање што е прифатен во повеќето меѓународни обложувалници, а 22Bet не е исклучок. Можете да отворите сметка бесплатно и да ја финансирате на многу начини.

Депозитите на Skrill се бесплатни, но Skrill наплаќа 1,45% провизија за секоја трансакција. Можете исто така да ги искористите предностите на некои други начини на плаќање што ги нуди Skrill, како што е Skrill Prepaid Mastercard.

Совршени пари – Perfect Money е уште еден начин на плаќање што е многу погоден за играчите. Можете да го користите за да направите депозит во казиното, а исто така и да го барате бонусот. Постојат различни начини на кои можете да го вчитате вашиот паричник, вклучувајќи:

Банкарска жица, Инстант банкарски трансфер, Сертифицирани партнери за размена, Терминали за готовина, Биткоин, Припејд картичка, Е-валута.

Во случај да немате банкарска сметка, можете да ја надополните вашата сметка користејќи ја вашата локална валута во копнените продажни места.

Epay – Epay е уште еден начин на плаќање што им овозможува на играчите лесно да префрлаат пари. Можете да ја вчитате вашата сметка на Epay користејќи различни начини на плаќање. Она што е одлично за овој метод е фактот што може да се вчита со PayPal, со што им се овозможува на корисниците да прават депозити на страници кои всушност не поддржуваат PayPal.

SticPay – SticPay е уште еден евалет кој ви овозможува лесно да вршите депозити и повлекувања. Кога го користите овој начин на плаќање, можете лесно да подигнете пари од банкомати во случај да ви треба готовина. Треба да аплицирате за STIC картичката кога ќе ја отворите вашата сметка на е-паричник SticPay.

Правила за наплата

Функцијата за исплата е достапна во казиното 22Bet на избрани спортови и пазари. Ова значи дека ако не сте задоволни со облогот што сте го направиле, можете да го затворите пред конечниот исход. Овие облози може да се уплатат целосно или делумно, а штом ќе се исплатат, состојбата на сметката се ажурира и средствата може повторно да се уплатат.

Проблеми со готовина

Ако го направите вашето истражување, ќе откриете дека нема големи компликации кога станува збор за повлекувања во казиното. Кога играчот ќе ги исполни сите услови, тој има право да се повлече.

Во случај да има некои проблеми при повлекувањето, на сите клиенти им се советува да контактираат со поддршката за корисници и квалификуваните агенти за поддршка ќе им помогнат да го решат проблемот. Понекогаш играчите ќе треба да се идентификуваат за да ги добијат своите средства. Ова значи дека тие треба да испратат соодветна документација до поддршката за корисници.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)