22BET - Security

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Security

22Bet Casino е доверливо казино кое се грижи за своите клиенти. Целата комуникација помеѓу вас и казиното е шифрирана со користење на 256 битна SSL шифрирање. Благодарение на овој систем, сите ваши информации се заштитени.

Казиното има GoDaddy SSL сертификат и тие исто така имаат одличен тим за измама и напредни системи кои откриваат и спречуваат сомнителни нелегални активности.

Секогаш кога мислите дека вашата сметка е загрозена, на пример, сте забележале невообичаени промени на вашето салдо, веднаш треба да контактирате со поддршката за корисници и да ги известите.

Како можете да ги заштитите вашите податоци?

Постојат неколку чекори што можете да ги преземете за сами да ја заштитите вашата сметка:

 • Никогаш не споделувајте ја вашата сметка – Вие сте единствената личност што треба да ја користи вашата сметка. Не треба да дозволите некој да се најавува на вашата сметка и да игра во ваше име, и обратно. Би сакале да ве потсетиме дека споделувањето на вашата сметка е строго забрането како што е опишано во регулативите за казино.

 • Заштитете ја вашата лозинка – Треба да користите единствена лозинка за вашата сметка. Обидете се да креирате лозинка што е тешко да се погоди со избегнување на вашето име и датум на раѓање, на пример.

 • Користете силни лозинки – Силни лозинки се оние кои се комбинација од различни типови на знаци. Погрижете се вашата лозинка да биде што е можно послучајна, но нешто што лесно ќе го запомните.

 • Редовно менувајте ги лозинките – Секој пат кога ќе верувате дека вашата лозинка е компромитирана, треба да ја менувате.

 • Чувајте ги вашите информации за најавување за себе – Никогаш не треба да ја споделувате вашата лозинка со никого. Чувајте ги тие информации само за себе, па дури и ако добиете е-пошта што ја бара вашата лозинка, немојте. Запомнете, казиното никогаш нема да побара од вас да ја споделите вашата лозинка со нив.

 • Не ја запишувајте лозинката – Ако ја запишете вашата лозинка, постои голема шанса некој да ја пронајде и да ги злоупотреби вашите информации.

 • Секогаш заклучувајте го вашиот компјутер или мобилен уред – Никогаш не треба да го оставате вашиот уред без надзор, особено ако сте најавени на вашата сметка. Никогаш не знаете кој ќе заврши со вашите податоци и начинот на кој тие ќе ги користат.

 • Користете различни лозинки за секоја сметка – Луѓето имаат тенденција да ја користат истата лозинка за речиси секоја сметка што ја имаат. Тоа не е толку безбедно, бидејќи треба да користите различна лозинка за секоја сметка што ја имате.

 • Не ја зачувувајте лозинката во вашиот прелистувач – Ако повеќе од едно лице го користи вашиот уред, тогаш не е добра идеја да ги зачувате вашите лозинки. Најлошото сценарио, што ако вашиот лаптоп или мобилен ви го украдат, тие лесно ќе можат да пристапат до вашите сметки.

 • Вашиот антивирусен софтвер треба да биде ажуриран – Треба да избегнувате кликнување на сомнителни линкови за е-пошта или веб-локации. Одржувајте го вашиот антивирус ажуриран и повремено скенирајте за шпионски софтвер.

 • Не се најавувајте на вашата сметка на јавен Wi-Fi – Доколку можете, избегнувајте да се најавувате на вашата сметка во библиотеки, кафулиња и други јавни места.

 • Избегнувајте трансакции на јавен Wi-Fi – Кога користите јавни точки за пристап, тие може да бидат компромитирани, така што на другите корисници може да им биде лесно да ги пресретнат вашите податоци, па затоа треба да внимавате на информациите што ги испраќате додека сте поврзани.

 • Обезбедете ја вашата Wi-FI мрежа – Секогаш треба да ја обезбедувате вашата безжична мрежа со лозинка и дома и на работа. На овој начин неовластени лица не можат да ја киднапираат вашата мрежа и да ги користат вашите податоци.

Ревизија / RNG

Резултатите од играта во казиното 22Bet се произведени од генератор на случаен број или попознат како RNG. Ова гарантира целосна правичност и нема вмешаност од трети страни.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)