22BET Преглед 2024 - Security

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Security

Security

22Bet Casino е доверливо казино кое се грижи за своите клиенти. Целата комуникација помеѓу вас и казиното е шифрирана со користење на 256 битна SSL шифрирање. Благодарение на овој систем, сите ваши информации се заштитени.

Казиното има GoDaddy SSL сертификат и тие исто така имаат одличен тим за измама и напредни системи кои откриваат и спречуваат сомнителни нелегални активности.

Секогаш кога мислите дека вашата сметка е загрозена, на пример, сте забележале невообичаени промени на вашето салдо, веднаш треба да контактирате со поддршката за корисници и да ги известите.

Како можете да ги заштитите вашите податоци?

Како можете да ги заштитите вашите податоци?

Постојат неколку чекори што можете да ги преземете за сами да ја заштитите вашата сметка:

 • Никогаш не споделувајте ја вашата сметка – Вие сте единствената личност што треба да ја користи вашата сметка. Не треба да дозволите некој да се најавува на вашата сметка и да игра во ваше име, и обратно. Би сакале да ве потсетиме дека споделувањето на вашата сметка е строго забрането како што е опишано во регулативите за казино.

 • Заштитете ја вашата лозинка – Треба да користите единствена лозинка за вашата сметка. Обидете се да креирате лозинка што е тешко да се погоди со избегнување на вашето име и датум на раѓање, на пример.

 • Користете силни лозинки – Силни лозинки се оние кои се комбинација од различни типови на знаци. Погрижете се вашата лозинка да биде што е можно послучајна, но нешто што лесно ќе го запомните.

 • Редовно менувајте ги лозинките – Секој пат кога ќе верувате дека вашата лозинка е компромитирана, треба да ја менувате.

 • Чувајте ги вашите информации за најавување за себе – Никогаш не треба да ја споделувате вашата лозинка со никого. Чувајте ги тие информации само за себе, па дури и ако добиете е-пошта што ја бара вашата лозинка, немојте. Запомнете, казиното никогаш нема да побара од вас да ја споделите вашата лозинка со нив.

 • Не ја запишувајте лозинката – Ако ја запишете вашата лозинка, постои голема шанса некој да ја пронајде и да ги злоупотреби вашите информации.

 • Секогаш заклучувајте го вашиот компјутер или мобилен уред – Никогаш не треба да го оставате вашиот уред без надзор, особено ако сте најавени на вашата сметка. Никогаш не знаете кој ќе заврши со вашите податоци и начинот на кој тие ќе ги користат.

 • Користете различни лозинки за секоја сметка – Луѓето имаат тенденција да ја користат истата лозинка за речиси секоја сметка што ја имаат. Тоа не е толку безбедно, бидејќи треба да користите различна лозинка за секоја сметка што ја имате.

 • Не ја зачувувајте лозинката во вашиот прелистувач – Ако повеќе од едно лице го користи вашиот уред, тогаш не е добра идеја да ги зачувате вашите лозинки. Најлошото сценарио, што ако вашиот лаптоп или мобилен ви го украдат, тие лесно ќе можат да пристапат до вашите сметки.

 • Вашиот антивирусен софтвер треба да биде ажуриран – Треба да избегнувате кликнување на сомнителни линкови за е-пошта или веб-локации. Одржувајте го вашиот антивирус ажуриран и повремено скенирајте за шпионски софтвер.

 • Не се најавувајте на вашата сметка на јавен Wi-Fi – Доколку можете, избегнувајте да се најавувате на вашата сметка во библиотеки, кафулиња и други јавни места.

 • Избегнувајте трансакции на јавен Wi-Fi – Кога користите јавни точки за пристап, тие може да бидат компромитирани, така што на другите корисници може да им биде лесно да ги пресретнат вашите податоци, па затоа треба да внимавате на информациите што ги испраќате додека сте поврзани.

 • Обезбедете ја вашата Wi-FI мрежа – Секогаш треба да ја обезбедувате вашата безжична мрежа со лозинка и дома и на работа. На овој начин неовластени лица не можат да ја киднапираат вашата мрежа и да ги користат вашите податоци.

Ревизија / RNG

Резултатите од играта во казиното 22Bet се произведени од генератор на случаен број или попознат како RNG. Ова гарантира целосна правичност и нема вмешаност од трети страни.