22BET Преглед на казино - Tips & Tricks

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Tips & Tricks

Бонус понудата што ја добивате од 22Bet Casino не е премногу комплицирана. Сепак, има неколку работи што треба да ги имате на ум. Најважно е да ги прочитате Условите и правилата на бонусот, а ако мислите дека не можете да се придржувате, тогаш не треба да го прифатите бонусот на прво место.

Секој бонус доаѓа со одредени барања за обложување и ако не го сторите тоа, тогаш ќе ги изгубите вашите добивки. Имате 30 дена да ги исполните барањата за обложување, што е добро време.

За да ја побарате понудата за бонус за добредојде, прво треба да се регистрирате за сметка. Откако ќе ја потврдите вашата сметка, направете депозит од најмалку 10 долари.

Внесете го промотивниот код %PROMOCODE за да се квалификувате за бонусот. Имате 30 дена да ги исполните условите за обложување. Бонусот мора да се користи на игри со коефициент од најмалку 1,65 и доаѓа со 10x барања за обложување.

Што да не се прави

Една од најважните работи што треба да ги имате на ум е да не ставате облози кои имаат коефициент помал од 1,65 бидејќи ако го направите тоа, нема да ги исполните условите за обложување.

Во исто време, не треба да чувствувате потреба да ставате облози на игри кои имаат многу поголеми коефициенти од минималните потребни коефициенти. Запомнете дека имате само една шанса со овој бонус и затоа треба да ја искористите максимално.

Треба да направите опширно истражување дури и пред да го добиете бонусот, а штом ќе го добиете, имате доволно време да го исполните.

5 совети за почетници

Повеќето бонуси што ги нудат казината се едноставни за користење. Сепак, постојат одредени работи што треба да ги исполните за да ги искеширате вашите добивки на крајот.

Најважно е на прво место целосно да ги разберете Условите и правилата на бонусот. Еве неколку совети кои би можеле да ви бидат корисни следниот пат кога ќе сакате да ја искористите понудата за регистрација:

Одвојте време – Имате 30 дена да ги завршите вашите барања за обложување за да имате доволно време да се запознаете со барањата за бонуси и да го исполните бонусот. Бидете внимателни, ако не го завршите бонусот навреме, ќе ги изгубите вашите бонус средства. Ова ви дава доволно време да чекате да речеме пристоен викенд со многу настани и турнири кои ќе ви дадат многу опции за обложување.

Ставете облози на коефициент за квалификации – Кога играте со бонус средства, треба да ставате облози на игри со коефициент од најмалку 1,40. Тоа не е сè, треба да ставате облози со акумулатор на 3 различни селекции за да може работите да ги направи малку попредизвикувачки од вообичаеното. За да си ги олесните работите, можете да користите алатка за споредба на коефициенти на обложување што ќе ви ги олесни работите многу.

Прочитајте ги малите букви – Луѓето имаат тенденција да се согласуваат со условите и пред да ги прочитаат и целосно да ги разберат. Ве советуваме да одвоите малку време и да ги прочитате малите букви. Има некои важни информации кои ќе ви помогнат да ги разберете одредбите и условите за бонусот. Во случај да има нешто што не го разбирате, можете да контактирате со поддршката за корисници и целосно квалификуваните агенти за клиенти ќе ви помогнат.

Мобилно обложување во живо – 22Bet е прилично ново казино и тие сè уште немаат мобилна апликација што можете да ја користите. Тоа не значи дека не можете да уживате во нивните игри на вашиот рачен уред. Можете да пристапите на веб-страницата од вашиот мобилен прелистувач. На овој начин можете лесно да ги исполните вашите барања за обложување кога сте надвор. Секогаш ќе имате пристап до вашата сметка во случај казиното да покаже некои сериозно конкурентни шанси.

Достапни се многу промоции – Дури и кога сте го искористиле првиот и вториот бонус за депозит, тоа не значи дека забавата завршува тука. Постојат бонуси за повторно вчитување кои бараат од вас да направите депозит во среда или петок.

Total score8.7
Добрите
+ Широк опсег на плаќања
+ 12000+ слотови
+ Достапно спортско обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)