22BET Преглед 2024 - Tips & Tricks

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Бонус понудата што ја добивате од 22Bet Casino не е премногу комплицирана. Сепак, има неколку работи што треба да ги имате на ум. Најважно е да ги прочитате Условите и правилата на бонусот, а ако мислите дека не можете да се придржувате, тогаш не треба да го прифатите бонусот на прво место.

Секој бонус доаѓа со одредени барања за обложување и ако не го сторите тоа, тогаш ќе ги изгубите вашите добивки. Имате 30 дена да ги исполните барањата за обложување, што е добро време.

За да ја побарате понудата за бонус за добредојде, прво треба да се регистрирате за сметка. Откако ќе ја потврдите вашата сметка, направете депозит од најмалку 10 долари.

Внесете го промотивниот код %PROMOCODE за да се квалификувате за бонусот. Имате 30 дена да ги исполните условите за обложување. Бонусот мора да се користи на игри со коефициент од најмалку 1,65 и доаѓа со 10x барања за обложување.

Што да не се прави

Што да не се прави

Една од најважните работи што треба да ги имате на ум е да не ставате облози кои имаат коефициент помал од 1,65 бидејќи ако го направите тоа, нема да ги исполните условите за обложување.

Во исто време, не треба да чувствувате потреба да ставате облози на игри кои имаат многу поголеми коефициенти од минималните потребни коефициенти. Запомнете дека имате само една шанса со овој бонус и затоа треба да ја искористите максимално.

Треба да направите опширно истражување дури и пред да го добиете бонусот, а штом ќе го добиете, имате доволно време да го исполните.

5 совети за почетници

5 совети за почетници

Повеќето бонуси што ги нудат казината се едноставни за користење. Сепак, постојат одредени работи што треба да ги исполните за да ги искеширате вашите добивки на крајот.

Најважно е на прво место целосно да ги разберете Условите и правилата на бонусот. Еве неколку совети кои би можеле да ви бидат корисни следниот пат кога ќе сакате да ја искористите понудата за регистрација:

Одвојте време – Имате 30 дена да ги завршите вашите барања за обложување за да имате доволно време да се запознаете со барањата за бонуси и да го исполните бонусот. Бидете внимателни, ако не го завршите бонусот навреме, ќе ги изгубите вашите бонус средства. Ова ви дава доволно време да чекате да речеме пристоен викенд со многу настани и турнири кои ќе ви дадат многу опции за обложување.

Ставете облози на коефициент за квалификации – Кога играте со бонус средства, треба да ставате облози на игри со коефициент од најмалку 1,40. Тоа не е сè, треба да ставате облози со акумулатор на 3 различни селекции за да може работите да ги направи малку попредизвикувачки од вообичаеното. За да си ги олесните работите, можете да користите алатка за споредба на коефициенти на обложување што ќе ви ги олесни работите многу.

Прочитајте ги малите букви – Луѓето имаат тенденција да се согласуваат со условите и пред да ги прочитаат и целосно да ги разберат. Ве советуваме да одвоите малку време и да ги прочитате малите букви. Има некои важни информации кои ќе ви помогнат да ги разберете одредбите и условите за бонусот. Во случај да има нешто што не го разбирате, можете да контактирате со поддршката за корисници и целосно квалификуваните агенти за клиенти ќе ви помогнат.

Мобилно обложување во живо – 22Bet е прилично ново казино и тие сè уште немаат мобилна апликација што можете да ја користите. Тоа не значи дека не можете да уживате во нивните игри на вашиот рачен уред. Можете да пристапите на веб-страницата од вашиот мобилен прелистувач. На овој начин можете лесно да ги исполните вашите барања за обложување кога сте надвор. Секогаш ќе имате пристап до вашата сметка во случај казиното да покаже некои сериозно конкурентни шанси.

Достапни се многу промоции – Дури и кога сте го искористиле првиот и вториот бонус за депозит, тоа не значи дека забавата завршува тука. Постојат бонуси за повторно вчитување кои бараат од вас да направите депозит во среда или петок.