22BET Преглед 2024 - Withdrawals

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Постојат многу методи за повлекување достапни во 22Bet Casino, така што имате многу опции на располагање и можете да го изберете методот што најмногу ви одговара.

Минималниот износ што можете да го повлечете со повеќето од овие методи е 1,50 УСД и не се вклучени такси и трансферот се обработува за неколку минути.

Овие се следниве достапни методи:

Банкарски картички

Банкарски картички

 • Виза
 • Mastercard
Е-паричници

Е-паричници

 • Совршени пари
 • Џетон паричник
 • Sticpay
 • Платежни системи
 • ecoPayz
 • Плаќач
Банкарски трансфер

Банкарски трансфер

 • Сепа
Криптовалута

Криптовалута

 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Dogecoin
 • Цртичка
 • Етереум
 • Монеро
 • ZCash
 • НЕМ
 • Бајтекоин
 • ДигиБајт
 • Биткоин злато
 • Биткоин Кеш
 • Ethereum Classic
 • На работ
 • QTUM
 • СТРАТИС
 • Бран
 • Монета од американски долари
 • TrueUSD
 • Стандарден токен Паксос
 • Тетер
 • Основен токен за внимание
 • ТРОН
 • BitShares
Време на повлекување

Време на повлекување

Времето на повлекување може да варира во зависност од методот што го користите.

 • За е-паричници времето за повлекување е обично 24 часа
 • За кредитни и дебитни картички, времето за повлекување е помеѓу 3 и 5 дена
 • За банкарски трансфери, времето за повлекување е помеѓу 3 и 7 дена
 • За проверки, времето на повлекување може да биде доста долго, до еден месец
 • Периодот на чекање не е подолг од 24 часа.