BetVictor Преглед 2024 - About

BetVictorResponsible Gambling
CASINORANK
8.21/10
БонусБонус $500 + 100 бесплатни вртења
Дневни Джакпот
Поддршка во живо достапна 24/7
1000+ слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дневни Джакпот
Поддршка во живо достапна 24/7
1000+ слот игри
BetVictor is not available in your country. Please try:
About

About

Betvictor е казино кое порано било познато како Victor Chandler International Limited. Тие најпрво започнаа како онлајн спортско обложување, но подоцна, тие станаа онлајн казино. Компанијата беше основана од Вилијам Чендлер, а подоцна, таа беше пренесена на неговите пет сина.

Компанијата е основана во 1946 година, а денес е една од водечките европски компании за онлајн игри. Betvictor моментално вработува повеќе од 400 луѓе и има канцеларии во Лондон и Будимпешта.

Сопственик и извршен директор

Сопственик и извршен директор

Сегашен сопственик на Betvictor е Мајкл Табор, а нивниот извршен директор е Андреас Мејнрад.

Број на лиценца

Број на лиценца

Betvictor е целосно воспоставено и лиценцирано казино од Владата на Гибралтар за преземање онлајн обложување.

Казиното може да работи и во Обединетото Кралство бидејќи е лиценцирано и регулирано од Комисијата за коцкање на Велика Британија со број на лиценца 000-039576-R-319370-016.

Каде се базира Бетвиктор?

Каде се базира Бетвиктор?

Бетвиктор има седиште на следната адреса:

Suite 2.01 World Trade Center, Bayside Road GX11 1AA, Гибралтар