BetVictor - About

Age Limit
BetVictor
BetVictor is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Betvictor е казино кое порано било познато како Victor Chandler International Limited. Тие најпрво започнаа како онлајн спортско обложување, но подоцна, тие станаа онлајн казино. Компанијата беше основана од Вилијам Чендлер, а подоцна, таа беше пренесена на неговите пет сина.

Компанијата е основана во 1946 година, а денес е една од водечките европски компании за онлајн игри. Betvictor моментално вработува повеќе од 400 луѓе и има канцеларии во Лондон и Будимпешта.

Сопственик и извршен директор

Сегашен сопственик на Betvictor е Мајкл Табор, а нивниот извршен директор е Андреас Мејнрад.

Број на лиценца

Betvictor е целосно воспоставено и лиценцирано казино од Владата на Гибралтар за преземање онлајн обложување.

Казиното може да работи и во Обединетото Кралство бидејќи е лиценцирано и регулирано од Комисијата за коцкање на Велика Британија со број на лиценца 000-039576-R-319370-016.

Каде се базира Бетвиктор?

Бетвиктор има седиште на следната адреса:

Suite 2.01 World Trade Center, Bayside Road GX11 1AA, Гибралтар

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Ирска
Канада
Кина
Кувајт
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
ИгриИгри (48)
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Pai Gow
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (8)