BetVictor Преглед 2024

BetVictorResponsible Gambling
CASINORANK
8.21/10
БонусБонус $500 + 100 бесплатни вртења
Дневни Джакпот
Поддршка во живо достапна 24/7
1000+ слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дневни Джакпот
Поддршка во живо достапна 24/7
1000+ слот игри
BetVictor is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Betvictor подготви многу различни бонуси за новите играчи и за постоечките.

За да ги започнете работите на десната нога, казиното нуди два различни бонуси за нивната спортска книшка и казиното. И штом ќе завршите со понуди за добредојде можете да ги зграпчите вашите раце за бонусите за повторно вчитување.

Услови и правила: 18+ нови клиенти

Комплетна листа со бонуси од BetVictor
Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Бетвиктор нуди различни видови игри да привлече играчи со различни вкусови во коцкањето. Откако ќе креирате сметка и ќе го направите вашиот прв депозит, можете да почнете да уживате во една од многуте игри што ги нуди Betvictor.

Добрата вест овде е што можете прво да ги играте игрите во забавен режим, што е одличен начин да научите како функционира играта или да ги практикувате правилата.

Software

„Бетвиктор“ сакаше да направи бур кога влегоа во индустријата за онлајн казино, па поради таа причина, тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер таму. Овде можете да најдете игри од следниве провајдери на софтвер:

 • Net Entertainment
 • OpenBet
 • Еволуција игри
 • Microgaming
 • IGT
 • Амаја софтвер
 • Новоматик
 • Играње на големо време
 • Реални игри
 • Play'n GO
 • Quickspin
 • NextGen
 • Играње на планот
 • Аристократ
 • Леандер игри
 • Игри со пепел
 • CORE Игри на среќа
 • Екстремно играње во живо
Payments

Payments

Можете да користите различни плаќања за да вршите депозити и повлекувања на вашата сметка на Betvictor Casino. Добрата вест е што казиното додаде некои од најзгодните методи, па ние сме сигурни дека ќе го најдете оној кој најдобро функционира за вас.

Deposits

Процесот на депонирање е многу едноставен во Betvictor затоа што тие сакаат да се концентрирате на забавниот дел, а тоа е играње игри наместо на технички.

Сè што треба да направите за да депонирате на вашата сметка е да се упатите во казиното и да кликнете на страницата за депозит, изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите, и внесете го износот што сакате да го депонирате.

Withdrawals

Извршување на повлекување од вашата сметка на Betvictor е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на повлекување што сакате да го користите. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете го повлекувањето.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Betvictor Casino не прифаќа играчи од секоја земја. Некои ограничени земји и играчи кои живеат во тие земји не можат да создадат сметка и да играат за вистински пари.

+161
+159
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

Покрај англискиот, Betvictor ги прифаќа и овие јазици, холандски, кинески и јапонски. Играчот треба да може да зборува со службата за корисници на нивниот јазик. На тој начин тие ќе можат подобро да објаснат со кое прашање се занимаваат. Сигурни сме дека казиното наскоро ќе додаде уште еден јазик.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

BetVictor: Доверливо име во онлајн игри

Лиценцирање и регулирање

BetVictor е лиценциран и регулиран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Регулаторната управа на Гибралтар, и двете познати органи за коцкање. Овие регулаторни тела го надгледуваат и обезбедуваат казиното да работи правично, транспарентно и одговорно.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност

BetVictor користи најсовремена технологија за шифрирање за да ги заштити податоците на играчите и финансиските трансакции од неовластен пристап. Тие користат индустриски стандардни SSL протоколи за шифрирање, заштитувајќи ги чувствителните информации од љубопитните очи.

Ревизии и сертификати од трета страна

За да се потврди правичноста и безбедноста, BetVictor е подложен на редовни контроли од трета страна, спроведени од реномирани организации. Овие ревизии го оценуваат интегритетот на нивните игри, како и безбедноста на нивната платформа. Казиното со гордост ги прикажува сертификатите од овие ревизии на нивната веб-страница.

Политики за податоци за играчот

BetVictor има сеопфатна политика за приватност која опишува како тие собираат, складираат и користат информации за играчите. Тие се транспарентни за овој процес, обезбедувајќи играчите да имаат целосна видливост за тоа како се постапува со нивните податоци. Казиното се придржува до строгите прописи за заштита на податоците за да ја одржи довербата на играчите.

Соработка со реномирани организации

BetVictor ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства ја зголемуваат довербата на играчите во работењето на казиното додека промовираат одговорни практики за коцкање.

Повратни информации од Реал играчи

Зборот на улица во врска со доверливоста на BetVictor е убедливо позитивен. Вистинските играчи го фалат казиното за неговата фер игра, брзите исплати, одличната услуга за клиентите и целокупната транспарентност во неговото работење.

Процес за решавање спорови

Во случај на загриженост или прашања покренати од играчите, BetVictor има воспоставено силен процес за решавање спорови. Тие имаат приоритет да ги адресираат сите поплаки навремено и праведно за да обезбедат задоволство на клиентите.

Пристапност за поддршка на клиентите

Играчите можат лесно да се обратат до тимот за поддршка на корисници на BetVictor за каква било грижа за доверба или безбедност преку повеќе канали, како што се разговор во живо, е-пошта и телефон. Поддршката за корисници на казиното е многу одговорна, обезбедувајќи навремена помош за решавање на прашања или проблеми на играчите.

Како заклучок, BetVictor се етаблира како доверливо име во индустријата за онлајн игри преку нејзиното придржување до строгите регулативи, силни безбедносни мерки, транспарентност во работењето, соработка со реномирани организации, позитивни повратни информации од играчите и ефикасен процес за решавање спорови. Играчите можат самоуверено да се вклучат во BetVictor знаејќи дека нивната безбедност и доверба се вреднуваат.

Security

Бетвиктор става играчБезбедноста е нивен главен приоритет, и поради таа причина, тие ја користат најновата 128-битна технологија за шифрирање на SSL за да ги зачуваат сите ваши лични и финансиски информации безбедни.

Responsible Gaming

Коцкањето е забавна активност која ќе ви помогне да поминете некое време. Но, постои група играчи кои погрешно ја толкуваат единствената цел на оваа активност и тие се оние кои запаѓаат во неволја и развиваат зависност.

Ова е сериозно и многу сложено прашање, но во повеќето случаи, играчите кои веруваат дека можат да заработат брзи пари или да заработат приход од играње казино игри се оние кои развиваат зависност.

About

About

Betvictor е казино кое порано било познато како Victor Chandler International Limited. Тие најпрво започнаа како онлајн спортско обложување, но подоцна, тие станаа онлајн казино. Компанијата беше основана од Вилијам Чендлер, а подоцна, таа беше пренесена на неговите пет сина.

Кратки факти

Година на основање: 2000

Account

За да играте во Betvictor за вистински пари, треба да креирате сметка. Ова е многу едноставна процедура каде што треба да пополните формулар за да се регистрирате за сметка. Внесете некои од вашите податоци и вашата сметка ќе биде добра и подготвена за само неколку минути.

Support

Да се биде секогаш достапен за нивните клиенти е врвен приоритет во казиното Betvictor. Најзгодниот начин да стапите во контакт со клиентски агент е преку функцијата Разговор во живо. Ако сакате да контактирате со казиното преку телефон, можете да го користите „Побарајте повратен повик“ со поднесување формулар и агентот ќе ве повика соодветно.

Можете исто така да им испратите е-пошта на help@betvictor.com.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете BetVictor специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во BetVictor . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Бетвиктор е многу дарежлив со своите нови играчи. Тие нудат бонус за добредојде што едноставно не можете да го одбиете, а има многу различни промоции достапни и за лојалните играчи.

Значи, сè што ви преостанува е да креирате сметка и да почнете да уживате во сите поволности што ги нуди Betvictor.

FAQ

Дали моите трансакции во Betvictor се обезбедени?

Да тие се. Betvictor ја користи најновата SSL шифрирање за да ги заштити сите ваши лични и финансиски детали.

Дали треба да платам такса кога ја креирам мојата сметка?

Креирањето сметка во Betvictor е бесплатно и секогаш ќе биде.

Може ли да го откажам моето барање за повлекување?

Играчите од одредени земји можат да го откажат своето повлекување додека во други можат`т. Играчите кои доаѓаат од ОК нема да можат да ги откажат своите барања за повлекување поради новите прописи на Комисијата за коцкање во ОК.

Може ли да ја сменам валутата на мојата сметка?

Кога ќе ја креирате вашата сметка, казиното ќе ја додели валутата за која веруваат дека е најсоодветна за локацијата каде што живеете. Ако сакате да го промените, можете да го направите вашиот прв депозит со валутата за која сметате дека е најпогодна за вас. Подоцна, не можете да ја смените валутата на вашата сметка. Ако сте направиле грешка, во тој случај, мора да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ви помогне да ја промените валутата доколку е можно.

Може ли трајно да ја избришам мојата сметка?

Betvictor има законски обврски кон директивите за GDPR и за спречување перење пари и поради таа причина, тие треба да ги чуваат вашите податоци минимум 5 години од вашата последна трансакција. Како и да е, можете да ја затворите вашата сметка и нема да можете да депонирате средства и да играте.

Може ли да создадам сметка во Betvictor?

За жал, не секој може да креира сметка во Betvictor и да игра за вистински пари. Има многу земји каде што казиното не работи, а има и други каде коцкањето не е дозволено со закон.

Ова се земјите кои се прифатени во Betvictor, а доколку живеете во една од нив, можете да креирате сметка: Аруба, Австрија, Бахреин, Белорусија, Бермуди, Бразил, Британска територија на Индискиот Океан, Брунеи Дарусалам, Канада, Кајмански Острови, Чиле, Фолкландските Острови, Финска, Грузија, Германија, Гибралтар, Гренланд, Гернзи, Индонезија, Ирска, Островот Мен, Џерси, Јордан, Кувајт, Либан, Лихтенштајн, Луксембург, Мали, Малта, Маршалските Острови, Мексико, Црна Гора, Непал, Холандски Антили, Нов Зеланд, Нигерија, Норвешка, Оман, Катар, Саудиска Арабија, Сејшели, Свазиленд, Тајланд, ОАЕ, Обединетото Кралство и Девствените Острови (Велика Британија).

Може ли да проверам дали имам сметка во казиното?

Може да имате само една сметка во казиното Betvictor, а ако не сте сигурни дали веќе ја имате, треба да контактирате со Поддршката за корисници и тие да направат проверка за вас. Ќе треба да одговорите на следниве прашања за да може агентот за клиенти да провери во нивната база на податоци:

 • Целосно име
 • Корисничко име
 • Дата на раѓање
 • Поштенски код
 • Регистрирана адреса за е-пошта
 • Одговор на безбедносно прашање доколку е достапно

Имам негативен биланс. Зошто е тоа така?

Нема што да се грижите доколку ја отворите вашата сметка и видите дека имате негативно салдо. Ова може да се должи на грешка, иако казиното се погрижува правилно да ги подмири вашите облози. Ова може да се случи кога облогот е погрешно подмирен како победник и ако сте ги искористиле средствата, тогаш вашата сметка може да покаже негативно салдо.
Ова може да се случи и поради грешки при депонирање. Ако казиното не ги добие средствата што ги кредитирале на вашата сметка, ќе видите негативно салдо, бидејќи сте се обложувале со пари што не биле ваши на прво место. Во секој случај, ќе мора да депонирате за да ја поправите грешката.

Може ли да ја сменам мојата лозинка?

Можете лесно да ја промените вашата лозинка кога ќе отидете на „Моја сметка“ за да ги видите деталите за вашата сметка. Изберете „Промени лозинка“ од достапните опции и внесете ги соодветните детали. Друг начин за промена на лозинката е кога ќе кликнете на „Заборавена лозинка“ под копчето за најавување. Ги советуваме играчите да ги менуваат своите лозинки од време на време од безбедносни причини.

Како да креирате сметка во Бетвиктор?

Кога сакате да отворите сметка во Betvictor, треба да се упатите на официјалната веб-страница на казината и да кликнете на копчето Регистрирај се. Ќе треба да пополните формулар за регистрација со вашите точни податоци. Откако ќе завршите со креирање на сметка, ќе имате пристап до сите страници што ги нуди казиното. Направете го вашиот прв депозит и не заборавајте да го искористите бонусот за добредојде и да започнете да играте.

Каде можам да го најдам бројот на мојата сметка?

Ако треба да го пронајдете бројот на вашата сметка, треба да отидете во „Моја сметка“, а потоа во „Преглед на сметка“ и ќе го видите бројот прикажан на врвот на страницата.

Каде е казиното`е седиштето?

Бетвиктор има седиште на следната адреса:
BetVictor Limited
Suite 2.01 Светски трговски центар,
Бејсајд патот
GX11 1AA,
Гибралтар

Не можам да се логирам на мојата сметка. Што да правам?

Може да има неколку причини зошто не можете да се најавите на вашата сметка. Во повеќето случаи, причината за неуспешното најавување е тоа што погрешно сте ги внеле вашето корисничко име и лозинка. Ова е првото нешто што треба да го проверите двапати. Исто така, можно е да имате проблеми поради погрешно внесување на деталите за најавување премногу пати. Во секој случај, ако проблемот продолжи, треба да ја контактирате поддршката за корисници за помош.

Зошто добивам известување за проверка на реалноста?

Ако живеете во ОК, ќе добиете 1-часовна проверка на реалноста. Ова е дел од Betvictor`посветеноста на побезбедно коцкање. Нема да можете да ја отстраните оваа опција, но тоа не е толку лоша работа бидејќи ова е на место за да ви помогне да управувате со вашето време.

Дали треба да го преземам казиното`софтвер за играње?

Betvictor се работи со користење на HTML5, така што можете да пристапите до казиното користејќи го вашиот прелистувач, без да мора да го преземете.

Што е прогресивен џекпот?

Прогресивните џекпот игри се меѓу најпопуларните во секое казино. Причината за ова е многу едноставна: тие нудат суми кои ви го менуваат животот и кои можете да ги освоите во едно вртење. Секој пат кога се игра играта, дел од облогот оди во наградниот фонд кој постојано се зголемува и може да доведе до големи победи.

Што е „надворешен облог“ во рулет?

Надворешните облози во рулет се група на облози кои нудат поголеми шанси за победа. Причината за ова е фактот што кога избирате надворешен облог, покривате поголем дел од табелата. Овие облози вклучуваат облози за боја, или парни/непарни облози, на пример.

Единствениот недостаток за овие облози е тоа што тие нудат помали исплати во споредба со надворешните облози, кои се облози на одредени броеви или мала група на броеви. Ако сте почетник, ви предлагаме да останете на „Outside Bets“ додека не научите како функционира играта. Ова ќе ви овозможи да имате подолга сесија и да го задржите вашиот субсидиум.

Добивам порака за грешка кога се обидувам да играм. Зошто е тоа така?

Можно е да доживеете некои технички проблеми кога играте во казино. Казиното води евиденција за целата игра за да може да го лоцира предметниот круг на играта и да го реши проблемот. Ако играта се замрзне додека играте, можете да се одјавите и повторно да се најавите на вашата сметка, а кога ќе го направите тоа, ќе продолжите од местото каде што сте застанале.

Ако проблемот продолжи, ви предлагаме да ја контактирате поддршката за корисници. Ќе треба да го известите агентот за клиенти која игра сте ја играле, датумот и времето кога сте ја играле играта и вкупниот влог.

Дали треба да го користам мојот спортски бонус на еден облог?

Ако сакате, можете да ги поделите вашите средства за спортски бонус на посебни облози како што сакате.

Не го добив мојот бонус за добредојде. Зошто е тоа така?

Може да има неколку различни причини зошто не сте ја добиле понудата за добредојде. Најверојатно е дека не сте се пријавиле за промоција или можно е да не сте ги следеле правилно чекорите. Имајте на ум дека понудите за добредојде се достапни само за нови клиенти кои го прават првиот успешен депозит.

На што можам да ги користам моите бонус средства?

Ако сте го добиле бонусот за добредојде и се прашувате кои игри можете да ги играте, одговорот е скоро сите. Сепак, постои список на исклучени игри што треба да ги проверите пред да го ставите вашиот облог.

Ако играте со бонус средства, тие обично доаѓаат со барања за обложување, што значи дека треба да ги играте средствата за бонус одредено време пред да можете да направите повлекување. И последното нешто што треба да се има на ум е дека не сите игри ќе се сметаат за барањата за обложување на ист начин. Игрите со видео слот ќе се вбројат 100% за исполнување на барањата за обложување, додека другите игри ќе се бројат во помал процент.

Може ли да проверам колку сум обложил?

Можете да го следите напредокот на кое било обложување кога ќе отидете во делот Понуди/Активни. Можете да проверите под статусот на промоција каде што пишува „Да се ослободат бонус средства.

Може ли да ја отворам мојата сметка повторно по самоисклучување?

Мора да почекате да заврши бараниот период пред да можете повторно да ја отворите вашата сметка. Можете да се исклучите од коцкање 6 месеци, 1 година, 2 години и 5 години.

По завршувањето на периодот на самоисклучување, можете да контактирате со Поддршката за корисници преку разговор во живо или да им е-пошта. Казиното бара телефонски повик од вас за да побара повторно отворање на вашата сметка. После тоа, треба да почекате 24 часа, што е период на разладување, а потоа ќе ја активирате вашата сметка повторно и ќе работи повторно.

Како да додадам кредитна картичка на мојата сметка?

Кога сакате да додадете картичка на вашата сметка, треба да кликнете на Депозит. Ќе треба да направите минимален депозит за да додадете картичка.

Како можам да ги ажурирам деталите за мојата картичка?

Ако сакате да ги ажурирате деталите за вашата картичка, треба да се упатите во Касиерката и од табулаторот Депозит, изберете Управување со плаќање. На страната на начинот на плаќање кликнете на Уреди, внесете ги деталите за картичката и изберете Ажурирај. Можете исто така да отстраните начин на плаќање со кликнување на симболот Dustbin.

Зошто моето салдо е нула откако ќе направам успешен депозит?

Ако вашата сметка покажува нула салдо откако сте направиле успешен депозит, треба веднаш да ја контактирате поддршката за корисници.

Што е SWIFT код?

SWIFT-шифрата е единствена идентификациска шифра што се користи при трансфер на пари меѓу банки на меѓународно ниво. Ако не сте сигурни кој е вашиот SWIFT-код, можете да се јавите во вашата банка.

Кои начини на плаќање можам да ги користам?

Постојат различни начини на плаќање додадени во казиното Betvictor што се користат и за депозит и за повлекување. Ако сакате да ја видите целосната листа, треба да се упатите до благајната и да проверите сами.

Кои валути можам да ги користам за депонирање?

Кога ќе ја креирате вашата сметка, ќе биде побарано да изберете валута и таа е онаа што ќе ја користите во секое време. Можете да изберете од следново:

 • австралиски долари
 • Канадски долари
 • евра
 • Новозеландски долари
 • Норвешка круна
 • фунти
 • Јужноафрикански ранд
 • шведски круни
 • швајцарски франци
 • американски долари

Зошто мојата картичка е одбиена?

Некои банки избираат да не прифаќаат трансакции за онлајн коцкање, или ќе им треба потврда за депозитот од безбедносни причини.

Live Casino

Live Casino

Една од најдобрите карактеристики на Betvictor е казиното со дилер во живо. Можете да играте многу различни игри со дилер во живо, а некои од нив вклучуваат:

 • Рулет
 • Блек Џек
 • Казино Холдем
 • Бакара
 • Молња рулет
 • Брзински рулет
 • Автоматски рулет
 • Без комисија Baccarat
 • Покер со три карти
 • Карибите Студ
 • Тркало за пари
 • Крајниот Texas Hold'em
 • Лондонски рулет
 • Извонреден рулет
 • Француски рулет злато
Mobile

Mobile

Betvictor има мобилна платформа која ви овозможува да се обложувате кога сакате. Сè што треба да имате е вашиот рачен уред и стабилна интернет конекција. Можете да пристапите до казиното користејќи го вашиот омилен прелистувач или да ја инсталирате мобилната апликација.

Проверете го нашиот целосен преглед на BetVictor за мобилни телефони денес.

Affiliate Program

Affiliate Program

За да станете член на партнерската програма на Betvictor, ќе треба да пополните формулар за регистрација. Ако вашата апликација е прифатена, ќе добиете е-пошта со известување и можете да почнете да заработувате што е можно поскоро.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy