BetVictor - Responsible Gaming

Age Limit
BetVictor
BetVictor is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Коцкањето е забавна активност која ќе ви помогне да поминете некое време. Но, постои група играчи кои погрешно ја толкуваат единствената цел на оваа активност и тие се оние кои запаѓаат во неволја и развиваат зависност.

Ова е сериозно и многу сложено прашање, но во повеќето случаи, играчите кои веруваат дека можат да заработат брзи пари или да заработат приход од играње казино игри се оние кои развиваат зависност.

Зависноста од коцкање е сериозно прашање што не треба да се занемари. Ако мислите дека станувате зависник, треба да преземете некои чекори кон закрепнување. Многу различни организации можат да ви помогнат, а вие треба да стапите во контакт со една од нив што е можно поскоро: · Gamcare: www.gamcare.org.uk - 0808 8020 133 · Анонимни коцкари: www.gamblersanonymous.org.uk 08700 50 88 80 · Апликации за терапија за коцкање: Android или iPhone · Услуга за советување пари: www.moneyadviceservice.org.uk/en

Лимит на депозит

Ги советуваме играчите да постават некои ограничувања на нивните сметки во моментот кога ќе ги создадат. Ова е одлична работа што ќе ви помогне да ја контролирате вашата игра и нема да го надминете буџетот. На пример, ако поставите лимит за депозит, откако ќе го достигнете лимитот, нема да можете да направите нов депозит.

Во моментот кога ќе почнете да ја зголемувате границата, ова е сигурен знак дека трошите многу време на коцкање и треба да одморите.

Тест за самооценување

Коцкањето е сложено прашање што влијае на некои луѓе. Работата со зависноста од коцкање, исто како и секоја друга зависност, е тоа што таа почнува да ги покажува своите знаци кога веќе сте длабоко во неволја.

Затоа, имаме збир на прашања за вас кои ќе ви помогнат да одредите дали имате проблеми или не. Без да се каже дека треба да бидете искрени кога одговарате на овие прашања:

· Дали останувате дома за да се коцкате и избегнувате да одите на работа или на училиште? · Дали се коцкате за да избегате од здодевноста? · Дали се коцкате додека не ги потрошите сите пари? · Дали се чувствувате очајно кога ќе ги изгубите сите пари и можетене се коцкаш повеќе? · Дали лажете за времето и парите што ги трошите на коцкање? · Дали позајмувате пари за да се коцкате? · Дали некогаш сте позајмиле пари за коцкање? · Дали некогаш сте украле пари за коцкање? · Дали сте го изгубиле интересот за вашето семејство и хоби? · Дали мислите дека треба да се вратите назад и да се коцкате повеќе откако ќе ги изгубите сите пари?

Колку повеќе позитивни одговори имате, толку е поголема веројатноста дека имате проблеми со коцкањето. Одвојте малку време од коцкањето и концентрирајте се на други поважни работи во вашиот живот.

Самоисклучување

Самоисклучувањето е карактеристика што ќе ви помогне да ве спречи да се коцкате. Кога ја користите функцијата за самоисклучување, можете да ја затворите вашата сметка на подолг период. Во ова време нема да можете да пристапите до вашата сметка и да депонирате средства. Можете да ја затворите вашата сметка помеѓу 6 месеци и 5 години.

Одговорно играње

Коцкањето преку Интернет е возбудлива забава, но за да уживате во оваа активност треба да имате голема самоконтрола и умереност. Коцкањето треба да го гледате како забавна активност, а не како начин да заработите. Факт е дека можете да заработите многу пари со само едно вртење, но можно е и да изгубите многу пари.

Betvictor е свесен за оваа можност, па поради таа причина, тие нудат многу различни алатки што можете да ги искористите за да ви помогнат да ги држите работите под контрола. Веруваме дека ако сте свесни за сите последици од зависноста од коцкање, ќе пристапите на коцкањето повнимателно и нема да ви се појави проблем.

Проверка на реалноста

Проверката на реалноста е уште една одлична алатка која ќе ви помогне да управувате со вашето коцкање. Можете да поставите потсетници за заостанати временски периоди кои ќе ви покажат колку долго сте се коцкале. Ќе се појави известување по одредено време и ќе мора да го исклучите банерот. Можете или да продолжите да играте или да престанете да играте и веднаш да се одјавите од вашата сметка.

Ограничување на производот

Во Betvictor имате можност да го блокирате пристапот до одредени производи. Ова е многу корисно за играчите кои можат одговорно да се обложуваат на одредени производи и на кои им е потешко да се контролираат кога се обложуваат на друг производ. Така, на пример, можете да го блокирате делот за спорт, но сепак ќе можете да се обложувате во казиното и обратно.

Малолетно коцкање

Кога ќе ја креирате вашата сметка во Betvictor, ќе мора да поминете низ процедура за верификација. Мора да испратите копии од правни документи за да го докажете вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање. Ова е направено за казиното да знае кој создава сметка и да види дали лицето кое се обидува да се коцка е полнолетно да го стори тоа.

Како родител, ако имате сметка во Betvictor или кое било друго казино и го делите вашиот компјутер со малолетни деца, ви предлагаме да ги чувате деталите за вашата сметка на безбедни.

Ако казиното не може да ја потврди вашата возраст кога ќе се регистрирате, тие ќе ја суспендираат вашата сметка додека не испратите доказ дека сте над 18 години и дека сте легални да се коцкате.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Ирска
Канада
Кина
Кувајт
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
ИгриИгри (48)
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Pai Gow
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (8)