BetVictor Преглед 2024 - Responsible Gaming

BetVictorResponsible Gambling
CASINORANK
8.21/10
БонусБонус $500 + 100 бесплатни вртења
Дневни Джакпот
Поддршка во живо достапна 24/7
1000+ слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дневни Джакпот
Поддршка во живо достапна 24/7
1000+ слот игри
BetVictor is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Коцкањето е забавна активност која ќе ви помогне да поминете некое време. Но, постои група играчи кои погрешно ја толкуваат единствената цел на оваа активност и тие се оние кои запаѓаат во неволја и развиваат зависност.

Ова е сериозно и многу сложено прашање, но во повеќето случаи, играчите кои веруваат дека можат да заработат брзи пари или да заработат приход од играње казино игри се оние кои развиваат зависност.

Зависноста од коцкање е сериозно прашање што не треба да се занемари. Ако мислите дека станувате зависник, треба да преземете некои чекори кон закрепнување. Многу различни организации можат да ви помогнат, а вие треба да стапите во контакт со една од нив што е можно поскоро: · Gamcare: www.gamcare.org.uk - 0808 8020 133 · Анонимни коцкари: www.gamblersanonymous.org.uk 08700 50 88 80 · Апликации за терапија за коцкање: Android или iPhone · Услуга за советување пари: www.moneyadviceservice.org.uk/en

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Ги советуваме играчите да постават некои ограничувања на нивните сметки во моментот кога ќе ги создадат. Ова е одлична работа што ќе ви помогне да ја контролирате вашата игра и нема да го надминете буџетот. На пример, ако поставите лимит за депозит, откако ќе го достигнете лимитот, нема да можете да направите нов депозит.

Во моментот кога ќе почнете да ја зголемувате границата, ова е сигурен знак дека трошите многу време на коцкање и треба да одморите.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Коцкањето е сложено прашање што влијае на некои луѓе. Работата со зависноста од коцкање, исто како и секоја друга зависност, е тоа што таа почнува да ги покажува своите знаци кога веќе сте длабоко во неволја.

Затоа, имаме збир на прашања за вас кои ќе ви помогнат да одредите дали имате проблеми или не. Без да се каже дека треба да бидете искрени кога одговарате на овие прашања:

· Дали останувате дома за да се коцкате и избегнувате да одите на работа или на училиште? · Дали се коцкате за да избегате од здодевноста? · Дали се коцкате додека не ги потрошите сите пари? · Дали се чувствувате очајно кога ќе ги изгубите сите пари и можетене се коцкаш повеќе? · Дали лажете за времето и парите што ги трошите на коцкање? · Дали позајмувате пари за да се коцкате? · Дали некогаш сте позајмиле пари за коцкање? · Дали некогаш сте украле пари за коцкање? · Дали сте го изгубиле интересот за вашето семејство и хоби? · Дали мислите дека треба да се вратите назад и да се коцкате повеќе откако ќе ги изгубите сите пари?

Колку повеќе позитивни одговори имате, толку е поголема веројатноста дека имате проблеми со коцкањето. Одвојте малку време од коцкањето и концентрирајте се на други поважни работи во вашиот живот.

Самоисклучување

Самоисклучување

Самоисклучувањето е карактеристика што ќе ви помогне да ве спречи да се коцкате. Кога ја користите функцијата за самоисклучување, можете да ја затворите вашата сметка на подолг период. Во ова време нема да можете да пристапите до вашата сметка и да депонирате средства. Можете да ја затворите вашата сметка помеѓу 6 месеци и 5 години.

Одговорно играње

Одговорно играње

Коцкањето преку Интернет е возбудлива забава, но за да уживате во оваа активност треба да имате голема самоконтрола и умереност. Коцкањето треба да го гледате како забавна активност, а не како начин да заработите. Факт е дека можете да заработите многу пари со само едно вртење, но можно е и да изгубите многу пари.

Betvictor е свесен за оваа можност, па поради таа причина, тие нудат многу различни алатки што можете да ги искористите за да ви помогнат да ги држите работите под контрола. Веруваме дека ако сте свесни за сите последици од зависноста од коцкање, ќе пристапите на коцкањето повнимателно и нема да ви се појави проблем.

Проверка на реалноста

Проверка на реалноста

Проверката на реалноста е уште една одлична алатка која ќе ви помогне да управувате со вашето коцкање. Можете да поставите потсетници за заостанати временски периоди кои ќе ви покажат колку долго сте се коцкале. Ќе се појави известување по одредено време и ќе мора да го исклучите банерот. Можете или да продолжите да играте или да престанете да играте и веднаш да се одјавите од вашата сметка.

Ограничување на производот

Ограничување на производот

Во Betvictor имате можност да го блокирате пристапот до одредени производи. Ова е многу корисно за играчите кои можат одговорно да се обложуваат на одредени производи и на кои им е потешко да се контролираат кога се обложуваат на друг производ. Така, на пример, можете да го блокирате делот за спорт, но сепак ќе можете да се обложувате во казиното и обратно.

Малолетно коцкање

Малолетно коцкање

Кога ќе ја креирате вашата сметка во Betvictor, ќе мора да поминете низ процедура за верификација. Мора да испратите копии од правни документи за да го докажете вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање. Ова е направено за казиното да знае кој создава сметка и да види дали лицето кое се обидува да се коцка е полнолетно да го стори тоа.

Како родител, ако имате сметка во Betvictor или кое било друго казино и го делите вашиот компјутер со малолетни деца, ви предлагаме да ги чувате деталите за вашата сметка на безбедни.

Ако казиното не може да ја потврди вашата возраст кога ќе се регистрирате, тие ќе ја суспендираат вашата сметка додека не испратите доказ дека сте над 18 години и дека сте легални да се коцкате.