BetVictor - Payments

Age Limit
BetVictor
BetVictor is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Payments

Можете да користите различни плаќања за да вршите депозити и повлекувања на вашата сметка на Betvictor Casino. Добрата вест е што казиното додаде некои од најзгодните методи, па ние сме сигурни дека ќе го најдете оној кој најдобро функционира за вас.

Skrill е виртуелен паричник кој ви овозможува да направите брз и безбеден депозит на вашата сметка. За да го направите тоа, ќе мора да ги префрлите вашите средства од вашата сметка на Skrill на вашата сметка во казино. Многу е важно да имате сметка во Skrill за да можете да ги користите нивните услуги. Neteller е уште еден виртуелен паричник на кој му веруваат и казината и играчите. Можете да го користите овој е-паричник за да вршите трансфери до и од вашата сметка речиси веднаш. Повторно, треба да креирате сметка на Neteller за да ги користите нивните услуги.

За жал, Neteller не е достапен насекаде, па играчите кои живеат во следните земји можатНе ги користат нивните услуги: Америка Самоа, Канада, Гуам, Хонг Конг, Израел, Макао, Северните Маријански Острови, Порторико, Свети Вартелемеј, Сингапур, Јужна Џорџија и Јужните Сендвич Острови, Турција, Обединетите Арапски Емирати, Мали Соединетите Американски Држави Оддалечените острови и Девствените острови.

Paypal е уште еден многу удобен начин на плаќање што е достапен во следните земји: Финска, Гибралтар, Ирска, Шведска и Обединетото Кралство. Повторно, мора да имате сметка на Paypal за да можете да префрлате средства до и од вашата сметка на казино.

Играчите кои живеат во ОК ќе сметаат дека нивните дебитни картички се најзгодниот начин за депонирање на нивната сметка. Betvictor прифаќа Visa и Mastercard, а сите трансакции се брзи и безбедни. Секој пат кога ќе сакате да уплатите, ќе мора да го користите вашиот CSC број, трите броеви насликани на задната страна од вашата картичка.

Максималниот износ што можете да го повлечете во рок од еден ден е ограничен на 100.000 УСД.

Правила за готовина

Добивањето пари е одлична карактеристика што е достапна во Betvictor и можете да ја користите на следните спортски настани: фудбал, тенис, кошарка, коњски трки, снукер, бадминтон, пинг-понг и одбојка. Секогаш кога е достапна функцијата за исплата, можете да ја видите иконата Cash Out во заглавието на пазарот за обложување.

Оваа функција ви овозможува да го затворите вашиот облог пред да се подмири некој настан.

Функцијата за наплата можеби не е секогаш достапна. Затоа ве советуваме да не се обложувате само за да ја користите оваа функција.

Делумниот Cash Out е уште една слична карактеристика, но овој пат ќе можете да искеширате само дел од вашиот облог. Откако ќе го уплатите вашиот облог, казиното ќе го пресмета преостанатиот влог и ќе се генерира нов потенцијален принос.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Ирска
Канада
Кина
Кувајт
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
ИгриИгри (48)
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Pai Gow
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (8)