BetVictor - Deposits

Age Limit
BetVictor
BetVictor is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Deposits

Процесот на депонирање е многу едноставен во Betvictor затоа што тие сакаат да се концентрирате на забавниот дел, а тоа е играње игри наместо на технички.

Сè што треба да направите за да депонирате на вашата сметка е да се упатите во казиното и да кликнете на страницата за депозит, изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите, и внесете го износот што сакате да го депонирате.

Betvictor нуди различни начини на плаќање што можете да ги користите, а некои од нив вклучуваат:

 • Директно банкарство
 • Маестро
 • Кредит на MasterCard
 • Skrill-Moneybookers
 • НЕТЕЛЕР
 • PayPal
 • Визен кредит
 • Дебит за виза
 • Виза електрон
 • Paysafecard
 • Софорт банкарство

Добрата вест е што можете да го користите и Paypal за да уплатите, но имајте на ум дека начинот на плаќање може да не е достапен на локацијата каде што живеете.

За да користите Paypal, прво треба да отворите сметка, која подоцна ќе можете да ја користите за депозити и повлекувања.

Натпревар за депозит

Првиот пат кога ќе ја отворите вашата сметка, ќе добиете бонус за добредојде што ќе ви помогне да ги започнете работите на десната нога. Имајте на ум дека депозитите направени преку Skrill, Neteller и Paypal не се квалификуваат за понудата за добредојде.

Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на Betvictor, ќе добиете 100% бонус за депозит до $300. Можете да ги користите овие средства на која било игра што ја сакате со некои исклучоци. На пример, не можете да ги користите бонусните средства на која било игра Baccarat.

Бонусните средства подлежат на барања за обложување што треба да ги исполните пред да направите повлекување. Барањата за обложување се 35 пати. Бонусните средства треба да ги искористите во рок од 3 дена, во спротивно, бонусот ќе истече.

Онлајн видео слотовите ќе се вбројат 100% за исполнување на барањата за обложување. Значи, ако сакате да го исчистите бонусот побрзо, треба да се концентрирате на слотови. Рулет и други игри на маса ќе се вбројуваат во 20% на барањата за обложување. Блек Џек и Игра на зарове ќе се смета за барањата за обложување 10%. И како што рековме претходно, Бакара ќе брои 0% кон барањата за обложување.

Има некои ограничувања кога станува збор за бонусот за добредојде. Бонусот за добредојде е достапен за играчи кои доаѓаат од Бахреин, Канада, Финска, Кувајт, Индија, Либан, Нов Зеланд, Нигерија, Норвешка, Катар и Саудиска Арабија.

Може да барате само еден бонус за добредојде и треба да сте полнолетни за да се коцкате.

Депозит без банка?

Можете да го користите ваучерот PaySafeCard за депонирање на вашата сметка без да користите банка. Овој начин на плаќање ви овозможува брзо и лесно депонирање, а ваучерите можете да ги најдете во некои продавници и продажни места. Проверете на нивната официјална веб-страница за да најдете точно каде се продаваат, можеби има некој близок до вас.

За жал, Paysafe картичките не се достапни насекаде, само играчи од следните земји можат да ги користат: Аргентина, Австралија, Австрија, Канада, Кипар, Финска, Германија, Грција, Ирска, Литванија, Луксембург, Малта, Мексико, Холандија, Норвешка, Перу, Полска, Словачка, Словенија, Шведска, Швајцарија и Уругвај

Валута

Во Betvictor можете да ги користите следните валути:

 • австралиски долари
 • Канадски долари
 • евра
 • Новозеландски долари
 • Норвешка круна
 • фунти Стерлинг
 • Јужноафрикански ранд
 • шведски круни
 • швајцарски франци
 • американски долари
Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Ирска
Канада
Кина
Кувајт
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
ИгриИгри (48)
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Pai Gow
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (8)