BetVictor - Withdrawals

Age Limit
BetVictor
BetVictor is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Withdrawals

Извршување на повлекување од вашата сметка на Betvictor е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на повлекување што сакате да го користите. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете го повлекувањето.

Имајте на ум дека можете да го користите само истиот метод за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит, а еве некои од достапните методи:

  • Директно банкарство
  • Маестро
  • Кредит на MasterCard
  • Skrill-Moneybookers
  • НЕТЕЛЕР
  • PayPal
  • Визен кредит
  • Дебит за виза
  • Виза електрон

Казиното ќе го разгледа вашето барање за повлекување за 24 часа, а штом ќе го пуштат, зависи од начинот на плаќање што сте го користеле, колку време ќе ви треба за да ги добиете парите. Додека вашето барање за повлекување е на чекање, можете да го вратите барањето и парите ќе бидат префрлени назад на вашата сметка.

Како да направите повлекување?

Уште еднаш ќе ви посочиме дека процесот на повлекување на вашиот фонд е многу едноставен. Мора да се најавите на вашата сметка користејќи го вашето корисничко име и лозинка. Кликнете на паѓачкото мени „Услуги“ и можете да го видите салдото на вашата сметка во горниот десен агол на страницата.

Кликнете на опцијата „Повлечете“ и изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите за да извршите повлекување. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и кликнете на зеленото копче „Направи повлекување“.

Можете да користите еден од следниве методи за да направите повлекување: Нетлер, Телеграфски трансфер, Ukash, Visa Delta, Visa Electron, Visa, BACS и Skrill.

Многу е важно да ја потврдите вашата сметка пред да побарате прво повлекување.

За да им ги олесни работите на своите играчи, Betvictor воведе FustFunds опции за повлекување. Оваа опција е достапна за корисниците на VISA, а доколку ја користите, вашите средства ќе ги имате на вашата сметка 30 минути по одобрувањето на повлекувањето.

Играчите од ОК може да користат BACS, а она што го прави овој метод да се издвојува во толпата е фактот што може да го имате вашето повлекување истиот ден ако сте го направиле пред 15 часот. Ќе мора да ги пополните вашите банкарски податоци на интернет и не се наплаќа за оваа услуга.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Ирска
Канада
Кина
Кувајт
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Саудиска Арабија
ИгриИгри (48)
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Pai Gow
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (8)