BetVictor Преглед 2024 - Live Casino

BetVictorResponsible Gambling
CASINORANK
8.21/10
БонусБонус $500 + 100 бесплатни вртења
Дневни Джакпот
Поддршка во живо достапна 24/7
1000+ слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дневни Джакпот
Поддршка во живо достапна 24/7
1000+ слот игри
BetVictor is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Една од најдобрите карактеристики на Betvictor е казиното со дилер во живо. Можете да играте многу различни игри со дилер во живо, а некои од нив вклучуваат:

 • Рулет
 • Блек Џек
 • Казино Холдем
 • Бакара
 • Молња рулет
 • Брзински рулет
 • Автоматски рулет
 • Без комисија Baccarat
 • Покер со три карти
 • Карибите Студ
 • Тркало за пари
 • Крајниот Texas Hold'em
 • Лондонски рулет
 • Извонреден рулет
 • Француски рулет злато

Блек Џек е една од оние игри кои се популарни со векови. Сега, можете да ја доживеете играта играјќи против дилер во живо во казиното Betvictor. Во моментов, постојат 8 различни варијанти на играта и можете да изберете да играте што сакате. Погрижете се да ги знаете правилата на играта пред да одлучите да играте за вистински пари. Откако ќе ги научите основните правила на играта, можете да играте која било варијанта таму. Во Бетвиктор постои Платинум ВИП маса која е достапна само за играчи кои имаат одреден минимален износ на готовина на нивната сметка.

Но, без понатамошно одложување, да ги разгледаме правилата на играта. Блек Џек е познат и како '21', а целта на играта е да се добие вкупно рака или поблиску до 21. Ќе играте само против дилерот, а не против други играчи.

Откако ќе го ставите вашиот облог, и вие и дилерот ќе добиете по 2 карти. Вашите карти ќе бидат обете свртени нагоре, додека дилерот ќе има една карта свртена нагоре и една карта свртена надолу. Кога ќе ја видите вредноста на вашата рака и на дилерот`s upcard, можете да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Постојат неколку опции кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата рака.

Играта се игра со стандардни карти од 52 палуби со отстранети Џокери. На почетокот се играше со еден шпил, но поради броењето на картите, денес играта се игра со повеќе шпилови.

Картите имаат малку различни вредности во оваа игра. Картите од 2 до 10 ја имаат нивната номинална вредност, асовите се вреднуваат со 1 или 11, а картичките се вреднуваат со 10. Ако имате рака која вклучува кец со вредност од 11, оваа рака се нарекува „мека“ рака, и ако вредноста на Ацето е 1, тогаш оваа рака се нарекува „тврда“ рака.

Кога ќе ги примите вашите две карти и ако се случи тие да бидат Ас и карта со вредност од 10, тоа се нарекува „природен блек џек“ и вие сте победник на рундата. Истото важи и за дилерот, ако имаат природен блек џек, тие го добиваат кругот.

Кога дилерот има 10 или кец, тогаш ви е дозволено да купите Осигурување.

Ова е спореден облог дека дилерот има блек џек, а ако има, кругот е завршен и ќе добиете исплата за вашиот страничен облог и ќе го изгубите вашиот првичен облог. Ако не, тогаш играта продолжува како и обично. Ова се опциите достапни за вас:

 • Застанете – Ако сте задоволни со вашата рака или мислите дека друга карта нема да ви ја подобри раката, можете да стоите, што значи дека нема да добиете дополнителни картички.

 • Хит - ако сакате да земете друга карта, можете да погодите. Можете да погодите онолку пати колку што мислите дека е потребно.

 • Двојно надолу - кога имате добра рака со вкупно 9, 10 или 11, можете да изберете да се удвои. За да го направите тоа, ќе треба да ставите втор облог еднаков на вашиот првичен облог и ќе добиете само една дополнителна картичка.

 • Сплит - Ако двете карти што ги добивате се со иста вредност, можете да ја поделите раката и да ја играте како две посебни раце. Ќе мора да поставите втор облог еднаков на вашиот првичен облог. Доколку случајно добиете друга карта од истиот ранг, ќе ви биде дозволено повторно да ја поделите раката. Некои казина може да постават ограничувања за тоа колку пати можете да се разделите. Кога ќе ги поделите Асовите, дозволено е да добиете само една карта на секоја рака.

 • Предадете се - Ако сакате да вратите половина од вашиот облог и да се откажете од вашата рака, можете да се предадете. Предавањето треба да биде првиот и единствениот чин на вашата рака.

Рулет во живо

Рулет во живо

Рулетот е возбудлива, но едноставна игра за играње. Потенцијалот за големи победи е само уште една работа што привлекува многу играчи.

Во Betvictor, можете да играте рулет во живо и да имате искуство што е слично на играњето на играта во копнено казино, а ова се варијациите што можете да ги најдете овде:

 • Рулет BetVictor
 • Молња рулет
 • Инстант рулет
 • ВИП рулет
 • Извонреден рулет
 • Рулет
 • Брзински рулет
 • Прагматичен рулет за играње

Но, пред да одлучите да играте за вистински пари, ви предлагаме да ги научите правилата на играта. Тука нема што да се грижите бидејќи многу брзо ќе се запознаете со правилата.

Играта се состои од тркало што се врти и маса. Ќе мора да го ставите вашиот облог на масата, а потоа дилерот ќе ја испушти белата топка во тркалото што се врти. Кога тркалото ќе престане да се врти, топката ќе падне во џеб, а ако е на бројот на кој сте се обложиле, ќе ја добиете вашата исплата.

Облози за рулет

Постојат различни типови на облози што можете да ги поставите кога играте рулет. Сите облози се поделени во две категории внатрешни и надворешни облози. Внатрешните облози се облози на одредени броеви и помали групи на броеви. Овие облози нудат подобри исплати, но шансите за победа на овие облози се многу помали. Ако барате попредизвикувачка игра или имате среќен претчувство, тогаш ви предлагаме да се придржувате до овие облози, а тие ги вклучуваат следните:

 • Исправен облог е облог на еден број. Овој облог нуди највисока исплата и нема ограничување за тоа колку директно облози можете да поставите.

 • Сплит облог е облог на два броја кои се еден до друг на масата.

 • Уличен облог е облог на три броја кои се еден до друг на масата.

 • Агол залог е облог на четири броеви кои прават квадрат на масата за рулет.

 • 4 Облогот со број е облог што можете да го најдете само во европскиот и францускиот рулет и ги вклучува следните броеви 0, 1, 2 и 3.

 • 5 Облог со број е облог што може да се најде само на американски рулет и ги вклучува следните броеви 0, 00, 1, 2 и 3.

 • Облогот Line е ист како облогот Street, но во овој случај, тој опфаќа две улици истовремено.

Надворешните облози, од друга страна, нудат подобри исплати бидејќи шансите за победа на овие облози се речиси 50-50. Единственото нешто што може да ги одложи некои играчи е тоа што исплатите се многу помали во споредба со внатрешните облози.

Но, во секој случај, ако барате побалансирана игра, треба да се придржувате до овие облози бидејќи ова е единствениот начин да ја одржите вашата рамнотежа. Ова се внатрешните облози што можете да ги ставите во рулет:

 • Црвено-црно - Кога ги ставате овие облози, се обложувате на 18 црвени или 18 црни броеви.

 • Чудни и парни - Кога го ставате овој облог, се обложувате дека топката ќе слета или на непарен или парен број. Повторно, има 18 непарни и 18 парни броеви.

 • Ниско и високо - Ова е облог на сите ниски броеви, кои вклучуваат броеви од 1 до 18 и високи броеви, кои ги вклучуваат броевите од 19 до 36.

 • Десетици облози – На масата на рулет има 3 дузина облози, првиот вклучува броеви од 1 до 12, вториот вклучува броеви од 13 до 24, а третиот вклучува броеви од 25 до 36.

 • Обложување со колони – Овој облог опфаќа и 12 бројки, но овој пат се обложувате на една од трите колони на табелата.

Бакара во живо

Бакара во живо

Baccarat е едноставна игра со карти која привлекува многу различни играчи. И ако навистина сакате да ја доживеете играта, треба да се обидете да ја играте во живо во казиното Betvictor. Бидејќи играта е толку популарна, не е изненадување што има многу различни варијации на истата, па можете да ги најдете следниве овде:

 • Бакара
 • Молња Бакара
 • Speed Baccarat A
 • Брзина Бакара Б
 • Speed Baccarat C
 • Змеј тигар
 • Без комисија Baccarat
 • Стискање на бакара
 • Прагматична игра Baccarat

Играта е популарна и како Punto Banco, и поради некоја причина, играта привлекува многу високи ролери.

Baccarat е игра која нуди ниска предност, а тоа е уште една работа што играчите ја бараат во играта.

Играта се игра со повеќе палуби со карти, при што картите имаат малку различни вредности. Кецовите се вреднуваат со 1, картите од 2 до 9 имаат свои номинални вредности и 10, а картите со лице се вреднуваат со 0.

Може да се обложите на Играчот, Банкарот или дека раката ќе заврши нерешено. Статистички гледано, раката на банкарот ќе освои повеќе на долг рок, па ако сакате да играте повеќе на безбедна страна, ви предлагаме да го изберете овој облог. Облогот нерешено е исто така атрактивна опција бидејќи нуди најголема исплата, но шансите да се добие овој облог се толку мали. Значи, ако сте почетник, ви предлагаме да го прескокнете овој облог, но во исто време сè е можно, а ако имате среќен претчувство, тогаш треба да одите на тоа.

Кога ќе се стават сите облози, дилерот ќе ви подели две карти и две карти за себе. Идејата на играта е да се добие рака со вкупно 8 или 9 со двете карти што ги добивате првично, а доколку е потребно може да се дели трета карта.

Ако имате рака со вкупно 5 или помалку, ќе добиете трета картичка, а ако вашата рака е вкупно 6 или 7, ќе застанете.

Правилата за банкарот се малку покомплицирани од оние за играчот. Тие зависат од тоа како играчот ќе го заврши својот круг. Ако играчот стои и не добие трета картичка, правилата се исти како погоре. Тие ќе стојат на вкупна вредност од 6 или 7, а ќе добијат трета картичка со вкупна вредност од 5 или помалку. Но, ако играчот добие трета картичка, ова се правилата за банкарот.

 • Доколку банкаротs hand totals between 0 and 2, they will receive a third card regardless of what the playerтретата картичка е.

 • Ако раката на банкарот е вкупно 3, тие ќе добијат трета картичка ако картичката на играчот е помеѓу 0 и 7, и тие ќе стојат ако играчотТретата карта е 8.

 • Ако раката на банкарот е вкупно 4, тие ќе добијат трета картичка ако картичката на играчот е помеѓу 2 и 7, и тие ќе стојат ако играчотТретата карта е помеѓу 0 и 1.

 • Ако раката на банкарот е вкупно 5, тие ќе добијат трета картичка ако картичката на играчот е помеѓу 4 и 7, а тие ќе стојат ако играчотТретата карта е помеѓу 0 и 3.

 • Ако раката на банкарот е вкупно 6, тие ќе добијат трета картичка ако картичката на играчот е помеѓу 6 и 7, и ќе стојат ако играчотТретата карта е помеѓу 0 и 5.

 • Ако раката на банкарот е вкупно 7, тие секогаш ќе стојат.

 • Доколку банкаротРаката на има вкупно помеѓу 8 и 9, ова е природна рака и тие се победник на раката.

Има само две одлуки што треба да ги донесете кога играте Baccarat, колку да се обложите и каков облог да поставите, сè друго е нешто на што не можете да влијаете. Ова го прави Baccarat многу интересна игра за играње бидејќи можете едноставно да се опуштите и да се надевате дека среќата е на ваша страна.

Покер во живо

Покер во живо

Покерот е уште една интересна игра што можете да ја играте во казиното Betvictor. Постојат различни варијации на играта што можете да ја играте, вклучувајќи:

 • Страна залог Сити
 • Казино Држете ги
 • Карибите Студ покер
 • 2 Рачен казино држи
 • Покер со три карти
 • Крајниот Texas Hold'em

Но, пред да одлучите да играте за вистински пари, прво треба да ги надминете правилата. Ова не е игра што можете да ја играте со ставање облог и надевајќи се дека шансите ќе бидат на ваша страна.

Покерот е игра која бара од вас да ги научите рундите за обложување и рангирањето на рацете пред да играте. Добрата работа е што можете да играте покер за забава во демо режим пред да одлучите да играте во живо. Ова е одлична можност која ќе ви овозможи да ги научите правилата и да развиете победничка стратегија.

Добрата работа овде е што учењето како да се игра покер воопшто не е толку тешко. Можеби ќе потрае некое време пред да ги совладате сите правила, но тоа може да се направи.

Како што рековме претходно, има многу различни варијации на играта, но добрата работа е што штом ги научите основите, нема да имате проблем да играте која било игра што постои. Ќе ги разгледаме правилата на Texas Hold„Тука се затоа што ова е една од најпопуларните варијации на играта и е онаа што можете да ја најдете ако одлучите да играте на турнир.

Играта се игра со шпил од 52 карти, а кога играте во копнено казино, секој играч треба да извлече карта, а тој што има највисока карта е дилер за таа рунда.

Секој играч ќе добие две дупнати карти кои ќе може да ги користи, а по договорот следи рунда за обложување. Потоа се делат 3 заеднички карти во средината на табелата и овие карти се за секој да ги користи.

Се случува вториот круг на обложување и се дели 4-та заедничка карта. Се случува третото обложување и се дели 5-тата и последната заедничка карта. Има уште едно обложување кое се случува и играчите кои сè уште играат одат во пресметката.

Правила и акции за покер

 1. Кога ги добивате картите и мислите дека ништо не може да се направи, можете да преклопите. Тоа значи дека не сакате да играте со рака и го губите вашиот облог.

 2. Ако никој пред вас не ставил облог, можете да проверите. Ова значи дека не се обложувате ниту пак преклопувате. Не преземате ништо за време на обложувалницата, но сепак останувате во играта.

 3. Повикувањето е акција на обложување, каде што ја ставате истата сума на пари како и играчот пред вас.

 4. Обложувањето е акција каде што се обложувате кога никој не го направил тоа пред вас

 5. Подигнувањето е кога ставате облог, но го надминувате тековниот облог. Кога ќе го подигнете облогот, сите други играчи треба да одговараат на вашиот облог доколку сакаат да продолжат да играат.

Ограничувања за обложување

Многу покер игри имаат специфични ограничувања на масата и еве три од најпопуларните опции што можете да ги најдете:

Без ограничување – ова се однесува на покер игри каде што можете да се обложувате која било сума што ја сакате. Ограничување на садот – ова се однесува на игри каде што максималниот износ што можете да го обложите е износот што е веќе во тенџерето. Фиксна граница – ова се однесува на фиксни облози кои се наведени во правилата на играта што сакате да ги играте.

Рангирање на покер

Учењето на рангирањето на покерските раце е „задолжително“ доколку сакате да имате успешна игра сесија. Значи, без понатамошно одложување, еве ја листата на најдобрите покер раце по редослед:

 • Ројал Флеш е рака која се состои од Аце, крал, кралица, Џек и десетка од истото одело.

 • Стрејт Флеш е рака која се состои од пет карти по ред со ист костум.

 • Four of a Kind е рака која се состои од комбинација од 4 карти од ист ранг.

 • Фул Хаус е рака која се состои од три карти од ист ранг и еден пар.

 • Флеш е рака која се состои од пет карти од ист костум кои не се во низа.

 • Стрејт е рака која се состои од пет карти по ред.

 • Три од еден вид е рака која се состои од три карти од ист ранг и две карти кои не се совпаѓаат.

 • Два пар е рака која се состои од комбинација од два различни пара.

 • Еден пар е рака која се состои од две карти од ист ранг и три други случајни карти.

 • Висока карта е рака која се состои од карти со различни рангови и без комбинација.

Обложување во живо

Обложување во живо

Има широк избор на спортови кои нудат обложување во живо, па доколку сте љубители на ваков вид на активност, ќе бидете задоволни од понудата што ја има Betvictor. Фудбалот е еден од најпопуларните спортови без сомнение, но има и други што можете да ги најдете овде.