Betwinner - FAQ

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

FAQ

Прочитајте го списокот со сите најчесто поставувани прашања што ги поставиле играчите од Betwinner.

Како да се игра во казино Betwinner?

За да играте во казиното Betwinner за вистински пари, прво треба да креирате сметка. Ова е едноставен процес кој ќе одземе само неколку минути од вашето време. Откако ќе ја имате вашата сметка, можете да го направите вашиот прв депозит и не заборавајте да го побарате и бонусот за добредојде.

Дали ми требаат документи за да создадам сметка?

Можете да ја креирате вашата сметка во Betwinner кога сакате и нема да ви требаат никакви документи за тоа. Можете да направите депозит и да играте некои игри и во казиното. Но, пред да побарате повлекување, прво ќе треба да ја потврдите вашата сметка. Ќе мора да испратите копии од правни документи за да го потврдите вашиот идентитет, вашата адреса и вашиот начин на плаќање.

Која е максималната граница за победа?

Сите игри во казиното имаат максимална исплата од 100.000 УСД.

На колку настани можам да се обложам на ливчето за обложување?

Можете да се обложите на 50 настани на еден тикет.

Може ли да користам криптовалута за да направам депозит?

Можете да депонирате криптовалута, само проверете ги начините на плаќање што ви се достапни.

Дали Betwinner има апликација за мобилни корисници?

Да, казиното обезбедува бесплатна апликација за нивните играчи. Можете лесно да ја преземете апликацијата на вашиот уред и казиното ќе биде само еден клик од вас.

Колку јазици поддржува Сервисот за корисници?

Функцијата за разговор во живо е активна на 10 различни јазици и службата за корисници може да одговара на е-пошта на повеќе од 25 јазици.

Дали е безбедно казиното Betwinner?

Казиното Betwinner ги има сите потребни лиценци за работа. Второ, казиното ги штити финансиските и личните податоци преку безбедносни мерки на заштитен ѕид. Како врв на сè, казиното Betwinner има голема репутација меѓу своите играчи дека е безбедно и сигурно казино.

Како да се повлечете од Betwinner?

За да направите повлекување на вашите добивки, сè што треба да направите е да се упатите до Касиерот и да кликнете на делот Повлекувања. Достапни се различни начини на плаќање и треба да го изберете оној кој најмногу ви одговара. Имајте на ум дека треба да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користевте за уплата.

Кои спортови се достапни за обложување?

Во овој момент, има повеќе од 60 различни места на кои можете да се обложувате. Може да се обложувате на некои од најпопуларните спортови и на некои помалку познати, вклучувајќи фудбал, трки со коњи и кучиња, кошарка, рагби, бокс, ММА, крикет, само за да наведете некои.

Кој е најдобриот бонус што го нуди казиното?

За да ги започнете работите на десната нога, Betwinner нуди многу дарежлив бонус за добредојде на сите нивни нови играчи. Има многу други различни промоции достапни, затоа погрижете се да се најавувате на вашата сметка од време на време.

Дали ми треба промотивен код за бонусот за добредојде?

Нема да ви треба промотивен код за бонусот за добредојде во казиното. Откако ќе го направите потребниот депозит, средствата од бонус автоматски ќе бидат префрлени на вашата сметка.

Кои се барањата за обложување за бонусот за добредојде?

Бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување 5 пати. Ова значи дека треба да играте преку бонусните средства 5 пати пред да можете да побарате повлекување.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Да, ако мислите дека имате зависност од коцкање или која било причина, можете лесно да ја затворите вашата сметка. Можете да започнете со затворање на вашата сметка на одреден период, а ако верувате дека вашето коцкање излегува од контрола, можете трајно да ја затворите вашата сметка. Имајте на ум дека штом ќе ја затворите вашата сметка трајно, нема да можете повторно да ја отворите.

Најдоброто нешто што треба да направите е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе ви помогнат да сфатите кој треба да биде вашиот следен чекор.

Дали е легално да се создаде сметка?

Ако сте полнолетни за коцкање и живеете во јурисдикција каде што коцкањето е легално, можете да креирате сметка во казиното Betwinner.

Може ли да играм Бинго во Betwinner?

Да, постојат различни Бинго игри што можете да ги играте во Betwinner. Сè што треба да направите е да креирате сметка, доколку ја немате, и да направите депозит на вашата сметка.

Може ли да играм некои игри бесплатно?

Повеќето од игрите во Betwinner Casino можете да ги играте во забавен режим. Ова значи дека не треба да вложувате депозит, а наместо тоа казиното ќе ве награди со виртуелни пари што можете да ги користите за играње. Ова е одличен начин да научите како функционираат некои игри и да ги практикувате правилата на некои игри.

Може ли да ги променам моите детали за најавување?

Можете да промените некои податоци на вашата сметка кога ќе се упатите кон вашиот профил во вашата сметка. Единственото нешто што можеш`t промената е бројот на вашата сметка и вашата земја на живеење.

Што се случува ако ја заборавам мојата лозинка?

Ако ја заборавите лозинката, можете лесно да ја вратите. Треба да кликнете на копчето „заборавена лозинка“ на страницата за најавување. Ќе треба да го внесете бројот на вашата сметка и адресата на е-пошта што ја користите за да се регистрирате за сметка.

Може ли да играм во Betwinner кога патувам во странство?

Можете да пристапите до казиното од каде и да сте, се додека коцкањето е легално во земјата во која сте.

Може ли да користам туѓа картичка за да побарам повлекување?

Не ви е дозволено да користите туѓ начин на плаќање за депонирање или повлекување средства.

Дали треба да ја поминам процедурата за верификација?

Да, ќе мора да ја поминете процедурата за верификација пред да може да побарате повлекување. Ова е лесен процес каде што треба да испратите копии од некои правни документи и штом вашата сметка е потврдена, не мора да го правите тоа повторно. Имајте на ум дека казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секој момент кога тие сметаат дека се неопходни.

Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
ЛотаријаМини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)