Betwinner Преглед 2024 - Games

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Betwinner is not available in your country. Please try:
Games

Games

Betwinner додаде различни игри во своето портфолио, така што секој вид на играч може да го најде оној што го бара. Без разлика каков е вашиот избор во игрите, сигурни сме дека можете да го најдете овде, а уште повеќе, имате опција да истражувате и можеби да најдете нешто ново за играње.

Бакара

Бакара

Baccarat е многу популарна игра што можете да ја играте откако ќе се придружите на семејството Betwinner. Причината за нејзината популарност е фактот што играта е многу лесна за играње. Единственото нешто што треба да направите овде е да одлучите колкава сума сакате да се обложите и на кого да се обложите. Постојат три опции за избор од тука, облог на Играчот, облог на Банкар и облог на нерешено.

Ако сте почетник, ви предлагаме да го избегнете облогот нерешено бидејќи шансите да го добиете овој облог се многу мали. Овој облог навистина нуди највисока исплата, но освен ако немате среќен претчувство, ви предлагаме да останете на облогот Банкарот или Играчите. Не можете да се обложувате истовремено на Играчот и Банкарот.

Кога ќе кликнете на „Дел картички“, и вие и банкарот ќе добиете по две картички, а страната што ќе добие најголем број поени е победник.

Ако играчот и банкаротРацете се врзуваат, тогаш облогот Тај победува, а облозите на играчот и банкарот се враќаат.

Во некои случаи, може да се дели трета карта. Прво ќе играте со рака, а ако вашиот првичен резултат од две карти е помеѓу 0 и 5 поени, ќе добиете трета карта. Ако вашиот првичен резултат од две карти е 6 или поголем, нема да добиете трета картичка.

Идејата на играта е да се добие рака што е поблиску до 9. Ако вредноста на вашата рака е 10 или повеќе, тогаш првата цифра се отстранува и втората цифра се брои.

Правила за банкар

Правила за банкар

Ако раката на играчот остане на две карти, тогаш банкарот ги следи истите правила како играчот. Тие ќе добијат трета картичка со резултат помеѓу 0 и 5, и ќе застанат на вредност на раката од 6 или повисока. Но, ако играчот добие трета картичка, тука правилата стануваат многу покомплицирани. Добрата вест е дека не мора да ги знаете правилата за да имате успешна сесија. Ако сакате да знаете што се случува пред вас, тогаш ќе ви ги објасниме банкарските правила за третата картичка.

 • Ако играчот извлече трета картичка со вредност од 2 или 3, банкарот ќе извлече трета картичка ако вредноста на неговата рака е помеѓу 0 и 4, а тие ќе стојат ако вредноста на нивната рака е помеѓу 5 и 7.

 • Ако играчот извлече трета картичка со вредност од 4 или 5, банкарот ќе извлече трета картичка ако вредноста на неговата рака е помеѓу 0 и 5, а тие ќе стојат ако вредноста на нивната рака е помеѓу 6 и 7.

 • Ако играчот извлече трета картичка со вредност од 6 или 7, банкарот ќе извлече трета картичка ако вредноста на неговата рака е помеѓу 0 и 6, а тие ќе стојат ако нивната рака е вредност 7.

 • Ако играчот извлече трета картичка со вредност од 8, банкарот ќе извлече трета картичка ако вредноста на неговата рака е помеѓу 0 и 2, а тие ќе стојат ако вредноста на нивната рака е помеѓу 3 и 7.

 • Ако играчот извлече карта со 9, 10, лице или кец како трета карта, банкарот ќе извлече ако нивната рака е вкупно помеѓу 0 и 3, а тие ќе стојат ако нивната рака е вкупно помеѓу 4 и 7.

слотови

слотови

Betwinner ги познава своите играчи и поради таа причина, тие додадоа голем број онлајн видео слот игри во нивното портфолио. Уште повеќе, тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да донесат игри со најдобар квалитет. Во исто време, можете да најдете игри и од некои од помалку познатите провајдери, и мораме да признаеме дека тие нудат извонредни наслови.

Постојат многу различни видови на слот игри, но за подобра организација тие се поделени во следните категории:

 • Овошје - ова се веројатно една од најпопуларните слот игри во секое можно казино. Машините за овошје го означуваат почетокот на модерните онлајн видео слот игри и носталгични играчи сакаат да играат вакви игри. Некои од местата што се издвојуваат во толпата вклучуваат Golden Lemon Delux, Fruits, 5 Dazzling Hot, 40 Super Hot, Four Lucky Clover, 100 Super Hot, Lucky Forest Casino, меѓу многу други достапни овде во казиното Betwinner.

 • Митски – Митските слотови се исто така навистина интересна категорија. Овие игри нудат приказна која полека се открива додека играте, а некои од најпопуларните наслови вклучуваат Книга на повторното раѓање, Минотаворус, Златна книга, Сонце на Египет, Зачудувачки жешко, Кралот мајмун, Тики Винс, Музеј на мистерии, Книга на магии: Елдорадо , и Вселенска бура, само да именуваме некои.

 • Историски – ова е исто така одлична категорија која нуди огромен избор на игри како што се Wild Animals, Mexico Due, Sailing the Skies, Gold Sea, да наведеме неколку.

Добрата вест е дека кога ќе се приклучите на Betwinner Casino, ќе имате можност да ја играте играта во забавен режим. Ова е одличен начин да научите како функционира одредена игра пред да одлучите да играте за вистински пари. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари што можете да ги користите за да играте нова игра или додека не се чувствувате доволно сигурни за да започнете да играте за свои пари.

Најдобрите слот игри во Betwinner

Најдобрите слот игри во Betwinner

Не можеме да кажеме дека е лесно да се направи листа на најдобрите слот игри што можете да ги играте. Сето тоа зависи од вашиот вкус за игри и вашиот стил на играње. Но, ако сте почетник, можеме да ви предложиме неколку наслови кои можете да ги погледнете, во случај да не знаете од каде да започнете.

 1. Book of Rebirth – ова е еден од најпопуларните видео слот игри во Betwinner. Причината за ова е затоа што играта нуди огромен џекпот и идејата да се постигне вистинската комбинација е подеднакво возбудлива како и играњето на играта. Ова е митски слот кој доаѓа од Betsoft и се игра само на 10 линии.

 2. Sun of Egypt – ова е игра обезбедена од Booongo, кој е уште еден многу популарен провајдер на казино игри. Слот се игра на 25 линии, а големиот џекпот е до 2500 долари. Ве уверуваме дека штом ќе ја пробате оваа игра ќе ја играте постојано.

 3. Epic Gladiators – оваа игра се игра на 7 ролни и 7 редови и е обезбедена од Evo Play Entertainment. Интересна игра каде секој пат кога херојот ќе го убие негативецот ќе добивате 10 бесплатни вртења и уште 5 за секој следен пораз.

 4. Avalon: The Lost Kingdom – ова е игра создадена од Bgaming и е популарна меѓу играчите со причина. Кога ќе влезете во играта, ќе ве чекаат четири различни категории: бесплатни вртења, мултипликатор, функција Excalibur и Fateful Wild. Сите овие се интересни карактеристики кои не само што ќе ја направат вашата игра сесија незаборавна, туку и ќе донесат добри победи на вашиот пат.

 5. Cleopatras Oasis – оваа игра се игра на 100 линии за плаќање и е креирана од Spinomenal. Сè во оваа игра е фасцинантно, од нејзината тема, дизајн и звучни ефекти. Значи, ако не сте сигурни што да играте, ви предлагаме да ја пробате Cleopatras Oasis во казиното Betwinner.

Како да играте слотови онлајн

Како да играте слотови онлајн

Играњето онлајн видео слот игри е многу лесно. Игрите се дизајнирани на таков начин што ќе знаете што да правите благодарение на интуитивното портфолио. Но, секогаш има нешто ново за учење и од таа причина, овде ќе споделиме неколку совети и трикови.

Откако ќе направите депозит, изберете ја играта што сакате да ја играте и отворете ја на вашиот претпочитан уред. Екранот ќе се пополни со макари и можете да ги видите копчињата за работа, на дното на играта во повеќето случаи.

Добра идеја е да ја погледнете игрататабела за плаќање и овде можете да видите колку вреди секој симбол и како да ги активирате бонусните карактеристики што ги нуди играта.

Следното нешто што треба да направите е да ја изберете сумата што сакате да ја обложите и колку линии за плаќање сакате да играте. Ако сакате да ги играте сите линии за плаќање одеднаш, кликнете на копчето „максимален облог“. Ако не го правите тоа, тогаш кликнете на копчето Spin и ролните ќе почнат да се вртат. Кога слетувате соодветни симболи на активна линија за плаќање, ќе добиете исплата.

Што се дивините?

Што се дивините?

Дивите се симболи кои делуваат малку поинаку во секоја игра. Главно, овие симболи ќе бидат вклучени за секој друг симбол за да се заврши победничката линија. Може да има различни видови на диви диви, како што се ширење, лепливи и наредени, само за да именуваме некои. Во некои игри, дивините дури можат да активираат некои функции.

Што се бонус рунди?

Што се бонус рунди?

Бонусните кругови се дополнителни кругови во дадена игра што ќе ви дадат дополнителна можност да ги зголемите вашите добивки. Повеќето од игрите го покажуваат својот вистински потенцијал во бонус круг, така што секогаш е возбудливо кога ќе го активирате. Бонусните кругови може да се појават во многу различни форми како што се бесплатни вртења и мини-игри. За да ги активирате овие карактеристики, треба да внесете комбинација од победнички симболи.

Совети за играње слотови

Совети за играње слотови

Онлајн видео слот игрите се многу лесни за разбирање. Тие се засноваат на среќа затоа што ништо не можете да направите за да влијаете на симболите што ги слетувате на макари. Но, постојат некои други работи што можете да ги направите кои ќе ви помогнат да ги подобрите вашите шанси на долг рок.

Секогаш обложувајте се на што повеќе линии за плаќање - секогаш треба да ја играте играта на сите линии за плаќање што ги нуди за да ги зголемите вашите шанси за победа. И ако играте со буџет, подобро е да го намалите износот на вашиот облог наместо да го намалите бројот на линии за плаќање.

Знајте ги правилата – игрите со видео слот преку Интернет се прилично јасни, но сепак е добра идеја да ги пребродите правилата пред да одлучите да играте за вистински пари. За да го освоите џекпотот во некои игри треба да го обложите максималниот износ, па замислете да го постигнете џекпотот, но не сте го ставиле потребниот облог.

Користете ги специјалните функции - повеќето онлајн видео слот игри доаѓаат со некои посебни карактеристики што ќе ја направат вашата игра едноставна и попријатна. Најчестите се Auto Play или Fast Play за да ви помогнат да ја забрзате играта.

И една од најдобрите работи што ги нуди Betwinner е можноста да ги играте игрите во забавен режим пред да одлучите да играте за вистински пари. Ова е одличен начин да научите како функционира играта и да видите кои специјални симболи и карактеристики ги нуди.

Слот турнири

Слот турнири

Кога ќе играте онлајн, ќе дојдете заедно со слот турнири. Ова е одличен начин да играте некои игри и да освоите вистински пари или други награди. За да победите, треба да бидете највисоко рангирани на таблата со водачи. Можете да играте против други играчи во реално време, или можете да играте кога сакате и вашите поени ќе завршат на таблата на водачи.

Покер

Покер

Betwinner има квалитетна покер платформа и доколку сте љубител на оваа игра можете да најдете една од многуте достапни варијации за играње. Покерот е една од оние игри на кои треба да посветите малку време за да ги научите. Постојат различни правила што треба да ги знаете пред да одлучите да играте за вистински пари.

Добрата вест е дека правилата за покер се многу едноставни и ќе ги научите за кратко време, но ќе биде потребно извесно време да ги совладате. Она што треба да направите е да ја играте играта во забавен режим со парите што ќе ви ги додели казиното и да вежбате, а можеби и да ја развиете вашата стратегија.

Има многу различни варијации на играта и не е изненадување бидејќи ова е многу популарна игра. Ако сте почетник, ви предлагаме да започнете со Texas Hold„Ем, оваа варијација не е најпопуларна, туку е онаа што се игра и на турнирите во покер.

Без разлика која варијација на покер ќе ја изберете да играте, рацете и нивните рангирања се исти, можеби со мали промени, но штом ќе ги научите, можете лесно да се прилагодите на која било можна варијација.

Највисоко рангирана рака е Ројал Флеш. Ова е рака која вклучува 10, Џек, кралица, крал и кец од ист костум. Ако имате кралски флеш, не можете да бидете тепани ако друг играч има иста рака како друг костум, но вашите раце можат да бидат само врзани.

 • Следната рака со највисок ранг е Стрејт Флеш. Ова е рака која се состои од 5 последователни карти од ист костум.

 • Four of a Kind е рака која се состои од 4 карти од ист ранг, но различни одела.

 • Фул Хаус е рака која се состои од 3 соодветни карти од еден ранг и 2 соодветни карти од друг ранг.

 • Флеш е рака која содржи кои било 5 карти од ист костум.

 • Стрејт е рака која содржи 5 карти со последователен ранг, но од повеќе од еден костим.

 • Три од еден вид е рака со 3 карти од ист ранг и две неспоредливи карти.

 • Два пар е рака која се состои од две карти од ист ранг и друг пар од друг ранг.

 • Пар е рака која се состои од 2 карти со ист ранг и 3 неспоредливи карти.

 • Високата карта е рака со најнизок ранг каде што немате ниту една од горенаведените раце и единствената вредна картичка е вашата највисока картичка.

Играта

Играта

Играта започнува со два облози, мал слеп и голем слеп. Овие облози ги ставаат двајцата играчи кои седат веднаш до дилерот. Потоа дилерот ќе ја запали првата карта, што значи дека картичката е надвор од игра и ќе поделат две дупнати карти свртени на секој играч.

Откако ќе ги видите вашите картички, на располагање ги имате следните опции:

Можете да поставите првичен облог ако никој не ставил пред вас, или можете да проверите и да избегнете обложување, но останете во играта. Можете да се јавите и да одговарате на облогот што бил претходно поставен или можете да соберете и да додадете повеќе пари во базенот за обложување. Ако не сакате да одговарате на облогот, можете да го преклопите.

Откако ќе заврши првиот круг на обложување, дилерот ќе додаде три карти на табелата наречена „флоп“. Ова се заеднички картички што треба да ги користи секој играч.

Дилерот ќе додаде вкупно 5 карти на табелата за секој играч да ги користи, а со двете што веќе ги имате, треба да го направите најдоброто рангирана рака. Откако ќе завршат сите обложувачки рунди, време е за пресметка. Сите играчи кои се уште се во игра ќе треба да ги откријат своите карти и играчот со највисоко рангирана рака ќе го добие тенџерето.

Стратегија за покер

Стратегија за покер

Иако покерот е лесна игра за играње, откако ќе ги научите правилата, ќе ви треба многу време за да ја совладате играта. Ќе мора да развиете стратегија која ќе ви помогне на долг рок

Кога ќе ги примите вашите две карти, проверете дали има пар картички, а потоа одлучете дали вреди да се обложувате или не. Секогаш треба да подигнете кога имате пар, карти со лице или асови. Ако картичката што ја чекате не се појави, секогаш можете да ја преклопите или ако играте во копнено казино, можете да блефирате.

Ако немате добри карти, но сепак сакате да останете во играта, повикајте го облогот. Кога ќе дојде флопот и ќе се држите за рака што можеНе треба да играте, затоа што не сакате да продолжите да се обложувате знаејќи дека нема да победите. И, ако имате добра рака, продолжете да се обложувате бидејќи тоа ќе ги принуди послабите раце да излезат.

Секогаш преклопувајте ако моменталниот облог е превисок или кога имате лоша рака. Ако играте во копнено казино, не покажувајте ги рацете кога преклопувате бидејќи тоа може да им ја расипе играта на другите играчи.

Секогаш играјте со парите што сте подготвени да ги изгубите. Одредете буџет пред да одлучите да играте и држете се до него. Овие правила треба секогаш да важат, без разлика дали сте почетник или професионален играч бидејќи ризикот може да биде преголем.

Некои играчи уживаат да играат покер во копнено казино бидејќи можат да ги читаат другите играчи и тоа многу ќе им помогне да ја добијат играта.

Бинго

Бинго

Бинго е одлична игра што можете да ја играте онлајн во казиното Betwinner. Ова е многу популарна игра за која сите слушнале, но сепак, ако сте почетник, тука е водич за вас со корисни совети како да започнете.

Идејата на играта е да се вкрстат сите броеви на билетот. Достапни се многу различни бинго игри и кога играте онлајн, броевите се извлекуваат по електронски пат, така што ова ви дава неколку можности да ја освоите секоја игра. Некои игри ќе ве наградат за пополнување линија, додека други ќе ве наградат за комплетирање на целосниот билет.

Првото нешто што треба да направите кога сакате да играте Бинго е да го купите вашиот билет. Билетите се достапни пред почетокот на играта, а штом ги имате вашите, можете да почнете да играте.

Можете да купите билети колку што сакате и колку повеќе имате, толку поголеми се шансите да добиете. Кога ќе се повика првиот број, играта започнува и ако го имате, можете да го пречкртате. Добрата работа кога играте онлајн е што не мора сами да ги прекршувате бројките, туку тоа ќе се прави автоматски.

Бингото е една од оние игри за кои се потребни повеќе играчи, па поради таа причина се планира играта да започне во одредено време. Добрата вест е што игрите започнуваат на секои неколку минути за да не треба долго да чекате за нова игра.

Има многу различни бинго игри и една од главните разлики е колку броеви има достапни.

Следниве игри можете да ги најдете во казиното Betwinner:

 • Бинго со 90 топки
 • Бинго со 80 топки
 • Бинго со 75 топки
 • Бинго со 40 топки
 • Бинго со 36 топки
Терминологија на бинго

Терминологија на бинго

Кога играте бинго онлајн за прв пат, ќе наидете на некоја терминологија што може да биде збунувачка за вас. За да ви ги олесниме работите, создадовме водич со најчестите термини и тие се следните:

 • 75 топка – ова е термин кој се користи за игра која се игра со 75 топки, или кога играте онлајн, 75 потенцијални броеви кои се достапни за повикување. 75 Бол Бинго е верзија која најчесто се игра во САД на карта која има мрежа 5x5.

 • 90 топка – ова е термин кој се користи за игра која се игра со 90 потенцијални броеви. Играта 90 Ball Bingo е популарна во Обединетото Кралство и се игра со карти со 9 квадрати.

 • Бинго табла - ова е термин што се користи за областа на екранот каде што се прикажани броевите што се нацртани.

 • Затемнување - ова е термин што се користи за бинго игра каде што играта има за цел да ги покрие сите квадрати.

 • Картичка – ова е вашата картичка или билет што ќе ги користите за да играте бинго.

 • Модератор за разговор - ова е лицето кое е одговорно за делот за разговор.

 • Соба за разговор – ова е местото каде што комуницирате со другите играчи и понекогаш казиното може да ви додели бонуси и промоции во собата за разговор.

 • Слободен простор – има празен квадрат во центарот на бинго картичката со 75 топки и ова поле автоматски се пополнува на почетокот на играта.

 • Фул Хаус – кога ќе ги означите сите броеви на вашиот билет во бинго со 90 топки.

 • Џекпот – кога ќе завршите одредена шема во вашиот билет, ќе добиете џекпот награда.

 • Шема - ова е распоред на броеви што треба да ги означите за да победите.

Постојат различни типови на Бинго игри што можете да ги најдете во казиното Betwinner и некои од нив вклучуваат:

 • БИНГО ЗА БУЧИЊА НА ЦУЦА
 • КРИСТАЛНИ ЧУДОВИШТА
 • ЈОГО ДОС БИЧОС ПРАИА
 • GROOVE за Ноќта на вештерките
 • СУПЕР ПАЧИНКО ПЛУС
 • КОНДИ БИНГО 3D
 • ПАЧИНКО 3Д
 • ПИРАТИ
 • БИНГО КАНДИ
 • СУПЕР ЗОДИЈАЧНО БИНГО
 • СУПЕР ФЛЕКС БИНГО
 • ГОЛ БИНГО
 • БИНГО ФАРМА
 • ШОУБОЛ ПЛУС
Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек е интересна игра што можете да ја играте кога ќе се приклучите на Betwinner казиното. Ова е игра со карти и пред да одлучите да играте за вистински пари, добро е да научите некои од нејзините основни правила.

Целта во Блек Џек е да се добие рака која е поблиску до 21, повисока од дилерот без да пропадне.

Кога ќе го ставите вашиот облог, ќе добиете две карти свртени нагоре. Ова не треба да биде проблем бидејќи не играте против другите играчи туку само со дилерот. Картите од 2 до 10 ја имаат нивната номинална вредност, номиналните картички се вреднуваат со 0, а асовите се вреднуваат со 1 или 11.

Дилерот исто така ќе добие 2 карти, но едната карта ќе биде свртена нагоре, а другата ќе биде свртена надолу, што и дава предност на куќата.

Победникот во играта е оној кој има највисока рака без да надмине 21. Откако ќе ги примите вашите карти и не сте задоволни со вредноста на вашата рака, можете да ја подобрите вашата рака со добивање повеќе карти, а оваа акција се нарекува удар. Ако не сакате да добивате повеќе карти и верувате дека можете да го победите дилерот со раката што ја имате, можете да издржите.

Удри и застани се најчестите и најкористените опции во Блек Џек, но има и други достапни. Кога имате добра рака и верувате дека само една дополнителна картичка ќе ја подобри вредноста на вашата рака, можете да се удвоите. Ова значи дека ќе треба да ставите друг облог не повисок од вашиот првичен облог и ќе добиете само една дополнителна картичка за тоа.

Ако двете карти што ги добивате се пар, тогаш можете да ги поделите паровите и да ги играте вашите карти како две посебни раце.

Некои казина нудат опција за предавање. Ова значи дека ќе се откажете од половина од вашиот облог и ќе добиете половина од него вратено и не ви е дозволено да продолжите да играте.

Залог за осигурување е достапен кога картичката на дилерите е кец на десетка. Шансите дека дилерите надолу картичка е со 10-вредност се големи. Значи, во овој случај, ви е дозволено да купите осигурување дека дилерот има блек џек.

Ова е спореден облог, и кога некои од играчите ќе го стават овој облог, дилерот ќе ја провери нивната картичка и ако имаат блек џек, ќе добиете исплата за вашиот облог за осигурување, но ќе го изгубите вашиот првичен облог.

Ако сте комплетен почетник, тогаш дијаграмот за основна стратегија ќе ви помогне. Друга многу важна работа е што Betwinner им дозволува на своите играчи да ја играат играта во забавен режим. Ова значи дека можете да ги практикувате правилата на играта додека не научите како функционира играта. Можете исто така да ја практикувате основната стратегија на тој начин додека не ја развиете својата. За волја на вистината, ќе мора да го запаметите ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа.

За почеток, има некои одлуки што треба да ги донесете веднаш откако ќе ги примите вашите две картички бидејќи тие нема да бидат достапни откако ќе земете друга картичка.

Ако играте во казино што нуди предавање како опција, тогаш ќе мора да ја искористите оваа можност веднаш откако ќе ги добиете вашите две картички.

Истото правило важи и за разделување. Кога добивате парови, мора да ги разделите при првиот потег.

А кога станува збор за удвојување, тоа значи дека сте сигурни дека ќе ја освоите раката. Но, некои казина нема да ви дозволат да се удвоите на одредени раце, па затоа треба да ги надминете правилата пред да одлучите да играте.

Постои основна табела за стратегии што можете лесно да ја најдете на интернет, но ако не сте визуелен ученик, ќе ви помогнеме да научите неколку едноставни фрази кои ќе ви помогнат да донесувате подобро информирани одлуки:

Кога да се предаде?

Кога да се предаде?

 • Предадете се кога имате рака која изнесува вкупно 16 додека дилерот има 9 преку Аце.
 • Предадете се кога имате рака со вкупно 15, додека дилерот има 10.
Кога да се разделите?

Кога да се разделите?

 • Секогаш треба да ги делите асовите.
 • Никогаш не треба да делите десетици.
 • Треба да поделите 9-ки со дилерод 2 до 9, освен 7.
 • Секогаш треба да делите 8-ки.
 • Треба да поделите пар 7-ки против дилеротод 2 до 7.
 • Треба да поделите пар 6-ки против дилеротод 2 до 6.
 • Треба да поделите пар 5-ки против дилеротод 2 до 9.
 • Треба да поделите пар 4-ки против дилеротод 5 до 6.
 • Треба да поделите пар 3-ки против дилеротод 2 до 7.
 • Треба да поделите пар 2-ки против дилеротод 2 до 7.
Што да се прави на меки збирки?

Што да се прави на меки збирки?

Меки збир е рака која има кец што се брои како 11. Еве ги сите можни збирки и што треба да направите:

 • Кога имате мека 20, секогаш треба да стоите.
 • Кога имате мека 19-ка, двојно повеќе од дилерот`s 6, инаку стои.
 • Кога имате мека 18-ка, удвојте се против дилерот`s 2 до 6, и погоди против 9 преку Аце, инаку стои.
 • Кога имате мека 17-ка, двојно повеќе од дилерот`s 3 до 6, инаку погоди.
 • Кога имате мека 16-ка, двојно повеќе од дилерот`s 4 до 6, инаку погоди.
 • Кога имате мека 15-ка, двојно повеќе од дилерот`s 4 до 6, инаку погоди.
 • Кога имате мека 14-ка, дуплирајте против дилерот`s 5 до 6, инаку погоди.
 • Кога имате мека 13, двојно повеќе од дилерот`s 5 до 6, инаку погоди.
Што да се прави на тешки збирки?

Што да се прави на тешки збирки?

Тешка сума е рака која содржи Аце со вредност на раката 1. Ова се сите ситуации и што треба да направите:

 • Кога имате рака со вкупно 17, секогаш треба да стоите.
 • Кога имате рака со вкупно 16, треба да застанете против дилерот 2 до 6, во спротивно, треба да погодите.
 • Кога имате рака со вкупно 15, треба да застанете против дилерот 2 до 6, во спротивно, треба да погодите.
 • Кога имате рака со вкупно 14, треба да застанете против дилерот 2 до 6, во спротивно, треба да погодите.
 • Кога имате рака со вкупно 13, треба да застанете против дилерот 2 до 6, во спротивно, треба да погодите.
 • Кога имате рака со вкупно 12, треба да застанете против дилерот 4 до 6, во спротивно, треба да погодите.
 • Кога имате рака со вкупно 11, секогаш треба да се удвоите.
 • Кога имате рака која изнесува вкупно 10, треба да се удвоите во однос на дилерот`s 2 до 9, инаку погоди.
 • Кога имате рака која изнесува вкупно 9, треба да се удвоите во однос на дилерот`s 3 до 6, инаку погоди.
 • Кога имате рака со вкупно 8, секогаш треба да удирате.
Рулет

Рулет

Рулетот е интересна игра на среќа која е исклучително популарна во казиното Betwinner. Има многу различни варијации на играта, но пред да одлучите да играте за вистински пари, прво треба да ги научите основните правила.

Облозите се ставаат на масата за рулет и топката се спушта на тркалото, а штом ќе падне во џеб го покажува добитниот број. Првото нешто што треба да направите е да се обложите и да се надевате дека точно сте го предвиделе бројот. Можете да ги ставате облозите додека дилерот не ја затвори сесијата за обложување. Правилата за рулет се прилично едноставни и штом ќе ги научите драстично ќе ги подобрите вашите шанси за победа.

Првото нешто што треба да знаете е дека има 3 класични верзии на рулет, американски, француски и европски рулет. Главната разлика помеѓу нив е тоа што американскиот рулет има дополнителен слот за двојна нула.

Втората работа што треба да ја научите е типовите на облози што можете да ги ставате кога играте. Можете да се обложувате на еден број или група на броеви, изборите се многу. Разликата со овие облози е што тие нудат различни шанси за победа и различни исплати. Сите облози во рулет се поделени во две големи категории, внатрешни и надворешни облози.

Внатрешните облози се облози што ги ставате на поединечни броеви и помала група на броеви. Овие облози нудат подобри исплати, но шансите за победа овде се мали. Затоа, ако сте почетник, ви предлагаме да се држите подалеку од овие облози, барем додека не ги научите правилата на играта.

Ова се внатрешните облози што можете да ги ставите на која било маса за рулет:

 • Стрејт-ап е облог што опфаќа само еден број, а за да го направите овој облог треба да го ставите чипот во квадратот на бројот. Можете да поставите онолку директни облози во еден круг колку што сакате.

 • Сплит облог е облог што го ставате на два броја кои се соседни на табелата. За да го направите овој облог, треба да ги поставите чиповите на споделената линија помеѓу двата броја.

 • Уличен облог е облог што го ставате на три последователни броеви лоцирани на иста линија. За да го направите овој облог, треба да го поставите чипот на надворешниот агол од редот.

 • Облогот со шест линии е облог што го ставате на две соседни линии. За да го направите овој облог, треба да ги поставите чиповите на заедничкиот надворешен агол на двете линии.

 • Влогот во агол е облог на четири броеви кои формираат квадрат на масата. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на заедничкиот агол од четирите броеви.

 • „Трио облогот“ е облог што ја вклучува единечната нула во европскиот рулет и двојната нула во американскиот рулет. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на линијата што ја делат полето за нула и другите два броја.

 • Облогот во кош е облог на 0, 1, 2 и 3. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите на аголот што го делат нула кутии и првата линија.

Надворешните облози се облози што се ставаат надвор од полето за броеви. Постојат пет типа надворешни облози и тие се следните:

 • Црвено или Црно - ова е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб, без разлика на бројот.

 • Чудно или парно - ова е облог дека топката ќе слета или на непарен или парен број.

 • Ниско или високо - ова е облог дека топката ќе падне на низок број, од 1 до 18, или на висок број, од 19 до 36.

 • Обложување со десетици - ова е облог на една од трите десетици што се наоѓаат на распоредот на табелата.

 • Обложување со колони – ова е облог на една од трите колони што се наоѓаат на табелата.

 • Облог со змија – ова е уште еден облог што спаѓа во групата на надворешни облози и е достапен во некои варијации на рулет. Ова е облог на следните броеви 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 30, 32 и 34. Кога ставате чипови на овие броеви, тие создаваат форма на змија, со што име.