Betwinner Преглед на казино - Withdrawals

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
Бонус100% до 100 € + 150 бесплатни вртења
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Betwinner
100% до 100 € + 150 бесплатни вртења
Добијте го бонусот
Withdrawals

Withdrawals

Betwinner Casino додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да ги повлечете вашите добивки. Времето на повлекување главно ќе зависи од методот што ќе одлучите да го користите. Имајте на ум дека треба да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит.

Ако ова е прв пат да ги повлекувате вашите добивки, ќе ви го објасниме овој едноставен процес. Откако ќе се најавите на вашата сметка, одете во благајната и изберете го делот Повлекување. Кликнете на начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и потврдете ја трансакцијата.

Валути

Валути

Ова се сите достапни валути на Betwinner што можете да ги користите:

 • A$ AUD
 • CHF CHF
 • C$ CAD
 • Кр ДКК
 • € евра
 • £ GBP
 • ¥J PY
 • Зл PLN
 • ₱ PHP
 • ₽ БРИШЕЊЕ
 • ₺ ПРОБАЈ
 • ₴ UAH
 • S$ SGD
 • HK$HKD
 • Кр НОК
 • Кр СЕК
1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот