Bizzo Преглед 2024 - Account

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
Account

Account

Играчите кои сакаат да играат игри за вистински пари во Bizzo Casino треба прво да создадат сметка. Креирањето сметка е едноставен процес каде играчите треба да внесат некои лични податоци за да го пополнат формуларот и нивната сметка ќе биде подготвена многу брзо.

Кога играчите се најавуваат на нивната сметка, тие можат да депонираат средства и да играат игри за вистински пари или да ги пробаат игрите во забавен режим, не е потребен депозит.

Во моментот кога играчот ќе се упати на официјалната веб-страница на казиното, формуларот за онлајн регистрација ќе се појави на екранот. Тие треба да кликнат на копчето Регистрирај се сега во горниот десен агол на екранот.

Во првиот чекор, играчите треба да создадат единствено корисничко име и лозинка. Во вториот дел, играчите треба да ги внесат своите лични податоци како име, земја, е-пошта и телефонски број.

Во последниот чекор, играчите треба да ја потврдат сметката и штом тоа е направено, тие треба да чекаат е-пошта што содржи врска за потврда.

На играчите им е дозволено да креираат само една сметка во Bizzo Casino и секој што создава повеќе сметки за да ги искористи промоциите и понудите ризикува да им бидат суспендирани сите сметки.

Процес на верификација

Bizzo Casino е обврзан со закон да го потврди идентитетот на секој играч. На играчите им предлагаме да ја поминат процедурата за верификација што е можно поскоро и на тој начин ќе избегнат какво било одложување при повлекувањето.

За да се потврди нечија сметка, играчите треба да испратат документи за да го докажат својот идентитет, адреса и начин на плаќање.

Проверката на идентитетот се врши со испраќање на копија од пасош, возачка дозвола или лична карта.

Потврдата на адресата се врши со испраќање копија од неодамнешна сметка за комунални услуги, извод од банка или телефонска сметка.

Идентификацијата на платниот систем се врши со испраќање копија од изводи од банка или слика од екранот од онлајн банката или е-паричник.

Откако казиното ќе ги добие сите потребни документи, тие ќе се обидат да ги обработат што е можно поскоро.

Бонус за нова сметка

Играчите кои се регистрираат за сметка во Bizzo Casino имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го подобри нивното салдо. Бонусот за добредојде се пренесува преку првите два депозити што играчот ги прави на следниов начин:

Првиот бонус е 100% бонус за депозит до $100 и 100 бесплатни вртења. Бонусните средства ќе се додадат веднаш на сметката, додека бесплатните вртења ќе се доделуваат на 2 рати од 50 бесплатни вртења 2 последователни дена.

Вториот бонус е бонус за депозит од 50% до 300 долари и 50 бесплатни вртења.

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување
2023-09-26

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура.