Bizzo Преглед 2024

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Bizzo Casino е добро свесно дека единствениот начин да привлечете нови играчи е да им понудите многу бонуси кои едноставно не можат да ги одбијат. Новите играчи можат да започнат со барање бонус за добредојде додека лојалните играчи можат да уживаат во многу бонуси за повторно вчитување и ВИП-програмата.

Комплетна листа со бонуси од Bizzo
Депозит бонусДепозит бонус
+4
+2
Затвори
Games

Games

Опсегот на казино игри на Bizzo Casino е врвен момент на страницата. Има илјадници онлајн слотови за избор, вклучувајќи лиценцирани наслови како што се Убавицата и ѕверот, Паранормална активност и Џекпот Ранго. Игрите на маса вклучуваат блек џек, рулет, глупости, бакара, кено и разни покер варијации како што се Oasis, Caribbean и Triple Edge.

слотови

Wolf Gold, John Hunter and the Tomb of the Scarab Queen, Madame Destiny: MegaWays и Rich Wilde and the Book of Dead се само неколку од епските слотови достапни во Bizzo Casino.

Игри со дилери во живо

Блек Џек, бакара и кено се меѓу игрите со дилер во живо достапни во Bizzo Casino. Иако нема огромен избор на секој тип на игра, библиотеката е соодветна, а софтверот е врвен.

Software

Платформата Bizzo Casino има игри од повеќе од 50 различни даватели на коцкање. Има повеќе од доволно игри, а ги има многу! И огромниот број на добавувачи на игри е запрепастувачки.

Естетиката на казиното е навистина привлечна, а навигацијата е едноставна. Овие поддржани софтверски компании вклучуваат:

 • BetSoft
 • BigTime Gaming
 • Еволуција игри
 • iSoftBet
 • Microgaming и многу други
Payments

Payments

Некои од најпопуларните начини на плаќање ги вклучуваат Skrill и Neteller, а добрата вест е што и двата се достапни во Bizzo Casino.

Играчите можат да користат Neteller или Skrill за да депонираат средства или да ги повлечат своите добивки. PayPal во овој момент не е достапен, а доколку тоа се промени во идните играчи ќе бидат известени.

Deposits

Bizzo Casino додаде различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање средства на нивните сметки. Правењето депозит е многу едноставен процес, каде играчите треба да кликнат на копчето Депозит што се наоѓа на горниот дел од екранот.

Ова ќе ги отвори сите достапни банкарски опции. Играчите треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат, да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат и да го потврдат трансферот. Средствата треба веднаш да се одразат на состојбата на играчот.

VisaVisa
+5
+3
Затвори

Withdrawals

Bizzo Casino додаде многу начини на плаќање што играчите може да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Ова е многу едноставен процес, па дури и на почетниците ќе им биде лесно.

Играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот за повлекување, да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Додека Bizzo Casino е достапно во многу земји низ светот, некои од нив се исто така ограничени. Ве молиме погледнете ја целосната листа на ограничени земји за да видите дали имате право да играте или не.

+134
+132
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+30
+28
Затвори

Languages

Bizzo Casino е достапно во многу земји, па поради таа причина нивната веб-страница треба да биде преведена на што е можно повеќе јазици. Во овој момент, играчите можат да пристапат до казиното во:

 • Англиски
 • француски
 • шпански
 • унгарски
 • Португалски и многу други
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Орган за коцкање Курасао: лиценцирање и регулирање

Споменатото казино работи под надзор на Управата за коцкање Курасао. Ова регулаторно тело гарантира дека казиното е во согласност со индустриските стандарди и прописи, обезбедувајќи ниво на доверба и безбедност за играчите.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност

За да се заштитат податоците на играчите и финансиските трансакции, споменатото казино користи робусни протоколи за шифрирање. Овие мерки ги штитат чувствителните информации од неовластен пристап или пресретнување со имплементирање на напредни алгоритми за шифрирање.

Ревизии и сертификати од трета страна

Споменатото казино е подложено на редовни контроли од трета страна за да се потврди правичноста на неговите игри и да се обезбеди безбедност на својата платформа. Овие ревизии ги спроведуваат реномирани организации во индустријата за игри, уверувајќи ги играчите дека можат да веруваат во интегритетот на нивното искуство со коцкање.

Политики за податоци за играчот

Споменатото казино има транспарентни политики во врска со собирањето, складирањето и користењето податоци на играчите. Тие се придржуваат до строгите практики за приватност, осигурувајќи дека личните информации се чуваат безбедно и се користат само за легитимни цели поврзани со игра или управување со сметки.

Соработка со реномирани организации

Покажувајќи ја својата посветеност на интегритет, споменатото казино воспостави соработки и партнерства со реномирани организации во индустријата за игри. Овие сојузи дополнително ја подобруваат доверливоста со усогласување со ентитети познати по почитувањето на високите стандарди во онлајн игрите.

Повратни информации од Реал играчи

Зборовите на улица за доверливоста на ова казино се огромно позитивни меѓу вистинските играчи. Сведоштвата ја истакнуваат нивната сигурност, фер игра, брзи исплати и одлична услуга за клиентите. Ваквите повратни информации ја зацврстуваат нивната репутација како доверливо име во онлајн игрите.

Процес за решавање спорови

Во случај играчите да имаат проблеми или проблеми, споменатото казино има добро дефиниран процес за решавање спорови. Тие даваат приоритет на решавање на споровите брзо и правично преку наменски канали за поддршка или услуги за посредување доколку е потребно.

Пристапност за поддршка на клиентите

Играчите можат лесно да се обратат до поддршката на клиентите во секое време во врска со загриженоста за доверба и безбедност. Споменатото казино нуди повеќе канали за комуникација, како што се разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Нивниот тим за поддршка на клиентите е многу одговорен, обезбедувајќи навремена помош за решавање на какви било прашања или проблеми.

Градењето доверба е заедничка одговорност помеѓу споменатото казино и играчите. Со обезбедување на транспарентни информации и одржување на високи стандарди за безбедност и правичност, ова казино ја стекна својата репутација како доверливо име во светот на онлајн игрите.

Лиценци

Security

Bizzo Casino се грижи играчот да се чувствува безбедно во секое време додека игра во казиното. Од таа причина, тие ја искористија најновата технологија за шифрирање за да се осигураат дека личните и финансиските информации се безбедни. Казиното користи и генератор на случаен број за да ги одржува нивните игри фер.

Responsible Gaming

Коцкањето е популарна активност во слободното време за која многу луѓе сметаат дека е забавна. За жал, некои играчи развиваат нездрав однос со коцкањето и тие се оние кои најверојатно ќе станат зависници од коцкање.

About

About

Bizzo Casino е прилично ново казино, лансирано во 2021 година, а управувано и управувано од TechSolutions Group Limited. Bizzo прифаќа играчи од Канада, Австралија и други земји каде што коцкањето е легално.

Тие соработуваат само со добро етаблирани компании во индустријата за коцкање за да обезбедат најдобро можно искуство што може да го има играчот. Ако барате забавно, чисто и ефикасно казино за играње, тогаш Bizzo Casino е местото каде што треба да одите. Ова е весела страница со огромен избор на слотови, како и некои од најновите аркадни игри кои се многу забавни и ништо како старите казино игри. Ја истражувавме страницата и сите нејзини карактеристики со цел да ви го обезбедиме нашиот преглед на Bizzo Casino.

Зошто да играте во казиното Bizzo?

Bizzo Casino има голем број на позитивни аспекти. Веб-страницата се етаблира како фантастична локација за играње, благодарение на својата обемна библиотека со казино игри од светска класа и силните безбедносни карактеристики кои ги чуваат играчите безбедни. Bizzo Casino зема Bitcoin, Litecoin и Ethereum, како и разни други популарни опции за плаќање, што ќе ги задоволи ентузијастите за криптовалути. Во онлајн казиното Bizzo ќе си поминете одлично.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Играчите кои сакаат да играат игри за вистински пари во Bizzo Casino треба прво да создадат сметка. Креирањето сметка е едноставен процес каде играчите треба да внесат некои лични податоци за да го пополнат формуларот и нивната сметка ќе биде подготвена многу брзо.

Кога играчите се најавуваат на нивната сметка, тие можат да депонираат средства и да играат игри за вистински пари или да ги пробаат игрите во забавен режим, не е потребен депозит.

Support

Најзгодниот начин играчите да стапат во контакт со поддршката за корисници е преку функцијата Разговор во живо. Може лесно да се активира од страницата со кликнување на зеленото копче кое се наоѓа во долниот десен агол на секоја страница.

Играчите исто така можат да испратат е-пошта на support@bizzocasino.com (поддршка на клиенти) и жалби@bizzocasino.com (поплаки).

Зошто вреди да се игра во казиното Bizzo?

Играњето во Bizzo Casino е 100% без ризик. Разновидноста на понудените игри е фантастична и опфаќа се и сешто. Казиното во живо е токму она што го бараме, а типот на добавувачи на игри е едноставно неверојатен.

Дури и банкарските опции се одлични, почнувајќи од мобилни плаќања до е-паричници и банкарски картички.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Bizzo специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Bizzo . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Bizzo Casino подготви многу изненадувања за своите играчи во форма на промоции и понуди.

За да ги започнете работите на десната нога, секој нов член ќе добие многу дарежлив бонус за добредојде не само првиот пат кога ќе направи депозит туку и вториот пат. За да се квалификуваат за понудата, тие треба да депонираат најмалку 20 долари.

FAQ

Видете ги нашите целосни ЧПП за Bizzo Casino денес. Ги собравме најчестите прашања и одговори.

Live Casino

Live Casino

Игрите со дилери во живо им овозможуваат на играчите да искусат акција во реално време со стручни дилери. Сите игри се емитуваат со висока дефиниција од копнено казино или студио, а играчите можат да најдат некои од најдобрите наслови од Ezugi, Pragmatic Play, Playtech и Evolution Gaming.

Mobile

Mobile

Мобилното обложување е крајниот додаток на онлајн казината. Дозволувањето на играчите да пристапат до нивните сметки од каде било е голем плус и провајдерите на софтвер се обидуваат да направат се што е во нивна моќ за да обезбедат најдобро можно искуство.

Affiliate Program

Affiliate Program

Playamo Partners е воспоставена казино партнерска маркетинг програма која им овозможува на филијалите да заработат приход преку промовирање на нивниот производ. Сè што треба да направат е да се регистрираат за сметка, а штом ќе завршат можат да почнат да заработуваат провизија.

Валути

Валути

Процедурите за плаќање се стандардни и едноставни. Bizzo Casino нуди депозити во повеќе валути, а видот на валута може лесно да се избере кога ќе се најавите на сметката на играчот. Некои нагласени валути се:

 • американски долари
 • AUD
 • евра
 • Криптовалута
About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy
Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување
2023-09-26

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура.