Bizzo Преглед 2024 - Payments

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Некои од најпопуларните начини на плаќање ги вклучуваат Skrill и Neteller, а добрата вест е што и двата се достапни во Bizzo Casino.

Играчите можат да користат Neteller или Skrill за да депонираат средства или да ги повлечат своите добивки. PayPal во овој момент не е достапен, а доколку тоа се промени во идните играчи ќе бидат известени.

Играчите можат да користат Visa, MasterCard дебитни и Diners кредитни картички за депозити и повлекувања. На играчите кои депонираат дебитни или кредитни картички ќе им биде вратен износот за повлекување на кредитната или дебитната картичка само ако износот е еднаков или помал од депонираниот.

Кога износот го надминува депонираниот, вишокот ќе се плати преку еден од алтернативните начини на плаќање.

Казиното го задржува правото да го провери идентитетот на играчот пред да обработи какви било исплати.

Следниве земји не се поддржани за виза: САД, Австралија, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Јапонија, Кореја, Малезија и Сингапур.

Следниве земји не се поддржани за Mastercard: Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Турција и Обединетото Кралство.

Максимална исплата

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 4.000 долари дневно, 16.000 долари неделно и 50.000 долари месечно. Играчите кои уживаат ВИП статус во казиното можат да направат уште поголеми повлекувања.

Правила за готовина

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 10 долари, додека максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што го користат играчите. Доколку повлекувањето го надмине лимитот на одреден платен систем, тогаш износот ќе биде повлечен на рати.

Штом казиното добие барање за повлекување, тие се обидуваат да го обработат што е можно поскоро. Во секој случај, играчите треба да имаат на ум дека за некои начини на плаќање барањето за повлекување може да потрае до 3 дена за да се обработи.

Казиното го задржува правото да го врати повлекувањето на кредитна или дебитна картичка доколку износот на повлекувањето е еднаков или помал од депонираниот. Во случај износот да го надмине депонираниот, тогаш вишокот ќе се плати преку еден од алтернативните начини на плаќање.

Казиното го задржува правото да го провери идентитетот на секој играч пред да обработи повлекување. Ги советуваме играчите да ја поминат процедурата за верификација во моментот кога ќе ја создадат својата сметка за да нема одложувања кога ќе побараат повлекување.

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат во еден ден е ограничен на 4.000 долари, 14.000 долари неделно и 50.000 долари месечно. Добивките од прогресивен џекпот ќе бидат целосно исплатени бидејќи тука нема никакви ограничувања.

Играчите кои се самоисклучени од коцкањето можат да направат максимално повлекување од 4500 дневно, 1.500 долари неделно и 5.000 долари месечно. Овие ограничувања ќе важат за која било неактивна сметка.

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување
2023-09-26

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура.