Bizzo - Payments

Age Limit
Bizzo
Bizzo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Payments

Некои од најпопуларните начини на плаќање ги вклучуваат Skrill и Neteller, а добрата вест е што и двата се достапни во Bizzo Casino.

Играчите можат да користат Neteller или Skrill за да депонираат средства или да ги повлечат своите добивки. PayPal во овој момент не е достапен, а доколку тоа се промени во идните играчи ќе бидат известени.

Валути

Процедурите за плаќање се стандардни и едноставни. Bizzo Casino нуди депозити во повеќе валути, а видот на валута може лесно да се избере кога ќе се најавите на сметката на играчот. Некои истакнати валути се:

  • американски долари
  • AUD
  • евра
  • Криптовалута

Играчите можат да користат Visa, MasterCard дебитни и Diners кредитни картички за депозити и повлекувања. На играчите кои депонираат дебитни или кредитни картички ќе им биде вратен износот за повлекување на кредитната или дебитната картичка само ако износот е еднаков или помал од депонираниот.

Кога износот го надминува депонираниот, вишокот ќе се плати преку еден од алтернативните начини на плаќање.

Казиното го задржува правото да го провери идентитетот на играчот пред да обработи какви било исплати.

Следниве земји не се поддржани за виза: САД, Австралија, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Јапонија, Кореја, Малезија и Сингапур.

Следниве земји не се поддржани за Mastercard: Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Турција и Обединетото Кралство.

Максимална исплата

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 4.000 долари дневно, 16.000 долари неделно и 50.000 долари месечно. Играчите кои уживаат ВИП статус во казиното можат да направат уште поголеми повлекувања.

Правила за готовина

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 10 долари, додека максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што го користат играчите. Доколку повлекувањето го надмине лимитот на одреден платен систем, тогаш износот ќе биде повлечен на рати.

Штом казиното добие барање за повлекување, тие се обидуваат да го обработат што е можно поскоро. Во секој случај, играчите треба да имаат на ум дека за некои начини на плаќање барањето за повлекување може да потрае до 3 дена за да се обработи.

Казиното го задржува правото да го врати повлекувањето на кредитна или дебитна картичка доколку износот на повлекувањето е еднаков или помал од депонираниот. Во случај износот да го надмине депонираниот, тогаш вишокот ќе се плати преку еден од алтернативните начини на плаќање.

Казиното го задржува правото да го провери идентитетот на секој играч пред да обработи повлекување. Ги советуваме играчите да ја поминат процедурата за верификација во моментот кога ќе ја создадат својата сметка за да нема одложувања кога ќе побараат повлекување.

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат во еден ден е ограничен на 4.000 долари, 14.000 долари неделно и 50.000 долари месечно. Добивките од прогресивен џекпот ќе бидат целосно исплатени бидејќи тука нема никакви ограничувања.

Играчите кои се самоисклучени од коцкањето можат да направат максимално повлекување од 4500 дневно, 1.500 долари неделно и 5.000 долари месечно. Овие ограничувања ќе важат за која било неактивна сметка.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Полски
Португалски
Унгарски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (3)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (14)
Австрија
Бразил
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Португалија
Сиера Леоне
Унгарија
Финска
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (6)
All Bets Blackjack
Azuree Blackjack
БакараБлек ЏекРулетСлотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
AstroPay
AstroPay Card
Coinspaid
Directa24
EcoPayz
Ezee Wallet
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCardMuchBetter
Multibanco
Neosurf
Neteller
POLi
Paysafe CardSkrill
Sofort
SticPay
Visa
СофтверСофтвер (49)