Bizzo Преглед на казино - Games

Age Limit
Bizzo
Bizzo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Games

Опсегот на казино игри на Bizzo Casino е врвен момент на страницата. Има илјадници онлајн слотови за избор, вклучувајќи лиценцирани наслови како што се Убавицата и ѕверот, Паранормална активност и Џекпот Ранго. Игрите на маса вклучуваат блек џек, рулет, глупости, бакара, кено и разни покер варијации како што се Oasis, Caribbean и Triple Edge.

слотови

Wolf Gold, John Hunter and the Tomb of the Scarab Queen, Madame Destiny: MegaWays и Rich Wilde and the Book of Dead се само неколку од епските слотови достапни во Bizzo Casino.

Игри со дилери во живо

Блек Џек, бакара и кено се меѓу игрите со дилер во живо достапни во Bizzo Casino. Иако нема огромен избор на секој тип на игра, библиотеката е соодветна, а софтверот е врвен.

Bizzo Casino има богато портфолио на игри, така што секој вид на играч ќе најде нешто за нив. сите нивни игри се развиени од некои од најпопуларните провајдери на софтвер што значи дека игрите се забавни и најмногу од сè, фер.

Бакара

Baccarat е многу популарна игра со карти која е достапна во Bizzo Casino. Ова е многу едноставна игра со неколку правила што играчите треба да ги следат.

Најголемиот дел од играта го води дилерот, така што играчите можат да седат и да се релаксираат и да го чекаат исходот од рундата. Идејата на Baccarat е да се добие рака со вкупно 8 или 9 за да победи. Сè што треба да направат играчите е да одлучат за сумата што сакаат да ја обложуваат и на кого сакаат да се обложуваат. Во Baccarat, играчите не треба да се обложуваат само на своите раце.

Тие имаат можност да стават облог на раката на Банкарот или дека рундата ќе заврши со нерешено. Облогот за нерешени ја нуди најдобрата исплата, затоа е најатрактивен.

Како и да е, шансите за победа на овој облог се многу мали и речиси невозможни, затоа ги советуваме играчите да го избегнуваат овој облог, особено ако се почетници. Секој што сака да прочита за специфичните правила за играње Baccarat треба да ја следи оваа врска.

Во овој момент, постојат многу варијанти на Baccarat достапни во Bizzo Casino, но ова се некои од најпопуларните:

 • Baccarat Нема комисија
 • Baccarat Врховниот
 • Baccarat Врховниот Без Комисија
 • Голема победа Baccarat
 • Baccarat PRO
 • Премиум бакара
 • Бакара NC
 • Мини Бакара
 • Бакара ВИП

слотови

Онлајн видео слот игрите нудат таква разновидност кога станува збор за темата и дизајнот на играта, што е една од главните причини зад огромната популарност во која уживаат.

Има повеќе од 1000 наслови достапни во Bizzo Casino, така што играчите можат да најдат нешто ново за играње секој ден.

Слотовите се во исто време, една од најлесните игри за играње. Сè што треба да направат играчите е да одлучат за облогот, да го притиснат копчето Spin и да чекаат за исходот. За да победат, тие треба да позајмат симболи на активна линија за плаќање.

Играчот не може многу да направи кога е стратегијата во прашање, бидејќи играта се води со RNG број што значи дека никој не може да влијае на исходот од спинот. Како и да е, најдобрата стратегија што играчите можат да ја применат е да ги знаат правилата на играта што сакаат да ја играат, а може да прочитаат за правилата за видео слот игри на следниот линк.

Како што рековме претходно, има многу достапни наслови, а некои од најновите го вклучуваат следново: Northern Boom, Christmas Reach, Christmas Tree 2, Hot Cash, Lord Of The Seas, Frozen Mirror, Fruit Factory, Ganesha Boost Hold & Win, Dragons Gold 100, Sabers and Swords Charge Gigablox, Golden Gallina, Papaya Pop, Spinbox, Cheeky Chesire, Cara Mia Carmen, Fire King, Power of Gods: Hades, Legend of the Four Beasts, Towering Pays Valhalla, Wild Justice, Wolf Night, Crystal Classics и Raptor Doublemax.

покер

Bizzo Casino има повеќе верзии на покер. Ова е игра која бара малку време за да ги научи основните правила, но штом ќе ги совладаат, можат да започнат да развиваат стратегија што ќе ги подобри нивните шанси за победа.

Најважната работа на која играчите треба да обрнат внимание кога станува збор за покер е рангирањето на рацете. Многу е важно да се знае рангирањето на рацете за играчите да не отфрлат важна карта.

Друга работа на која треба да обрнат внимание се обложувачките рунди. Играчите кои сакаат да прочитаат повеќе за правилата на покерот можат да ја следат оваа врска.

 • Кариби покер
 • Оаза покер
 • Triple Edge покер
 • Треј покер
 • 4 од еден вид бонус покер
 • Џокер покер
 • Оаза покер класичен
 • Покер тинејџерка Пети
 • Тексас Холдем покер 3D
 • Сите американски покер 100 рака

Бинго

Бингото е игра од минатото која во последно време добива огромна популарност. Постојат многу варијации на играта достапни во Bizzo Casino за играчите да можат да ја најдат онаа што најмногу им одговара.

Играта е многу едноставна, сè што треба да направат играчите е да купат билет и да ги означат броевите како што се нарекуваат. Играчите можат да купат билети колку што сакаат и да ги подобрат своите шанси за победа. За да ги прочитате правилата на играта, играчите можат да го следат овој линк.

Постојат многу варијанти на Бинго достапни во Bizzo Casino, а некои од најпопуларните го вклучуваат следново:

 • 88 Бинго 88
 • Бинго фудбал
 • Само бинго
 • Бинго со банана
 • Бетина Бинго
 • Бинго Брукарија
 • Бинго Cientista Доидао
 • Бинго Фада да Фортуна
 • Бинго Хортина
 • Бинго Иглу

Блек Џек

Во Блек Џек, сите играат против дилерот, без разлика колку луѓе има на масата. За да победи, играчот мора да има рака која е поблиску до 21, повисока од раката на дилерот без да се уништи.

Играта е многу едноставна. Откако сите ќе стават облог, дилерот ќе подели само две раце, една за играчот и една за себе. Играчите имаат многу опции на располагање за да ги подобрат своите раце, што е огромна предност бидејќи дилерот мора да следи строги правила дури и кога имаат поволна рака.

Предлагаме играчите да ги научат основните правила на играта пред да се препуштат на Блек Џек. Тие можат да прочитаат за тоа како се игра Блек Џек на следниот линк.

Постојат многу варијанти на играта достапни во Bizzo Casino, но некои од најпопуларните го вклучуваат следново:

 • 3D Блек Џек
 • Блек Џек бонус
 • Црвена кралица Блек Џек
 • 21 Брн Блек Џек
 • Американски Блек Џек
 • Европски Блек Џек
 • Блек Џек за еден дек
 • Супер 7 Блек Џек

Рулет

Bizzo Casino додаде игри со рулет во своето портфолио од 3 различни провајдери. Рулетот е возбудлива игра која нуди пософистицирана игра.

Правилата може да изгледаат комплицирани на почетокот, но штом играчите ќе ги разликуваат различните облози што можат да ги стават, играта ќе им биде полесно. Ги советуваме играчите да ги научат основните правила на игра пред да одлучат да играат за вистински пари, а може да ги најдат на следниот линк.

Рулетот е многу популарна игра, па не е изненадување што има многу варијанти на играта, а некои од најпопуларните ги вклучуваат следните игри:

 • 3D рулет
 • Европски рулет
 • Рулет Дијамант
 • Рулет Кралска
 • Среќен рулет
 • ВИП американски рулет
 • ВИП Европски рулет
 • Рулет за зумирање

Турнири

Bizzo Casino има многу турнири на располагање. Идејата зад турнирите е играчите да можат да уживаат во игрите со само мало купување. Можни се шанси за голема победа овде, па тоа е една од причините зошто турнирите се одличен начин за забава и начин да се заработат некои парични награди.

Во овој момент, ова се сите турнири што се достапни во Bizzo Casino:

Луксузна маса – за да се приклучат на овој турнир, играчите треба да направат само еден депозит. Минималниот облог е ограничен на 1 долар, а идејата е да се освојат поени со секој облог и да се искачите на таблата на водачи за да победите во круг од трката. Наградата на крајот е 500 долари, а тој што ќе има најмногу поени ќе ја добие.

Oracle слот трка – за учество на овој турнир, сè што треба да направат играчите е да направат барем еден депозит. Минималниот облог што можат да го стават е ограничен на $1. Идејата на овој турнир е да се освојат поени со ставање облози и искачување на таблата на водачи. И, кој има најголем број поени ќе го добие наградниот фонд кој изнесува 2.000 УСД.

Прогресивни Джакпотови

Прогресивните Џек потови се секогаш многу привлечни за играчите бидејќи нудат огромни наградни фондови. Некои од овие игри бараат од играчите да го обложуваат максималниот облог во секое време за да се квалификуваат за џекпот. За жал, ова е нешто што сите играчи не можат да си го дозволат.

Еве некои од најпопуларните прогресивни џекпот во Bizzo Casino:

Џекпот за Ноќта на вештерките - Наградниот фонд на овој џекпот е 40.000 УСД и сè што треба да направат играчите е да добијат 9 идентични симболи на линиите за плаќање за да го активираат тркалото на среќата.

Делукс со богатство на фараонот - наградниот фонд на овој џекпот е 759,934 УСД и џекпотот се активира по случаен избор при секое вртење. Добрата вест е дека играчите не мора да го ставаат максималниот облог за да го активираат џекпотот.

Фрост кралица Джакпот – Наградниот фонд на овој џекпот е 29,668 УСД и сè што треба да направат играчите е да заработат 5 клучеви со одредени бои за да се квалификуваат за еден од петте достапни џекпот.

Разбојници на банка – Наградниот фонд на овој џекпот е 182.350 УСД и сè што треба да направат играчите е да добијат 6 или повеќе кредитни симболи на ролните за да влезат во бонус круг каде што можат да отклучат еден од достапните џекпот.

Total score7.9
Добрите
+ Добра ВИП програма
+ Многу бонуси
+ Добар дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Полски
Португалски
Унгарски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (3)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (14)
Австрија
Бразил
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Португалија
Сиера Леоне
Унгарија
Финска
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (6)
All Bets Blackjack
Azuree Blackjack
БакараБлек ЏекРулетСлотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
AstroPay
AstroPay Card
Coinspaid
Directa24
EcoPayz
Ezee Wallet
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCardMuchBetter
Multibanco
Neosurf
Neteller
POLi
Paysafe CardSkrill
Sofort
SticPay
Visa
СофтверСофтвер (49)