Bizzo Преглед 2024 - Affiliate Program

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Playamo Partners е воспоставена казино партнерска маркетинг програма која им овозможува на филијалите да заработат приход преку промовирање на нивниот производ. Сè што треба да направат е да се регистрираат за сметка, а штом ќе завршат можат да почнат да заработуваат провизија.

Playamo Partners нуди два планови за заработка, дел од приходите и договор за цена по набавка. Подружниците автоматски ќе стават под поделба на приходите, но подоцна ќе можат да го променат.

Планот за споделување на приходите им овозможува на подружниците да заработат фиксна стапка во зависност од нивните месечни упатувања до нивните брендови на следниов начин:

 • Филијалите кои упатуваат помеѓу 1 и 5 нови играчи месечно ќе добијат удел од 25% приход.
 • Филијалите кои упатуваат помеѓу 6 и 15 нови играчи месечно ќе добијат удел во приходите од 30%.
 • Филијалите кои упатуваат помеѓу 16 и 35 нови играчи месечно ќе добијат 35% удел во приходите.
 • Филијалите кои упатуваат повеќе од 35 нови играчи месечно ќе добијат удел во приходите од 40%.

Не треба да се каже дека колку повеќе играчи се поканети, толку повеќе филијалите ќе заработуваат. За да го сторат тоа, тие можат да користат различни промотивни материјали кои се обезбедени за да им помогнат да ја зајакнат нивната кампања.

Подружниците можат да заработат преку договорот за CPA што ќе донесе фиксна сума за секој нов играч што е упатен на која било од брендовите на Playamo. Износот што партнерите ќе го заработат со овој план е предмет на преговарање што им дава шанси да добијат поголем профит за секое упатување.

Што е придружна програма на Bizzo Casino?

Филијалата на Bizzo Casino се нарекува Playamo Partners и ги има следните брендови под свое:

 • Бобказино
 • Плејамо
 • Бетчан
 • Спинија
 • Бетамо
 • Casinochan
 • Казино за колачиња
 • Воказино
 • 20 облог
 • Авалон 78
 • Мејсон слотови
 • Национално казино
 • Bizzo казино

Информации за брендовите

BetChan казино – Добро етаблиран бренд кој обезбедува одлична услуга за своите играчи. Има различни казино и игри на маса во живо и повеќе од 2000 видео слот игри.

BetChan соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите игри. Играчите можат да најдат наслови од NetEnt, B-Gaming, Amatic, Microgaming и многу други. Неодамна беше воведена нова кул функција која дава 11% поврат на готовина на секој играч секоја недела.

Казино Спинија - ова казино нуди тони различни бонуси и дарежливи награди за сите свои играчи. Нивното портфолио може да се пофали со повеќе од 3000 игри од некои реномирани провајдери.

Играчите сметаат дека високите ограничувања за повлекување на казиното и возбудливите игри во живо се нивните најдобри карактеристики. Повеќејазичната поддршка за корисници е уште еден плус што ќе ги олесни работите за играчите.

БетамоБетамо е целосно лиценцирано казино што им нуди на играчите безбедно и сигурно место за коцкање на играчите. Бонусот за добредојде е многу дарежлив и неделните бонуси за повторно вчитување ќе ги одржуваат играчите возбудени во секое време.

Лотариите се достапни на редовна основа, што е одлична вест бидејќи лотаријата станува сè попопуларна секој ден. Портфолиото за игри може да се пофали со повеќе од 3000 наслови од некои од најпознатите провајдери на софтвер.

CasinoChan - казиното нуди неверојатен избор на врвни игри од некои од најдобрите провајдери на игри. Казиното работи напорно за да ги држи играчите импресионирани во секое време.

Тие нудат вкупно 4 бонуси како дел од бонусот за добредојде, а згора на тоа, има редовни турнири и огромни дополнителни можности за бонуси кои не можат да се пропуштат.

CookieCasino - ова е казино што обезбедува забавно и пријатно коцкање за сите свои играчи. Во нивното портфолио има повеќе од 3000 игри и постојано додаваат нови.

Играчите можат да најдат игри со видео слот, игри на маса и игри со дилери во живо, што значи дека секој може да најде нешто по свој вкус.

Воказино – ова е казино кое нуди широка библиотека со висококвалитетни игри благодарение на долгогодишните партнерства со некои од најреномираните провајдери на софтвер во индустријата. Има повеќе од 3000 достапни игри во овој момент, и тие постојано додаваат нови наслови.

20 Облог – Ова е казино кое нуди обложување на спорт и играње казино игри. 20Bet прифаќа играчи од целиот свет, и нуди многу системи за плаќање, така што играчите можат да најдат начини на плаќање одредени во регионот што ќе им овозможат да депонираат без надоместоци.

Играчите можат да најдат различни настани за обложување и да понудат високо конкурентни коефициенти и бројни пазари. Веб-страницата на казиното е погодна за мобилни телефони, така што играчите можат да пристапат до нивните сметки во движење.

Авалон78 - ова е прекрасно дизајнирано онлајн казино со средновековна тематика кое има сè што може да бара играчот. Многу различни дарежливи промоции и ефикасна поддршка на клиентите го прават ова казино одлично место за играчи.

Повеќе од 3000 наслови во нивното портфолио за игри и реални игри со дилери во живо од некои од најдобрите провајдери на софтвер ќе го натераат секој играч да продолжи да доаѓа за повеќе.

Мејсон слотови – ова е ново онлајн казино кое постојано добива сè поголема популарност. Казиното ја користи најновата технологија за шифрирање SSL за да се осигура дека секој играч е безбеден и заштитен во секое време. Доходовните понуди за добредојде и редовните бонуси и турнири за повторно вчитување ќе го направат времето на секој играч да вреди малку.

Национално казиноNational е казино кое нуди елегантен стил и релаксирачка атмосфера. Многу различни промоции и бонуси постојано привлекуваат нови играчи. Брзите и едноставни методи за депонирање и повлекување се уште еден плус за казиното.

Поддршката за корисници е секогаш достапна за играчите за да можат да се чувствуваат задоволни и заштитени во секое време.

Бицо казино – Bizzo Casino нуди многу дарежлива ВИП програма со дури 30 нивоа каде играчите ќе добијат различни награди. Професионалниот тим за поддршка на корисниците е секогаш достапен за играчите кога имаат потреба.

Она што им останува на играчите е да се упатат во казиното и да создадат сметка и самите да видат што има да понуди казиното.

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување
2023-09-26

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура.