Bizzo Преглед 2024 - Countries

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

Додека Bizzo Casino е достапно во многу земји низ светот, некои од нив се исто така ограничени. Ве молиме погледнете ја целосната листа на ограничени земји за да видите дали имате право да играте или не.

На играчите од некои земји не им е дозволено да се регистрираат за сметка во Bizzo Casino и да играат за вистински пари. За да видите дали играчот може или не може да креира сметка, им предлагаме на играчите да ја проверат листата на Ограничени земји, која ги вклучува следните земји:

 • Авганистан
 • Албанија
 • Алжир
 • Ангола
 • Австралија
 • Бахамите
 • Боцвана
 • Белгија
 • Бугарија
 • Колумбија
 • Хрватска
 • Чешка република
 • Данска
 • Естонија
 • Еквадор
 • Етиопија
 • Франција
 • Гана
 • Гвајана
 • Хонг Конг
 • Италија
 • Иран
 • Ирак
 • Израел
 • Кувајт
 • Латвија
 • Литванија
 • Мексико
 • Намибија
 • Никарагва
 • Северна Кореа
 • Пакистан
 • Панама
 • Филипини
 • Португалија
 • Романија
 • Сингапур
 • Шпанија
 • Шведска
 • Швајцарија
 • Судан
 • Сирија
 • Тајван
 • Тринидад и Тобаго
 • Тунис
 • Уганда
 • Обединето Кралство
 • Соединетите Американски Држави
 • Јемен
 • Зимбабве
Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување
2023-09-26

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура.