Bizzo - Deposits

Age Limit
Bizzo
Bizzo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Deposits

Bizzo Casino додаде различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање средства на нивните сметки. Правењето депозит е многу едноставен процес, каде играчите треба да кликнат на копчето Депозит што се наоѓа на горниот дел од екранот. 

Ова ќе ги отвори сите достапни банкарски опции. Играчите треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат, да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат и да го потврдат трансферот. Средствата треба веднаш да се одразат на состојбата на играчот.

Некои од начините на плаќање што се достапни во Bizzo Casino ги вклучуваат следните:

eZeeWallet, Litecoin, MiFinity, Visa, CashtoCode, Skrill, Bitcoin, EcoPayz, Flexepin, Ethereum, Interac, MasterCard, Jeton, AstroPay картичка, Paysafecard, Perfect Money, Neteller

Минималниот депозит што играчите можат да го направат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што ќе одлучат да го користат.

Бонус без депозит

Во овој момент, Bizzo Casino не нуди бонус без депозит. Доколку ова се промени во иднина, играчите ќе бидат известени.

Натпревар за депозит

Играчите кои ќе се приклучат на казиното ќе имаат можност да побараат бонус за добредојде кој се пренесува преку нивните први две депозити на следниов начин:

Првиот бонус е 100% бонус за депозит до $100 и 100 бесплатни вртења. Бонусните средства ќе се додадат веднаш на сметката, додека бесплатните вртења ќе се доделуваат на 2 рати од 50 бесплатни вртења 2 последователни дена.

Вториот бонус е бонус за депозит од 50% до 300 долари и 50 бесплатни вртења.

Лимит на депозит

Bizzo Casino има минимален лимит за депозит од само 10 долари. Ова е прилично ниско, а играчите кои имаат буџет ќе го сметаат за многу погодно. Максималниот лимит за депозит ќе зависи од начинот на плаќање.

Jeton има максимална граница од 150.000 долари, Интерак има максимална граница од 2.500 долари, додека криптовалутите нудат највисока граница која е 1.000.000 долари.

Валута

Bizzo Casino додаде многу валути што играчите можат да ги користат за депонирање средства на нивните сметки. Една многу важна работа е што откако ќе изберат валута, не можат да ја сменат подоцна.

Ова се сите достапни валути:

 • Бразилски Реалс – БРЛ
 • Норвешка круна – NOK
 • Казахстански Тенгеш – КЗТ
 • Перуански nuevos табани – ПЕН
 • Руски рубли - RUB
 • Јапонски јен – JPY
 • Унгарски форинти – HUF
 • Швајцарски Франки – CHF
 • Република Чешка Корунас – CZK
 • Кинески јуани – CNY
 • малезиски рингит
 • Украински гривни - UAH
 • Новозеландски долари – НЗД
 • полски злоти – PLN
 • американски долар – УСД
 • Мексикански пезоси - MXN
 • Канадски долари – CAD
 • Индиски рупии - INR
 • Австралиски долари - AUD
 • евра – евра
 • Тајландски бах - THB
 • Јужна Кореја победи
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Полски
Португалски
Унгарски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (3)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (14)
Австрија
Бразил
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Португалија
Сиера Леоне
Унгарија
Финска
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (6)
All Bets Blackjack
Azuree Blackjack
БакараБлек ЏекРулетСлотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
AstroPay
AstroPay Card
Coinspaid
Directa24
EcoPayz
Ezee Wallet
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCardMuchBetter
Multibanco
Neosurf
Neteller
POLi
Paysafe CardSkrill
Sofort
SticPay
Visa
СофтверСофтвер (49)