Bizzo Преглед на казино - Live Casino

Age Limit
Bizzo
Bizzo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Live Casino

Игрите со дилери во живо им овозможуваат на играчите да искусат акција во реално време со стручни дилери. Сите игри се емитуваат со висока дефиниција од копнено казино или студио, а играчите можат да најдат некои од најдобрите наслови од Ezugi, Pragmatic Play, Playtech и Evolution Gaming.

Казино игрите во живо може да се пристапат од главното мени на левата страна на екранот.

Блек Џек во живо

Блек Џек е игра која е достапна во делот Казино во живо во Казиното Бицо. Ова е интересна, но лесна игра за учење. За да победи, играчот треба да добие рака која изнесува вкупно 21, повисока од раката на дилерот и без да пропадне.

Откако секој ќе ги стави своите облози, дилерот ќе подели две карти на играчот и две карти за себе. Кога играчот ќе ги види неговите карти, има шанса да земе повеќе карти или да остане со раката што ја има.

Достапни се и други опции, како и удвојување, разделување парови и купување осигурување. Дилерот мора да следи строги правила кога станува збор за играње со рака. На играчите им се препорачува да ги научат правилата на играта пред да одлучат да играат. Сите правила можат да ги најдат на следниот линк.

Постојат различни варијанти на Блек Џек достапни во Bizzo Casino, а некои од најпопуларните вклучуваат:

 • Блек Џек лоби
 • Бесконечен Блек Џек
 • Црниот руски Блек Џек
 • Блек Џек Класик 9
 • Блек Џек Дијамант ВИП
 • Блек Џек Fortune ВИП
 • Брзина ВИП Блек Џек Д
 • Турски Блек Џек
 • Неограничен Блек Џек
 • Неограничен турски Блек Џек

Рулет во живо

Рулетот е одлична игра која нуди часови и часови забава, особено кога се игра во казино во живо. Можноста да видите како белата топка се фрла пред вашите очи, им носи поголема сигурност на играчите дека играта е фер.

Играњето рулет не е многу тешко, иако играта изгледа прилично сложена на прв поглед. На играчите им предлагаме да ги надминат основните правила барем пред да одлучат да играат.

На овој начин, тие драстично ќе ги подобрат своите шанси за победа. Секој што сака да прочита за правилата на рулет може да го следи овој линк.

Еве некои од најпопуларните варијанти на рулет достапни во Bizzo Casino:

 • Кумбија Рулета 1
 • 24/7 рулет во живо
 • Извонреден рулет
 • Молња рулет
 • Американски бинго рулет
 • Американски рулет
 • Арапски рулет
 • Автентичен рулет Асперс
 • Автоматски рулет класичен 1
 • Автоматски рулет класичен 2

Бакара во живо

Baccarat е игра која им овозможува на играчите да се обложуваат не само на нивните раце, туку и на Банкарот. Играњето baccarat во живо носи повеќе акција во играта и добрата вест е дека има многу варијанти достапни во Bizzo Casino.

Правилата на играта се многу едноставни, а играчот не мора да прави многу за да победи. Ним ќе им треба само среќа за да бидат на нивна страна бидејќи не се носат одлуки откако ќе се поделат картите.

Играта целосно ја води дилерот, но секогаш е добро да знаете што се случува пред вас. Играчите кои сакаат да читаат за правилата на рулет може да го направат тоа на следниот линк.

Еве некои од најпопуларните варијанти на Baccarat достапни во казиното:

 • Бакара контролирано стискање
 • Стискање на бакара
 • Прво лице Златно богатство Baccarat
 • Прво лице Молња Бакара
 • Златен Бакара
 • Нокаут на Златен Бакара
 • Златен Бакара Супер Шест
 • Златен богатство Baccarat
 • Молња Бакара
 • Без брзина на комуникација Baccarat A
Total score7.9
Добрите
+ Добра ВИП програма
+ Многу бонуси
+ Добар дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Полски
Португалски
Унгарски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (3)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (14)
Австрија
Бразил
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Португалија
Сиера Леоне
Унгарија
Финска
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (6)
All Bets Blackjack
Azuree Blackjack
БакараБлек ЏекРулетСлотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
AstroPay
AstroPay Card
Coinspaid
Directa24
EcoPayz
Ezee Wallet
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCardMuchBetter
Multibanco
Neosurf
Neteller
POLi
Paysafe CardSkrill
Sofort
SticPay
Visa
СофтверСофтвер (49)