Bizzo Преглед 2024 - Live Casino

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Игрите со дилери во живо им овозможуваат на играчите да искусат акција во реално време со стручни дилери. Сите игри се емитуваат со висока дефиниција од копнено казино или студио, а играчите можат да најдат некои од најдобрите наслови од Ezugi, Pragmatic Play, Playtech и Evolution Gaming.

Казино игрите во живо може да се пристапат од главното мени на левата страна на екранот.

Блек Џек во живо

Блек Џек е игра која е достапна во делот Казино во живо во Казиното Бицо. Ова е интересна, но лесна игра за учење. За да победи, играчот треба да добие рака која изнесува вкупно 21, повисока од раката на дилерот и без да пропадне.

Откако секој ќе ги стави своите облози, дилерот ќе подели две карти на играчот и две карти за себе. Кога играчот ќе ги види неговите карти, има шанса да земе повеќе карти или да остане со раката што ја има.

Достапни се и други опции, како и удвојување, разделување парови и купување осигурување. Дилерот мора да следи строги правила кога станува збор за играње со рака. На играчите им се препорачува да ги научат правилата на играта пред да одлучат да играат. Сите правила можат да ги најдат на следниот линк.

Постојат различни варијанти на Блек Џек достапни во Bizzo Casino, а некои од најпопуларните вклучуваат:

 • Блек Џек лоби
 • Бесконечен Блек Џек
 • Црниот руски Блек Џек
 • Блек Џек Класик 9
 • Блек Џек Дијамант ВИП
 • Блек Џек Fortune ВИП
 • Брзина ВИП Блек Џек Д
 • Турски Блек Џек
 • Неограничен Блек Џек
 • Неограничен турски Блек Џек

Рулет во живо

Рулетот е одлична игра која нуди часови и часови забава, особено кога се игра во казино во живо. Можноста да видите како белата топка се фрла пред вашите очи, им носи поголема сигурност на играчите дека играта е фер.

Играњето рулет не е многу тешко, иако играта изгледа прилично сложена на прв поглед. На играчите им предлагаме да ги надминат основните правила барем пред да одлучат да играат.

На овој начин, тие драстично ќе ги подобрат своите шанси за победа. Секој што сака да прочита за правилата на рулет може да го следи овој линк.

Еве некои од најпопуларните варијанти на рулет достапни во Bizzo Casino:

 • Кумбија Рулета 1
 • 24/7 рулет во живо
 • Извонреден рулет
 • Молња рулет
 • Американски бинго рулет
 • Американски рулет
 • Арапски рулет
 • Автентичен рулет Асперс
 • Автоматски рулет класичен 1
 • Автоматски рулет класичен 2

Бакара во живо

Baccarat е игра која им овозможува на играчите да се обложуваат не само на нивните раце, туку и на Банкарот. Играњето baccarat во живо носи повеќе акција во играта и добрата вест е дека има многу варијанти достапни во Bizzo Casino.

Правилата на играта се многу едноставни, а играчот не мора да прави многу за да победи. Ним ќе им треба само среќа за да бидат на нивна страна бидејќи не се носат одлуки откако ќе се поделат картите.

Играта целосно ја води дилерот, но секогаш е добро да знаете што се случува пред вас. Играчите кои сакаат да читаат за правилата на рулет може да го направат тоа на следниот линк.

Еве некои од најпопуларните варијанти на Baccarat достапни во казиното:

 • Бакара контролирано стискање
 • Стискање на бакара
 • Прво лице Златно богатство Baccarat
 • Прво лице Молња Бакара
 • Златен Бакара
 • Нокаут на Златен Бакара
 • Златен Бакара Супер Шест
 • Златен богатство Baccarat
 • Молња Бакара
 • Без брзина на комуникација Baccarat A
Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување
2023-09-26

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура.