Bizzo - Software

Age Limit
Bizzo
Bizzo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Software

Платформата Bizzo Casino има игри од повеќе од 50 различни даватели на коцкање. Има повеќе од доволно игри, а ги има многу! И огромниот број на добавувачи на игри е запрепастувачки. 

Естетиката на казиното е навистина привлечна, а навигацијата е едноставна. Овие поддржани софтверски компании вклучуваат:

 • BetSoft
 • BigTime Gaming 
 • Еволуција игри
 • iSoftBet
 • Microgaming и многу други

Bizzo Casino соработува со многу провајдери на софтвер, така што играчите можат да избираат од многу онлајн казино игри. Играчите имаат можност да играат игри во забавен режим, што е одлична можност да се види што има да понуди играта во однос на посебните карактеристики.

Некои од давателите на софтвер што го напојуваат Bizzo Casino ги вклучуваат следните:

 • Белатра
 • Bet2Tech
 • BGaming
 • Играње на планот
 • Бунго
 • Betsoft Gaming
 • Феликс Гејминг
 • Игрософт
 • Железно куче студио
 • iSoftBet
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Полски
Португалски
Унгарски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (3)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (14)
Австрија
Бразил
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Португалија
Сиера Леоне
Унгарија
Финска
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (6)
All Bets Blackjack
Azuree Blackjack
БакараБлек ЏекРулетСлотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
AstroPay
AstroPay Card
Coinspaid
Directa24
EcoPayz
Ezee Wallet
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCardMuchBetter
Multibanco
Neosurf
Neteller
POLi
Paysafe CardSkrill
Sofort
SticPay
Visa
СофтверСофтвер (49)