Bizzo Преглед 2024 - Withdrawals

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $775 + 250 бесплатни вртења
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Добра ВИП програма
Многу бонуси
Добар дизајн
Bizzo is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Bizzo Casino додаде многу начини на плаќање што играчите може да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Ова е многу едноставен процес, па дури и на почетниците ќе им биде лесно.

Играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот за повлекување, да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат.

Различни начини на плаќање се достапни за играчите да го изберат оној кој најмногу им одговара.

Во овој момент, овие платежни системи се достапни за повлекување во Bizzo Casino: Visa, MasterCard, Skrill, Neteller, банкарски трансфер, Jeton Wallet, Perfect Money, EcoPayz, eZeeWallet, MiFinity, Bitcoin, Litecoin, Ethereum.

Е-Паричниците нудат најбрзо повлекување кое во некои случаи е моментално, додека повлекувањето на кредитни и дебитни картички понекогаш може да трае од 1 до 5 работни дена.

Како да се повлечете?

За да направат повлекување на добивките, играчите треба прво да се логираат на нивната сметка и да се упатат во делот Паричник. Кликнете на опцијата Повлекување и изберете го начинот на плаќање што тие сакаат да го користат.

Пополнете ги сите задолжителни полиња и потврдете го трансферот. Она што треба да направите е да почекате барањето да се обработи и да стигне до нивната сметка. Она што треба да го имаат на ум е дека времето за пренос и надоместокот ќе зависат од начинот на плаќање што го користат.

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари дневно, 16.000 долари неделно и 50.000 долари неделно.

Играчите кои имаат какви било проблеми со нивното повлекување треба да контактираат со поддршката за корисници.

Валута

Валута

Bizzo Casino додаде многу валути што играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки.

Во овој момент, ова се сите достапни валути од кои играчите можат да изберат за да направат повлекување на нивните добивки:

 • Бразилски Реалс – БРЛ
 • Норвешка круна – NOK
 • Казахстански Тенгеш – КЗТ
 • Перуански nuevos табани – ПЕН
 • Руски рубли - RUB
 • Јапонски јен – JPY
 • Унгарски форинти – HUF
 • Швајцарски Франки – CHF
 • Република Чешка Корунас – CZK
 • Кинески јуани – CNY
 • малезиски рингит
 • Украински гривни - UAH
 • Новозеландски долари – НЗД
 • полски злоти – PLN
 • американски долар – УСД
 • Мексикански пезоси - MXN
 • Канадски долари - CAD
 • Индиски рупии - INR
 • Австралиски долари - AUD
 • евра – евра
 • Тајландски бах - THB
 • Јужна Кореја победи
Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување
2023-09-26

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура.