Casino Estrella - About

Age Limit
Casino Estrella
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Estrella е казино кое е основано во 2012 година и го води Mobile Technology Market Ltd. заедно со своите партнери Starplay Ltd. и Starfish Media NV Казиното нуди широк спектар на игри и сигурни сме дека ќе ги имате најдобро искуство со онлајн игри откако ќе се приклучите на семејството на казиното Estrella.

Casino Estrella

Сопственик и извршен директор

Казиното Estrella е во сопственост на MTM Corp.

Број на лиценца

Казиното Estrella е лиценцирано и регулирано во Курасао со број на лиценца CEG-IP/2014-0112.

Каде е базирано казиното Estrella?

MTM Corp го има своето седиште на следнава адреса Fransche Bloemweg, 4, Curaҫao.

Starspay Limited има седиште на улица Шелтон 71-75, Ковент Гарден, Лондон, Обединето Кралство WC2H 9JQ.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (18)
Аргентина
Боливија
Венецуела
Гватемала
Доминиканска Република
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Никарагва
Панама
Парагвај
Перу
Уругвај
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (23)