Casino Estrella Преглед 2024

Casino EstrellaResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Estrella знае дека најдобриот начин да привлечете нови играчи е да им понудите бонуси што не можат да ги превидат. За да почнат работите на десната нога, тие нудат многу дарежлив бонус за добредојде а подоцна тие нудат редовни промоции кои ќе го подобрат вашето искуство со игри.

Комплетна листа со бонуси од Casino Estrella
Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Казиното Estrella додаде многу различни игри во своето портфолио за да допре до пошироката публика на коцкари. Сигурни сме дека тука ќе најдете некои од најдобрите игри и уште повеќе, ќе можете да ги играте игрите во забавен режим што е одлична можност да ги научите правилата пред да одлучите да играте за вистински пари.

+2
+0
Затвори

Software

Казиното Estrella соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ви ги донесе игрите со најдобар квалитет. Овде можете да најдете игри од следниве развивачи: Microgaming, Betsoft, NetEnt, Play'n GO, Visionary iGaming, Yggdrasil Gaming, iSoftBet, World Match, Playson, Nolimit City, Endorphina, Genii, Quickspin, Red Rake Gaming, Tom Horn Gaming и Pragmatic Play.

Payments

Payments

Казиното Estrella додаде различни начини на плаќање во своето портфолио за да им ги олесни работите на играчите. Сигурни сме дека можете да го најдете оној кој најмногу ви одговара. Можете исто така да ги користите Neteller и Skrill, кои се сметаат за најзгодни достапни начини на плаќање.

Максималното ограничување за повлекување е 1.000 долари дневно, 5.000 долари неделно и 20.000 долари месечно.

Deposits

Депонирањето во казиното Estrella е многу едноставна процедура. Сè што треба да направите е да се упатите до Касиерот и да кликнете на делот Депозит. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете го износот што сакате да го депонирате, а средствата треба да се префрлат на вашата сметка речиси веднаш.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Повлекувањето од вашата сметка на Estrella Casino е едноставна процедура. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да кликнете на делот Повлекување. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете го трансферот. Многу е важно да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користевте за уплата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Ако живеете во земја каде што коцкањето е забрането со закон, не можете да креирате сметка и да играте за вистински пари. Од друга страна, има земји каде што казиното ги нема потребните лиценци за работа, па играчите што живеат таму не можат да играат ниту во казиното.

+126
+124
Затвори

Валути

ЕвраEUR
+2
+0
Затвори

Languages

Веб-страницата треба да биде достапна на неколку различни јазици бидејќи има играчи од различни земји. Веб-страницата на казиното Estrella е достапна на англиски јазик, шпански, и француски.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Казино Estrella: доверлива дестинација за онлајн игри

Лиценцирање и регулирање од страна на Управата за коцкање Курасао Казиното Estrella работи под надзор на Управата за коцкање Курасао, осигурувајќи дека нивните операции се придржуваат до строгите прописи. Ова им дава на играчите чувство на сигурност и доверба во легитимноста на казиното.

Силни мерки за шифрирање и сајбер-безбедност За заштита на податоците на играчите и финансиските трансакции, Casino Estrella користи најсовремена технологија за шифрирање. Ова осигурува дека чувствителните информации остануваат безбедни од љубопитните очи, чувајќи ја приватноста на играчите.

Ревизии и сертификати од трета страна за правичност и безбедност Казиното Estrella е подложено на редовни ревизии од трета страна за да ја потврди правичноста на нивните игри и безбедноста на нивната платформа. Овие сертификати обезбедуваат уверување за играчите дека се вклучени во безбедно и доверливо опкружување за игри.

Транспарентни политики за податоците за играчите Казиното е транспарентно за тоа како тие собираат, складираат и користат информации за играчите. Тие имаат јасни политики за заштита на приватноста на податоците на клиентите додека обезбедуваат персонализирани искуства за игри. Играчите можат да веруваат дека со нивните информации се постапува одговорно.

Соработка со реномирани организации Casino Estrella ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства ја нагласуваат нивната посветеност на фер игра, одговорни практики на коцкање и одржување на високи етички стандарди.

Позитивни повратни информации од вистински играчи Играчите нашироко го фалат Casino Estrella за неговата доверливост. Сведоштвата ги истакнуваат сигурните исплати, фер игра, одличната услуга за клиенти и придржувањето до одговорните практики на коцкање. Позитивниот збор на уста ја зацврстува неговата репутација како доверлива дестинација за онлајн игри.

Ефикасен процес на решавање спорови Во случај на загриженост или прашања покренати од играчите, Casino Estrella има ефикасен процес за решавање спорови. Тие даваат приоритет на брзо решавање на споровите, истовремено обезбедувајќи транспарентност во текот на процесот. Ова дополнително ја зголемува довербата на играчите во посветеноста на казиното за задоволство на клиентите.

Одговорна поддршка на клиентите за грижи за доверба и безбедност Играчите лесно можат да се обратат до поддршката за корисници на Casino Estrella за какви било проблеми со довербата и безбедноста. Казиното нуди повеќе канали за комуникација, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Нивниот посветен тим за поддршка е познат по својата реакција и професионалност.

Како заклучок, Casino Estrella се издвојува како име за доверба во светот на онлајн игрите поради неговото лиценцирање и регулирање од страна на Управата за коцкање Курасао, силни мерки за шифрирање, ревизии од трети страни, транспарентни политики за податоци, соработки со реномирани организации, позитивен играч повратни информации, ефикасен процес на решавање спорови и одговорна поддршка на клиентите. Играчите можат да се чувствуваат сигурни во нивниот избор да се вклучат во ова доверливо онлајн казино.

Лиценци

Security

Казиното Estrella прави се што е потребно за да обезбеди сигурна и сигурна средина за своите играчи. Казиното е лиценцирано во јурисдикција на Курасао и во исто време, тие ја користат најновата 128-битна SSL шифрирање за да ги зачуваат информациите на играчите безбедни.

Responsible Gaming

Ако се сомневате дека вие или некој ваш близок се бори со зависност од коцкање, не двоумете се да контактирате со GamCare.

Одговорното коцкање е нешто што секогаш треба да го имате на ум кога играте во онлајн казина. Подолу ќе најдете список за проверка за тоа што можете да направите за да се коцкате поодговорно:

 • Поставете буџет за тоа колку можете да потрошите.
 • Поставете временски распоред за тоа колку часа ви е дозволено да се коцкате неделно.
 • Никогаш не бркајте ги вашите загуби.
 • Разберете дека онлајн коцкањето е забава, а не начин да се заработи приход.

Кога ќе почнете да се коцкате во казино, треба да внимавате на времето и парите што ги трошите. Коцкањето е активност која бара силна дисциплина и ако не мислите дека ја имате, тогаш треба да се држите настрана од онлајн-локациите за коцкање.

About

About

Casino Estrella е казино основано во 2012 година, а го води Mobile Technology Market Ltd. заедно со своите партнери Starplay Ltd. и Starfish Media NV Казиното нуди широк спектар на игри и сигурни сме дека ќе имате најдоброто искуство за онлајн игри откако ќе се приклучите на семејството на казиното Estrella.

Casino Estrella

Кратки факти

Година на основање: 2014

Account

За да играте за вистински пари во казиното Estrella, прво ќе треба да креирате сметка. Ова е многу едноставна процедура каде што треба да ги внесете следните информации:

 • Целосно име
 • Дата на раѓање
 • Е-пошта
 • Земја на живеење
 • Град на живеење
 • Адреса
 • Поштенски код
 • Телефонски број
 • Претпочитана валута

Support

Казиното Estrella е секогаш достапно за нивните играчи. Знаат дека е можно да наидат на проблем во секој дел од денот, па поради таа причина, нивните Поддршка за корисници е достапен 24/7 за ваша погодност. Можете исто така да им се јавите на +356 22232368 или да им испратите е-пошта на support@casinoestrella.com.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Casino Estrella специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Casino Estrella . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Casino Estrella е многу дарежлив со своите нови играчи нудејќи им бонус за добредојде за да им даде почеток. И забавата не застанува тука, откако ќе станете редовен во казиното, можете да уживате во тони промоции и бонуси.

FAQ

Како да депонирам пари во Казино Естрела?

Ќе треба да регистрирате сметка. Откако ова ќе се постави, избирате претпочитан метод за уплата, како и внесување на вашите лични податоци. Кога тоа ќе се направи, средствата ќе се кредитираат на вашата сметка.

Колку е безбедно казиното Estrella?

Многу безбедно. На CasinoRank наведуваме само лиценцирани и доверливи веб-локации на онлајн казино. Можете да прочитате повеќе за нашите процедури за наведување на казина на почетната страница.

Live Casino

Live Casino

Казиното со дилер во живо ќе ви овозможи да имате искуство многу слично на она што ќе го имате играјќи во копнено казино. Игрите ги водат професионални дилери и можете да комуницирате со нив исто како што се пред вас.

Mobile

Mobile

Можете да ги најдете сите игри на мобилната платформа за никогаш да не пропуштите ништо. Ако имате сметка, само најавете се на неа, направете го вашиот прв депозит и почнете да истражувате што нуди казиното. И што е најважно, не заборавајте да го искористите бонусот за добредојде кој во голема мера ќе ја подобри вашата рамнотежа и ќе ви овозможи подолга сесија за игри.

Казиното Estrella разви мобилни апликации и за корисниците на iOS и за Android, за да можете да ја преземете онаа што е соодветна за вашиот уред. Ако сакате, можете исто така да пристапите до казиното користејќи го вашиот прелистувач.

Affiliate Program

Affiliate Program

Ако сакате да се приклучите на придружната програма на Estrella Casino, треба да се регистрирате за сметка. Ова е едноставна процедура каде што треба да пополните формулар со вашите податоци. После тоа, треба да чекате за одобрување.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy