Casino Estrella Преглед на казино - Account

Age Limit
Casino Estrella
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Account

За да играте за вистински пари во казиното Estrella, прво ќе треба да креирате сметка. Ова е многу едноставна процедура каде што треба да ги внесете следните информации:

  • Целосно име
  • Дата на раѓање
  • Е-пошта
  • Земја на живеење
  • Град на живеење
  • Адреса
  • Поштенски код
  • Телефонски број
  • Претпочитана валута

Дозволено е да имате само една сметка во казиното. Создавањето повеќе сметки само за да се искористи бонусот за добредојде се смета за нелегално и ризикувате да ви бидат суспендирани сите сметки.

Процес на верификација

Многу е важно да го потврдите вашиот идентитет пред да можете да направите повлекување. За да го направите тоа, ќе треба да испратите копии од правни документи за да го потврдите вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање.

За да го потврдите вашиот идентитет, треба да испратите еден од следниве документи:

· Пасош

· Возачка дозвола

· Национална лична карта

За да ја потврдите вашата адреса, треба да испратите копија од комуналната сметка не постара од 3 месеци.

За да го потврдите начинот на плаќање, треба да ги испратите следните документи:

· За Skrill, треба да испратите скриншот од профилот на вашата сметка што ги прикажува вашето име и адресата на е-пошта.

· За Neteller, треба да испратите скриншот од профилот на вашата сметка со вашето име и адреса на е-пошта.

· За кредитна картичка, треба да испратите копии од предната и задната страна на вашата кредитна картичка. За ваша безбедност, треба да ги прикажете само првата и последната цифра и да ги покриете средните 6 цифри на предната страна и да го покриете CVC-кодот на задната страна.

· За банкарски трансфери, треба да испратите копија од извод од банка каде што се видливи вашето име, број на банкарска сметка и лого на банката.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Кога ќе се регистрирате за сметка, ќе треба да изберете единствено корисничко име и лозинка што ќе треба да ги внесувате секогаш кога ќе сакате да се најавите на вашата сметка. Имајте на ум дека ова е доверливо и не можете да ги споделите овие информации со никој друг. Ако мислите дека некој друг ги користи вашите податоци за најава, треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Бонус за нова сметка

Кога креирате нова сметка во казиното Estrella, имате право на дарежлив бонус за добредојде од 100% до 100 долари. Бонусите не завршуваат тука и можете да барате бројни промоции и бонуси на редовна основа. Секоја среда може да барате 30% бонус за натпревар до 100 долари и 50% бонус за депозит до 100 долари секој петок.

Total score8.1
Добрите
+ Брзо депозит и повлекување
+ ВИП програма
+ Програма за лојалност

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (18)
Аргентина
Боливија
Венецуела
Гватемала
Доминиканска Република
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Никарагва
Панама
Парагвај
Перу
Уругвај
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (23)